USATF Indoor 2008 - 1/5/2008


                         USATF Indoor 2008 - 1/5/2008                          
                    Priceville, Alabama-Celebratioin Arena                     
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Key, Callerina               Unattached                7.71  
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Key, Callerina               Unattached             1:05.97   3 
  2 Taylor, Yalonda              Smiths Stati           1:07.88   4 
  3 Usher, Renee                 Smiths Stati           1:09.51   4 
  3 Leatherwood, Shaquela        Unattached             1:09.51   3 
  5 Daniels, Kori                Unattached             1:09.95   3 
  6 Daniel, Alicia               Smiths Stati           1:12.66   4 
  7 Kidd, Anjelika               Smiths Stati          x1:23.83   4 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Yalonda              Smiths Stati           2:36.10  
  2 Goubet, Elise                Unattached             2:36.89  
  3 Usher, Renee                 Smiths Stati           2:41.49  
  4 Leatherwood, Shaquela        Unattached             2:47.38  
  5 Daniels, Kori                Unattached             2:51.78  
  6 Obrien, Megan                Unattached            x2:55.81  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Daniel, Alicia               Smiths Stati           5:34.10  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thompson, Emily              Unattached            10:59.48  
  2 Thompson, Hannah             Unattached            11:35.64  
  3 Goubet, Elise                Unattached            11:45.47  
  4 Obrien, Megan                Unattached           x12:29.82  
  5 Kidd, Anjelika               Smiths Stati          13:13.45  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Simmons, Jessica             Unattached             4-02.00      1.27m 
 -- Key, Callerina               Unattached                  NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kittredge, Krys              Unattached             8-03.00      2.51m 
 -- Simmons, Jessica             Unattached                  NH            
 -- Bedsole, Laura               Unattached                  NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Key, Callerina               Unattached            16-01.25      4.90m 
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Miller, Genay                Unattached            29-10.00      9.09m 
  2 Spear, Lakin                 Unattached            29-02.00      8.89m 
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sinkfield, Marchello         Unattached                6.67   2 
  2 Hughes, Collin               Project Spee              6.92   2 
  3 Fullove, Ronald              Unattached                7.03   2 
  4 Stone, Jeff                  Unattached                7.17   1 
  5 Anderson, Tyler              Unattached               x7.24   1 
  6 Tuck, Logan                  Unattached               x7.25   2 
  7 Sinkfield, Malcolm           Unattached               x7.42   2 
  8 Haas, Albert                 Unattached               x7.59   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sinkfield, Marchello         Unattached               52.43   3 
  2 Ferguson, Spencer            Unattached               53.97   3 
  3 Haas, Albert                 Unattached               57.31   3 
  4 Davidson, Andy               Unattached            x1:00.22   3 
  5 Fullove, Ronald              Unattached            x1:00.33   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferguson, Spencer            Unattached             2:00.40  
  2 Hayes, Nick                  Unattached             2:01.53  
  3 Henderson, Andy              Unattached             2:13.30  
  4 Brick, Matthew               Unattached            x2:13.36  
  5 Davidson, Andy               Unattached            x2:16.63  
  6 Henson, Jerime               Unattached            x2:17.45  
  7 Cook, Zac                    Unattached            x2:20.22  
  8 Rogers, Joel                 Unattached            x2:20.52  
  9 Perkins, Nick                Unattached            x2:22.22  
 10 Propst, Bryan                Unattached            x2:23.38  
 11 Slack, Sammy                 Unattached            x2:24.13  
 12 Hamm, Alec                   Unattached            x2:25.02  
 13 Hudman, David                Magic City R           2:26.00  
 14 Pugh, Graham                 Unattached            x2:26.32  
 
Boys 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Willis, Ben                  Unattached             4:28.38  
  2 Henson, Jerime               Unattached             4:29.74  
  3 Hamm, Alec                   Unattached             4:33.49  
  4 Lewis, Nathan                Unattached            x4:33.78  
  5 Perkins, Nick                Unattached            x4:36.09  
  6 Rogers, Justin               Unattached            x4:39.45  
  7 Lewis, Nick                  Unattached            x4:44.40  
  8 Hudman, David                Magic City R           4:50.57  
  9 Cook, Zac                    Unattached            x4:51.24  
 10 Pugh, Graham                 Unattached            x4:52.32  
 11 Propst, Bryan                Unattached            x4:56.83  
 12 Slack, Sammy                 Unattached            x5:04.70  
 13 Holloman, Travis             Unattached            x5:15.44  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayes, Nick                  Unattached             9:17.59  
  2 Perkins, Nick                Unattached             9:22.11  
  3 Lewis, Nathan                Unattached             9:29.90  
  4 Reed, Benton                 Unattached            x9:30.66  
  5 Henderson, Andy              Unattached            x9:35.64  
  6 Rogers, Justin               Unattached            x9:36.47  
  7 Hudman, David                Magic City R           9:44.29  
  8 Brick, Matthew               Unattached            x9:47.11  
  9 Lewis, Nick                  Unattached            x9:55.83  
 10 Davidson, Andy               Unattached            x9:57.36  
 11 Formentano, Stefan           Unattached           x10:21.02  
 12 Pugh, Graham                 Unattached           x10:21.57  
 13 Holloman, Travis             Unattached           x10:46.50  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tuck, Logan                  Unattached                8.68  
  2 Hughes, Collin               Project Spee             13.59  
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Campbell, Tyler              Unattached             6-08.00      2.03m 
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Webb, Jonathan               Unattached            12-06.00      3.81m 
  2 Addison, Michael             Unattached            11-06.00      3.50m 
  3 Busby, Henry                 Unattached           J11-06.00      3.50m 
  4 Hand, Corbin                 Unattached           x10-06.00      3.20m 
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Tyler              Unattached            18-11.00      5.76m 
  2 Tuck, Logan                  Unattached            17-03.25      5.26m 
  3 Rayford, Jaion               Project Spee          14-07.75      4.46m 
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Solujich, George             Unattached            46-03.00     14.09m