Alabama Youth Track & Field BTC Classic - 6/6/2009


Licensed to Alabama - USATF Champ. Meet Hy-Tek's Meet Manager 6/9/2009 04:21 PM
                   Alabama Youth  Track & Field BTC Classic                    
                  Mary Birdwell Track Hoover High  - 6/6/2009                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
 Meet Record: M 16.29  6/10/2006   Brittley Humphrey, unattached               
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thornton, Kyla             7 Bessemer Hea             17.32   3 
  2 Terry, Morgan              7 Blues City R             17.36   1 
  3 Thomas, Amiya              6 Su-per Mo-ve             17.62   2 
  4 Young, Ariana              6 Hoover Parks and         17.92   3 
  5 Taylor, Ashley             7 Montgomery Y             18.22   2 
  6 White, Sydney              6 Unattached               18.61   1 
  7 Erkins, JaDavia            7 Montgomery Y             18.75   3 
  8 Taylor, Candra             7 Su-per Mo-ve             18.89   2 
  9 Harris, Skye               5 Montgomery Y             19.04   2 
 10 Wright, Azaria             6 Magic City R             19.24   3 
 11 Johnson, Jairelle          8 Magic City R             19.31   3 
 12 Peters, Dyani              6 Huntsvile Metro          19.40   1 
 13 Bibb, Amara                6 Su-per Mo-ve             19.53   2 
 14 Baker, Sydney              6 Blues City R             19.58   3 
 15 Kennebrew, Kaelyn          5 Unattached               20.43   2 
 16 Villani, Hannah            7 Hoover Parks and         21.03   3 
 17 Robinson, Daijha           6 Blues City R             22.70   1 
 -- Constant, Maya             6 Su-per Mo-ve                DQ   1 
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
Meet Records: M 36.83  6/6/2007    Zipporah Broughton, Montgomery YMCA         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terry, Morgan              7 Blues City R             36.83M  2 
  2 Thomas, Amiya              6 Su-per Mo-ve             37.88   1 
  3 Taylor, Ashley             7 Montgomery Y             39.48   1 
  4 Taylor, Candra             7 Su-per Mo-ve             40.87   2 
  5 White, Sydney              6 Unattached               41.35   2 
  6 Wright, Azaria             6 Magic City R             43.56   2 
  7 Constant, Maya             6 Su-per Mo-ve             44.11   2 
  8 Harris, Skye               5 Montgomery Y             44.39   2 
  9 Erkins, JaDavia            7 Montgomery Y             44.90   1 
 10 Johnson, Jairelle          8 Magic City R             45.21   2 
 11 Robinson, Daijha           6 Blues City R             45.60   1 
 12 Baker, Sydney              6 Blues City R             46.96   2 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
Meet Records: M 1:30.27  6/6/2007    Victoria Robinson, Montgomery YMCA        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Sydney              6 Unattached             1:31.52   2 
  2 Wright, Azaria             6 Magic City R           1:37.55   2 
  3 Thornton, Kyla             7 Bessemer Hea           1:40.62   1 
  4 Johnson, Jairelle          8 Magic City R           1:42.22   2 
  5 Evans, Zakiria             7 Bessemer Hea           1:42.59   2 
  6 Flowers, Jordan            8 Montgomery Y           1:43.47   1 
  7 Baker, Sydney              6 Blues City R           1:43.96   2 
  8 Kennebrew, Kaelyn          5 Unattached             1:44.02   2 
  9 Harris, Skye               5 Montgomery Y           1:44.56   2 
 10 Robinson, Daijha           6 Blues City R           1:47.89   1 
 11 Constant, Maya             6 Su-per Mo-ve           1:48.02   1 
 
Event 4  Girls 800 Meter Run Sub-Bantam
================================================================
Meet Records: M 3:38.01  6/6/2007    Sara Grace Pugh, Hoover Parks and         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Zakiria             7 Bessemer Hea           4:18.98  
 
Event 6  Girls 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Candra             7 Su-per Mo-ve          13:01.99  
 
Event 9  Girls High Jump Sub-Bantam
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Villani, Hannah            7 Hoover Parks and         0.79m    2-07.00 
 
Event 10  Girls Long Jump Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M  8-03  6/10/2006   Millie Puglia, Vestavia Track C             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Ashley             7 Montgomery Y             2.15m    7-00.75 
  2 Villani, Hannah            7 Hoover Parks and         2.10m    6-10.75 
  3 Flowers, Jordan            8 Montgomery Y             1.95m    6-04.75 
  4 Thornton, Kyla             7 Bessemer Hea             1.42m    4-08.00 
  5 Erkins, JaDavia            7 Montgomery Y             0.96m    3-01.75 
 -- Kennebrew, Kaelyn          5 Unattached                FOUL            
 
Event 11  Girls Shot Put 6 lb. Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M 3.36m  6/10/2006   Landry Oden, unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Young, Ariana              6 Hoover Parks and         2.98m    9-09.50 
 
Event 12  Girls Javelin Throw 300g Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M 7.10m  6/2/2007    Maren Laporte, Hoover Parks and             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Evans, Zakiria             7 Bessemer Hea             6.59m      21-07 
  2 Flowers, Jordan            8 Montgomery Y             5.71m      18-09 
 
Event 50  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
Meet Records: M 15.96  6/10/2006   Christopher Calhoun, Madison Striders       
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terrell, Vincent           7 Montgomery Y             15.66M  3 
  2 Teacher, Demarius          7 Su-per Mo-ve             15.71M  3 
  3 Shelby, Seth               8 Speed City T             16.41   1 
  4 Griffin, Khalil            7 Huntsvile Metro          16.89   1 
  5 Upshaw, Mondeigo           8 Bessemer Hea             16.92   2 
  6 Taylor, Christian          7 Su-per Mo-ve             17.30   1 
  7 Stephens, Cordell          7 Blues City R             17.74   3 
  8 Bennett, Hakeem            8 Su-per Mo-ve             18.64   2 
  9 Ashley, Torey              7 Magic City R             18.98   3 
 10 Paige, Ahmad               8 Montgomery Y             19.03   3 
 11 Derico, William            8 Montgomery Y             19.73   2 
 12 Carney, Josh               7 Unattached               19.75   3 
 13 Hosea, Jaylon              7 Montgomery Y             19.79   2 
 14 French, Collin             7 Blues City R             20.48   2 
 15 Beavers, Malik             7 Huntsvile Metro          23.43   3 
 16 Griffin, Keante            6 Huntsvile Metro          25.59   1 
 
Event 51  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
Meet Records: M 32.08  6/6/2007    Marion Humphrey, Speed City Track           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terrell, Vincent           7 Montgomery Y             34.81   1 
  2 Griffin, Khalil            7 Huntsvile Metro          35.54   1 
  3 Teacher, Demarius          7 Su-per Mo-ve             35.75   2 
  4 Upshaw, Mondeigo           8 Bessemer Hea             37.14   1 
  5 Jones, Nanthaniel          6 Huntsvile Metro          37.86   1 
  6 Griffin, Keante            6 Huntsvile Metro          39.38   2 
  7 Malone, Joshua             7 Huntsvile Metro          39.66   2 
  8 Stephens, Cordell          7 Blues City R             40.68   1 
  9 Paige, Ahmad               8 Montgomery Y             42.34   2 
 10 Ashley, Torey              7 Magic City R             44.23   1 
 11 French, Collin             7 Blues City R             45.21   2 
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam
================================================================
Meet Records: M 1:13.57  6/6/2007    Marion Humphrey, Speed City Track         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Terrell, Vincent           7 Montgomery Y           1:22.81  
  2 Jones, Nanthaniel          6 Huntsvile Metro        1:26.13  
  3 Griffin, Khalil            7 Huntsvile Metro        1:27.32  
  4 Stallworth, Jordan         7 Su-per Mo-ve           1:32.56  
  5 Malone, Joshua             7 Huntsvile Metro        1:33.94  
  6 Stephens, Cordell          7 Blues City R           1:54.00  
  7 French, Collin             7 Blues City R           1:58.57  
 
Event 55  Boys 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Christian          7 Su-per Mo-ve          11:41.03  
  2 Teacher, Demarius          7 Su-per Mo-ve          13:25.93  
 
Event 59  Boys Long Jump Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M 9-09.50  6/10/2006   Jonathan Stern, Hoover Parks              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shelby, Seth               8 Speed City T             2.39m    7-10.25 
  2 Upshaw, Mondeigo           8 Bessemer Hea             1.94m    6-04.50 
  3 Hosea, Jaylon              7 Montgomery Y             1.12m    3-08.25 
 
Event 60  Boys Shot Put 6 lb. Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M 5.82m  6/10/2006   Caleb Brown, Training ground                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Derico, William            8 Montgomery Y             5.85mM  19-02.50 
  2 Singleton, Cameron         8 Speed City T             2.91m    9-06.75 
  3 Constant, Phillip          6 Su-per Mo-ve            J2.91m    9-06.75 
 
Event 61  Boys Javelin Throw 300g Sub-Bantam
==========================================================================
Meet Records: M 46-01  6/10/2006   Caleb Brown, Training ground                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hosea, Jaylon              7 Montgomery Y             8.91m      29-03 
  2 Bennett, Hakeem            8 Su-per Mo-ve             7.60m      24-11 
  3 Derico, William            8 Montgomery Y             7.54m      24-09 
  4 Constant, Phillip          6 Su-per Mo-ve             6.45m      21-02 
 
Event 100  Girls 100 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams                             
Meet Records: M 15.03  6/11/2008   Brittley Humphrey, Speed City S             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thornton, Kaniya           9 Bessemer Hea             15.05   3 
  2 Simmons, Whitney           9 AG Gaston Bo             15.50   1 
  3 Eason, Aryana              9 Hoover Parks and         15.80   1 
  4 White, Raekecia            9 AG Gaston Bo             15.90   2 
  5 Williams, Alexandria      10 Club Elite O             16.43   3 
  6 Pitts, Zaire              10 Montgomery Y             16.57   3 
  7 Williams, Mariah           8 Speed City T             16.60   2 
  8 Davis, Glenda             10 Montgomery Y             17.08   2 
  9 Ford, Kyara                8 AG Gaston Bo             17.21   1 
 10 Williams, Azona            8 NATC                     17.90   3 
 11 Cox, Taylor                9 Huntsvile Metro          17.92   2 
 12 Bowie, Kaitlyn            10 Huntsvile Metro          18.83   2 
 13 Carney, Kaitlyn            9 Unattached               19.10   1 
 14 Campbell, Darrylvoceye     9 Su-per Mo-ve             22.02   3 
 
Event 101  Girls 200 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami NW Express            
Meet Records: M 31.68  6/11/2008   Ariel Hawkins, Club Elite O                 
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, Whitney           9 AG Gaston Bo             32.71   1 
  2 White, Raekecia            9 AG Gaston Bo             33.48   1 
  3 Pitts, Zaire              10 Montgomery Y             34.30   1 
  4 Byrd, Amber                9 Bessemer Hea             34.68   1 
  5 Eatman, Kristian           9 Magic City R             35.65   2 
  5 Williams, Alexandria      10 Club Elite O             35.65   2 
  7 Kirk, Morgan               8 Unattached               35.89   2 
  8 Davis, Glenda             10 Montgomery Y             36.94   2 
  9 Bowie, Kaitlyn            10 Huntsvile Metro          37.98   1 
 10 Childress, Laureal         9 Club Elite O             39.66   1 
 11 Williams, Azona            8 NATC                     39.71   1 
 12 Murdock, Riya              8 Bessemer Hea             40.95   2 
 -- Simmons, Tamya             9 Blues City R                DQ   2  pacing after warning
 
Event 102  Girls 400 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N   59.81  8/1/1993    Monique Henderson                         
Meet Records: M 1:11.58  6/11/2008   Brittley Humphrey, Speed City S           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pitts, Zaire              10 Montgomery Y           1:21.31   1 
  2 Bennett, Alexia            9 Bessemer Hea           1:22.47   2 
  3 Kirk, Morgan               8 Unattached             1:24.38   2 
  4 Simmons, Tamya             9 Blues City R           1:25.59   2 
  5 Collier, Jala              9 Bessemer Hea           1:27.62   2 
  6 Evans, Dekyriel            9 Bessemer Hea           1:27.80   1 
  7 Baker, Rachael             9 Blues City R           1:32.85   1 
  8 Davis, Glenda             10 Montgomery Y           1:34.19   2 
  9 Eatman, Kristian           9 Magic City R           1:34.25   2 
 10 Childress, Laureal         9 Club Elite O           1:37.33   1 
 11 Kennebrew, Kennedy         8 Unattached             1:44.57   1 
 
Event 103  Girls 800 Meter Run Bantam
================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Shalynn Carr                              
Meet Records: M 2:52.30  6/14/2006   Sydney Byrd, unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Foster, Madelyn            9 Hoover Parks and       3:13.77  
  2 House, Senna               9 Speed City T           3:20.48  
  3 Evans, Dekyriel            9 Bessemer Hea           3:24.83  
  4 Baker, Rachael             9 Blues City R           3:40.66  
  5 Eatman, Kristian           9 Magic City R           3:42.78  
  6 Williams, Tia              9 Club Elite O           3:44.01  
  7 Stancil, August            9 Unattached             3:49.88  
 
Event 104  Girls 1500 Meter Run Bantam
================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon                             
Meet Records: M 6:33.91  6/11/2008   Alex Kozlowski, Hoover Parks and          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Tia              9 Club Elite O           8:16.09  
 
Event 105  Girls 1500 Meter Race Walk Bantam
================================================================
    National: N  7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton                         
Meet Records: M 11:08.22  6/7/2008    Latsatsi Fields, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Campbell, Darrylvoceye     9 Su-per Mo-ve          12:38.36  
  2 Murdock, Riya              8 Bessemer Hea          13:21.15  
  3 Williams, Shaterrykah      9 Su-per Mo-ve          13:30.54  
 
Event 106  Girls 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================
    National: N   54.34  8/1/2004    My Stars, My Stars Track C                
                         M Young, D Miles, D Shelby, M Sanford-Tolden      
Meet Records: M 1:04.38  6/6/2007    Montgomery YMCA, Montgomery YMCA          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bessemer Heat  'A'                                  1:07.63  
 
Event 107  Girls 4x400 Meter Relay Bantam
================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC                            
                         A. Perkins, N. Rahim, L. Demus, Q. Powell         
Meet Records: M 5:41.15  6/6/2007    Montgomery YMCA, Montgomery YMCA          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       7:29.69  
 
Event 108  Girls High Jump Bantam
==========================================================================
    National: N 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foster, Madelyn            9 Hoover Parks and         1.22m    4-00.00 
  2 Williams, Alexandria      10 Club Elite O             1.01m    3-03.75 
  3 Williams, Brayden          9 Hoover Parks and         0.91m    2-11.75 
  4 Williams, Tia              9 Club Elite O             0.86m    2-09.75 
  5 Eason, Aryana              9 Hoover Parks and         0.81m    2-07.75 
  6 Byrd, Amber                9 Bessemer Hea             0.76m    2-06.00 
 
Event 109  Girls Long Jump Bantam
==========================================================================
    National: N 4.61m  1972        Joyce Bowie                                 
Meet Records: M  9-09  6/14/2006   Velencia Johnson, Club Elite                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foster, Madelyn            9 Hoover Parks and         3.86m   12-08.00 
  2 Dancy, Lauryn             10 Speed City T             3.04m    9-11.75 
  3 Thornton, Kaniya           9 Bessemer Hea             2.87m    9-05.00 
  4 Collier, Jala              9 Bessemer Hea             2.84m    9-04.00 
  5 Baker, Rachael             9 Blues City R             2.74m    9-00.00 
  6 Eason, Aryana              9 Hoover Parks and         2.70m    8-10.25 
  7 Williams, Azona            8 NATC                     2.39m    7-10.25 
  8 Pennington, Bailee         9 Speed City T             2.33m    7-07.75 
  9 Kennebrew, Kennedy         8 Unattached               2.23m    7-03.75 
 10 Williams, Brayden          9 Hoover Parks and         2.10m    6-10.75 
 11 Williams, Mariah           8 Speed City T             2.09m    6-10.25 
 12 Simmons, Tamya             9 Blues City R             1.89m    6-02.50 
 
Event 110  Girls Shot Put 6 lb. Bantam
==========================================================================
    National: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis                               
Meet Records: M  6.89m  6/11/2008   Cierra Key, Montgomery Y                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stancil, August            9 Unattached               5.44m   17-10.25 
  2 House, Senna               9 Speed City T             4.47m   14-08.00 
  3 Constant, Nahia           10 Su-per Mo-ve             3.76m   12-04.00 
  4 Williams, Shaterrykah      9 Su-per Mo-ve             3.23m   10-07.25 
 
Event 111  Girls Javelin Throw 300g Bantam
==========================================================================
    National: N 33.16m  7/31/2003   Hannah Carter, Arizona Cheetahs            
Meet Records: M 17.93m  6/11/2008   Kayla Pruitt, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stancil, August            9 Unattached              19.65mM     64-06 
  2 Bennett, Alexia            9 Bessemer Hea            11.94m      39-02 
  3 Dancy, Lauryn             10 Speed City T            11.21m      36-09 
  4 House, Senna               9 Speed City T            10.17m      33-04 
  5 Kennebrew, Kennedy         8 Unattached               9.00m      29-06 
  6 Murdock, Riya              8 Bessemer Hea             7.98m      26-02 
  7 Williams, Mariah           8 Speed City T             7.14m      23-05 
  8 Evans, Dekyriel            9 Bessemer Hea             6.88m      22-07 
 
Event 150  Boys 100 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N 12.71  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade               
Meet Records: M 13.98  6/11/2008   Kyle Harrell, Speed City S                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joiner, Harold             9 AG Gaston Bo             14.03   2 
  2 Underwood, Tyus           10 Magic City R             14.59   2 
  3 Brown, Devonta             9 AG Gaston Bo             14.83   2 
  4 Lomax, Kevin              10 Su-per Mo-ve             14.86   1 
  5 Barnes, Emmanuel          10 Montgomery Y             14.96   1 
  6 Mcmillan, Jalen            9 Magic City R             15.97   2 
  7 Ellison, Jamarcus         10 AG Gaston Bo             15.97   2 
  8 Kendall, Terrance          9 Huntsvile Metro          16.46   2 
  9 Taylor, Cameron           10 Su-per Mo-ve             16.57   1 
 10 Salaam, Dante              8 Huntsvile Metro          16.85   1 
 11 Johnson, Kennon            8 Magic City R             17.24   2 
 12 Carter, Devon              8 Magic City R             17.68   2 
 13 Singleton, Cameron         8 Speed City T             19.28   1 
 
Event 151  Boys 200 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N 25.83  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade               
Meet Records: M 28.54  6/11/2008   Kyle Harrell, Speed City S                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joiner, Harold             9 AG Gaston Bo             29.61   1 
  2 Holmes, Samuel             9 Magic City R             31.40   2 
  3 Brown, Devonta             9 AG Gaston Bo             31.49   1 
  4 Richards, Chris            9 Speed City T             32.25   1 
  5 Barnes, Emmanuel          10 Montgomery Y             32.25   1 
  6 Underwood, Tyus           10 Magic City R             32.47   2 
  7 Knight, Chris             10 Montgomery Y             34.55   1 
  8 Mcmillan, Jalen            9 Magic City R             35.69   2 
  9 Kendall, Terrance          9 Huntsvile Metro          36.79   2 
 10 Johnson, Kennon            8 Magic City R             39.11   2 
 11 Carter, Devon              8 Magic City R             39.68   2 
 12 Paige, Aaron              10 Montgomery Y             41.60   2 
 
Event 152  Boys 400 Meter Dash Bantam
===================================================================
    National: N   58.76  5/21/1989   William Obea Moore                        
Meet Records: M 1:06.04  6/11/2008   Marion Humphrey, Speed City S             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Humphrey, Marion           9 Speed City T           1:05.92M  2 
  2 Collier, Cedric           10 AG Gaston Bo           1:21.29   1 
  3 Johnson, Kennon            8 Magic City R           1:25.44   2 
  4 Mcmillan, Jalen            9 Magic City R           1:26.35   2 
  5 Carter, Devon              8 Magic City R           1:30.02   1 
  6 Salaam, Dante              8 Huntsvile Metro        1:31.14   1 
  7 Paige, Aaron              10 Montgomery Y           2:09.11   1 
 
Event 153  Boys 800 Meter Run Bantam
================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore                        
Meet Records: M 2:43.41  6/11/2008   Jacob Russell, Huntsville M               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis, Jonah             10 Blues City R           2:53.20  
  2 Coleman, Dillard           9 Speed City T           3:05.90  
  3 Collier, Cedric           10 AG Gaston Bo           3:07.28  
  4 Hayes, Dylan              10 Speed City T           3:07.74  
  5 Isom, Brock                9 Speed City T           3:08.00  
 
Event 154  Boys 1500 Meter Run Bantam
================================================================
    National: N 4:47.62  8/1/2004    Darren Fahy, S.D.Socal RR                 
Meet Records: M 5:50.12  6/6/2007    Antonio Williams, Montgomery YMCA         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis, Jonah             10 Blues City R           5:58.69  
  2 Hayes, Dylan              10 Speed City T           6:14.89  
 
Event 155  Boys 1500 Meter Race Walk Bantam
================================================================
    National: N  7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss                            
Meet Records: M 13:03.91  6/11/2008   Moses Austin, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Waller, Darrell            9 Su-per Mo-ve          13:54.22  
  2 Edwards, Jamarcus          9 Su-per Mo-ve          13:58.05  
 
Event 156  Boys 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================
    National: N   51.63  8/3/2003    Miami Metro-Dade                          
                         L. Simmons, D. Brown, S. Kearse, R. Hall          
Meet Records: M 1:01.30  6/15/2006   Madison Striders Track Club, Madison Strid
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 AG Gaston Boys Girls Club  'A'                      1:00.33M 
  2 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       1:05.95  
 
Event 157  Boys 4x400 Meter Relay Bantam
================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K. Morgan, A. Williams, T. Adams, M. Cummings     
Meet Records: M 5:25.97  6/6/2007    Montgomery YMCA, Montgomery YMCA          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Magic City Runners  'A'                             5:32.12  
  2 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                  6:00.69  
  3 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       6:08.49  
 
Event 159  Boys Long Jump Bantam
==========================================================================
    National: N 4.91m  7/26/1980   Terry Simpson                               
Meet Records: M 13-06  6/14/2006   Jordan Donaldson, Madison Striders          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Marion           9 Speed City T             4.25m   13-11.50 
  2 Richards, Chris            9 Speed City T             3.99m   13-01.25 
  3 Holmes, Samuel             9 Magic City R             3.53m   11-07.00 
  4 Kendall, Terrance          9 Huntsvile Metro          3.42m   11-02.75 
  5 Isom, Brock                9 Speed City T             3.23m   10-07.25 
  6 Underwood, Tyus           10 Magic City R             3.20m   10-06.00 
  7 Coleman, Dillard           9 Speed City T             3.03m    9-11.25 
  8 Simmons, Byron             8 Montgomery Y             2.82m    9-03.00 
 
Event 160  Boys Shot Put 6 lb. Bantam
==========================================================================
    National: N 12.44m  8/2/2003    Ron Baker, Utica Roadrunners               
Meet Records: M  7.47m  6/2/2007    Caleb Brown, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Marion           9 Speed City T             6.37m   20-10.75 
  2 Waller, Darrell            9 Su-per Mo-ve             5.94m   19-06.00 
  3 Richards, Chris            9 Speed City T             5.15m   16-10.75 
  4 Simmons, Byron             8 Montgomery Y             4.92m   16-01.75 
 
Event 161  Boys Javelin Throw 300g Bantam
==========================================================================
    National: N 39.39m  8/1/2003    Ron Baker, Utica Roadrunners               
Meet Records: M  42-00  6/12/2006   Toyesta Burrass, unattached                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Isom, Brock                9 Speed City T            23.97m      78-08 
  2 Hayes, Dylan              10 Speed City T            19.71m      64-08 
  3 Coleman, Dillard           9 Speed City T            16.25m      53-04 
  4 Waller, Darrell            9 Su-per Mo-ve            15.51m      50-11 
  5 Knight, Chris             10 Montgomery Y            12.63m      41-05 
  6 Edwards, Jamarcus          9 Su-per Mo-ve             9.90m      32-06 
  7 Singleton, Cameron         8 Speed City T             6.09m      20-00 
 
Event 200  Girls 100 Meter Dash Midget
===================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams                             
Meet Records: M 14.12  6/6/2007    Simone Charley, Club Elite                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Posey, Evelyn             12 Magic City R             13.79M  2 
  2 Fluker, Autavia           11 Bessemer Hea             13.99M  2 
  3 Jackson, Azariah          11 Magic City R             14.20   2 
  4 Hawkins, Catherine        11 Magic City R             15.18   1 
  5 Bennett, Chantell         12 Su-per Mo-ve             15.21   1 
  6 Henry, Jonnita            11 Su-per Mo-ve             15.54   1 
  7 Phillips, Akeenya         11 Su-per Mo-ve             15.68   1 
  8 Caddell, Earneshia        12 Su-per Mo-ve             15.98   1 
  9 Childress, Classie        11 Club Elite O             16.57   2 
 10 Garrett, Kaneesha         11 Su-per Mo-ve             17.07   2 
 11 Bowie, Reighan            11 Huntsvile Metro          17.12   1 
 12 Harris, Megan             10 Montgomery Y             18.59   1 
 
Event 201  Girls 200 Meter Dash Midget
===================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams                             
Meet Records: M 28.35  6/14/2006   Elizabeth Strickland, Huntsville Metro      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fluker, Autavia           11 Bessemer Hea             29.30   2 
  2 Humphrey, Brittley        11 Speed City T             29.61   2 
  3 Evans, Markeysia          10 Bessemer Hea             30.03   1 
  4 Posey, Evelyn             12 Magic City R             30.17   2 
  5 Jackson, Azariah          11 Magic City R             30.26   2 
  6 Hawkins, Catherine        11 Magic City R             32.12   2 
  7 Weems, Presley            11 Speed City T             33.54   1 
  8 Upshaw, Mahogany          11 Bessemer Hea             33.59   1 
  9 Goode, Breanne            10 Su-per Mo-ve             34.23   1 
 10 Bowie, Reighan            11 Huntsvile Metro          37.76   1 
 11 Maye, Jessica             11 Speed City T             38.10   2 
 12 Harris, Megan             10 Montgomery Y             41.90   1 
 
Event 202  Girls 400 Meter Dash Midget
================================================================
    National: N   55.54  7/27/2001   Ebony Collins                             
Meet Records: M 1:03.66  6/15/2006   Elizabeth Strickland, Huntsville Metro    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Markeysia          10 Bessemer Hea           1:10.70  
  2 Posey, Evelyn             12 Magic City R           1:15.36  
  3 Conners, Samantha         11 Speed City T           1:19.53  
  4 Upshaw, Mahogany          11 Bessemer Hea           1:28.24  
  5 Watson, Kiana             11 AG Gaston Bo           1:32.60  
 
Event 204  Girls 1500 Meter Run Midget
================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs                         
Meet Records: M 6:23.01  6/15/2006   Lauren Brendle, Montgomery YMCA           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Lauren             12 Montgomery Y           6:28.84  
 
Event 206  Girls 1500 Meter Race Walk Midget
================================================================
    National: N  6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran                          
Meet Records: M 11:06.65  6/11/2008   Bailey Simmons, Montgomery Y             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fields, Latsatsi          11 Su-per Mo-ve          11:28.23  
  2 Thomas, Kahari            10 Bessemer Hea          12:49.66  
  3 Craig, Moriah             12 Bessemer Hea          13:16.05  
  4 Ingram, Ronielle          10 Bessemer Hea          13:54.74  
 
Event 207  Girls 80 Meter Hurdles Midget
================================================================
    National: N 11.85  7/21/2002   Jasmine Isley, Charlotte Flights USA        
Meet Records: M 15.23  6/15/2006   Mary Ellen McDonald, Madison Striders       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Brittley        11 Speed City T             14.67M 
  2 Daniel, Meredith          11 Unattached               15.81  
  3 Fluker, Autavia           11 Bessemer Hea             16.73  
  4 Clark, Lauren             12 Montgomery Y             18.69  
  5 Henry, Jonnita            11 Su-per Mo-ve             18.70  
 
Event 208  Girls 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat                                  
                       T. Warren, C. Bayne, O. Chambers, G. Glover       
Meet Records: M 54.64  6/15/2006   Club Elite, Club Elite                      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       1:04.93  
 
Event 209  Girls 4x400 Meter Relay Midget
================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC                           
                         T. Abney, E. Dwyer, A. Williams, Alycia Williams  
Meet Records: M 5:12.97  6/15/2006   Club Elite, Club Elite                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       6:01.04  
 
Event 211  Girls High Jump Midget
==========================================================================
    National: N 1.68m  7/28/1996   Jacqueline Johnson                          
Meet Records: M 1.16m  6/11/2008   Meredith Daniel, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          11 Unattached               1.26mM   4-01.50 
  2 Pruitt, Kayla             11 Unattached               1.16mM   3-09.50 
  3 Evans, Markeysia          10 Bessemer Hea             1.01m    3-03.75 
 
Event 212  Girls Long Jump Midget
==========================================================================
    National: N    5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter                             
Meet Records: M 11-05.50  6/13/2006   Chloe White, Hoover Parks                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          11 Unattached               3.94m   12-11.25 
  2 Humphrey, Brittley        11 Speed City T             3.71m   12-02.25 
  3 Jackson, Azariah          11 Magic City R             3.14m   10-03.75 
  4 Weems, Presley            11 Speed City T             2.98m    9-09.50 
  5 Harris, Megan             10 Montgomery Y             2.62m    8-07.25 
  6 Conners, Samantha         11 Speed City T             2.59m    8-06.00 
  7 Maye, Jessica             11 Speed City T             2.16m    7-01.00 
 
Event 213  Girls Shot Put 6 lb. Midget
==========================================================================
    National: N 13.90m  7/11/1987   Johanna Gambill                            
Meet Records: M  7.26m  6/13/2006   Robin Yawn, Huntsville Metro               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Craig, Moriah             12 Bessemer Hea             7.60mM  24-11.25 
  2 Key, Cierra               11 Montgomery Y             7.42mM  24-04.25 
  3 Pruitt, Kayla             11 Unattached               6.61m   21-08.25 
  4 Conners, Samantha         11 Speed City T             5.26m   17-03.25 
  5 Ingram, Ronielle          10 Bessemer Hea             4.32m   14-02.25 
 
Event 214  Girls Discus Throw 1kg Midget
==========================================================================
    National: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis                               
Meet Records: M 18.39m  6/14/2006   Robin Yawn, Huntsville Metro               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Key, Cierra               11 Montgomery Y            13.48m      44-03 
  2 Thomas, Kahari            10 Bessemer Hea             8.54m      28-00 
 
Event 215  Girls Javelin Throw 300g Midget
==========================================================================
    National: N   35.44m  7/29/2004   DeeDee Robinson, Team Bionix             
Meet Records: M 70-11.50  6/12/2006   Robin Yawn, Huntsville Metro             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             11 Unattached              19.21m      63-00 
  2 Craig, Moriah             12 Bessemer Hea            14.60m      47-11 
  3 Key, Cierra               11 Montgomery Y            13.68m      44-10 
  4 Weems, Presley            11 Speed City T            11.66m      38-03 
  5 Ingram, Ronielle          10 Bessemer Hea            10.20m      33-05 
  6 Maye, Jessica             11 Speed City T             9.93m      32-07 
 
Event 250  Boys 100 Meter Dash Midget
===================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant                               
Meet Records: M 12.55  6/11/2008   Key Kelvin, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Jalen              10 Blues City R             13.10   2 
  2 Davidson, Kelly           10 Speed City T             14.90   1 
  3 Campbell, Darrylvontaye   11 Su-per Mo-ve             15.01   1 
  4 Davison, Henry            10 Unattached               15.02   2 
  5 Russell, Michael          11 Montgomery Y             15.20   2 
  6 Stephens, Carlos          11 Blues City R             15.26   1 
  7 Robinson, Leanthony       10 Su-per Mo-ve             15.42   1 
  8 Fields, j'Miyah           11 Club Elite O             15.48   2 
  9 Judy, William             11 Hoover Parks and         15.79   1 
 10 Mason, Vernon             11 NATC                     16.07   2 
 11 Knight, Cameryn           12 Montgomery Y             25.50   2 
 
Event 251  Boys 200 Meter Dash Midget
===================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson                               
Meet Records: M 25.41  6/11/2008   Key Kelvin, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Jalen              10 Blues City R             26.68   2 
  2 Tilley, Derico            12 Club Elite O             26.96   2 
  3 Harrell, Kyle             11 Speed City T             28.43   2 
  4 Simmons, Thomar           11 Blues City R             29.14   1 
  5 Howell, Austen            11 Speed City T             29.50   2 
  6 Moore, Kourtney           11 Blues City R             29.85   1 
  7 Russell, Michael          11 Montgomery Y             31.30   1 
  8 Harley, Baniko            10 Speed City T             32.83   2 
  9 Fields, j'Miyah           11 Club Elite O             33.34   1 
 10 Robinson, Leanthony       10 Su-per Mo-ve             34.80   2 
 11 Covington, Cameron        10 Unattached               34.82   2 
 12 Mason, Vernon             11 NATC                     34.89   2 
 
Event 252  Boys 400 Meter Dash Midget
================================================================
    National: N   53.06  7/28/1991   William Obea Moore                        
Meet Records: M 1:02.40  6/11/2008   Marlon Humphrey, Speed City S             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Jacob            11 Huntsvile Metro        1:09.24  
  2 Simmons, Brian            11 Blues City R           1:14.17  
  3 Pope, Jamari              10 AG Gaston Bo           1:31.45  
 
Event 253  Boys 800 Meter Run Midget
================================================================
    National: N 2:07.20  7/26/2001   Reginald Warren                           
Meet Records: M 2:26.51  6/6/2007    Marlon Humphrey, Speed City Track         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sadler, Logan             12 Speed City T           2:34.58  
  2 Aust, Thomas              10 Speed City T           2:36.49  
  3 Hall, Cameron             11 Blues City R           2:39.94  
  4 Russell, Jacob            11 Huntsvile Metro        2:43.96  
  5 Alexander, Jabari         11 Speed City T           2:50.43  
  6 Patterson, Timothy        11 Montgomery Y           2:58.43  
  7 Kirk, William             11 Unattached             2:59.61  
  8 Clark, William            10 Speed City T           3:05.90  
  9 Castillo, Matthew         11 Speed City T           3:09.39  
 10 Covington, Cameron        10 Unattached             3:09.75  
 11 Bryant, Jonathon          11 Blues City R           3:10.59  
 12 Allen, Gavin              11 Blues City R           3:14.42  
 13 Hurst, Eric               11 Speed City T           3:24.79  
 14 Castillo, Carter          10 Speed City T           3:31.76  
 
Event 254  Men 1500 Meter Run Midget
================================================================
    National: N 4:22.60  1980        Tony Perez                                
Meet Records: M 5:12.15  6/6/2007    Reid Harrison, HAtton Youth Tra           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aust, Thomas              10 Speed City T           5:15.98  
  2 Sadler, Logan             12 Speed City T           5:18.54  
  3 Hall, Cameron             11 Blues City R           5:23.30  
  4 Bell, Jase                10 Unattached             5:46.57  
  5 Kirk, William             11 Unattached             6:00.26  
  6 Clark, William            10 Speed City T           6:09.79  
  7 Covington, Cameron        10 Unattached             6:16.66  
  8 Patterson, Timothy        11 Montgomery Y           6:23.38  
  9 Allen, Gavin              11 Blues City R           6:33.33  
 10 Bryant, Jonathon          11 Blues City R           6:41.98  
 
Event 255  Boys 3000 Meter Run Midget
================================================================
    National: N  9:38.50  8/1/1998    Chris Dominic                            
Meet Records: M 11:27.79  6/13/2006   Jarrett Brown, unattached                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aust, Thomas              10 Speed City T          12:11.89  
  2 Bell, Jase                10 Unattached            12:12.34  
  3 Allen, Gavin              11 Blues City R          13:37.43  
 
Event 256  Boys 1500 Meter Race Walk Midget
================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss                             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paige, Ladarrius          11 Su-per Mo-ve          11:22.17  
  2 Cox, Daniel               11 Su-per Mo-ve          12:38.11  
 
Event 257  Boys 80 Meter Hurdles Midget
================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe                                 
Meet Records: M 14.50  6/15/2006   Adam Sparks, unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Jase                10 Unattached               19.58  
 
Event 258  Boys 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
    National: N 47.75  7/31/1994   Glenarden TC                                
                       B. Haigler, K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
Meet Records: M 58.63  6/15/2006   Montgomery YMCA, Montgomery YMCA            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Blues City Runners Of Alabama  'A'                    58.60M 
  2 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       1:03.74  
 
Event 259  Boys 4x400 Meter Relay Midget
================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC                              
                         B. Haighler, K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Meet Records: M 4:34.66  6/11/2008   Montgomery YMCA Dream Team TC, Montgomery 
                         J Kelly, K Kelvin, C Knight, A Williams           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  4:36.96  
  2 Blues City Runners Of Alabama  'A'                  4:40.82  
  3 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       5:45.57  
  4 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                  6:11.80  
 
Event 261  Boys High Jump Midget
==========================================================================
    National: N 1.75m  1979        David Mosley                                
Meet Records: M  4-06  6/12/2006   Brandon Sly, Hoover Parks                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Judy, William             11 Hoover Parks and         1.08m    3-06.50 
 
Event 262  Boys Long Jump Midget
==========================================================================
    National: N 5.92m  1974        Anthony Gibson                              
Meet Records: M 12-10  6/14/2006   Georgio Winton, Huntsville Metro            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Russell, Jacob            11 Huntsvile Metro          4.04m   13-03.25 
  2 Harley, Baniko            10 Speed City T             3.65m   11-11.75 
  3 Howell, Austen            11 Speed City T             3.52m   11-06.75 
  4 Judy, William             11 Hoover Parks and         3.50m   11-05.75 
  5 Alexander, Jabari         11 Speed City T             3.42m   11-02.75 
  5 Simmons, Brian            11 Blues City R             3.42m   11-02.75 
  7 Stephens, Carlos          11 Blues City R             3.20m   10-06.00 
  8 Davidson, Kelly           10 Speed City T             3.16m   10-04.50 
  9 Hurst, Eric               11 Speed City T             2.62m    8-07.25 
 10 Castillo, Carter          10 Speed City T             2.32m    7-07.50 
 -- Castillo, Matthew         11 Speed City T              FOUL            
 
Event 263  Boys Shot Put 6 lb. Midget
==========================================================================
    National: N 16.15m  6/28/1980   Troy Fowler                                
Meet Records: M  8.58m  6/11/2008   Caleb Brown, Steel Throwe                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simmons, Thomar           11 Blues City R             8.49m   27-10.25 
  2 Terry, Alvin              11 Blues City R             8.33m   27-04.00 
  3 Jones, Jordan             11 Speed City T             6.68m   21-11.00 
  4 Bryant, Jonathon          11 Blues City R             6.32m   20-09.00 
  5 Watkins, Kinte            12 Su-per Mo-ve             6.31m   20-08.50 
  6 Rowan, Jackie             12 Speed City T             5.84m   19-02.00 
  7 Carter, Donovan           11 Magic City R             5.82m   19-01.25 
 
Event 264  Boys Discus Throw 1kg Midget
==========================================================================
    National: N 48.65m  6/19/1982   Mike Stubblefield                          
Meet Records: M 23.19m  6/14/2006   Cameron Brown, Training ground             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Jordan             11 Speed City T            14.61m      47-11 
  2 Watkins, Kinte            12 Su-per Mo-ve            10.86m      35-07 
  3 Carter, Donovan           11 Magic City R            10.03m      32-11 
  4 Rowan, Jackie             12 Speed City T             8.10m      26-07 
 
Event 265  Boys Javelin Throw 300g Midget
==========================================================================
    National: N 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Illinios Heat                
Meet Records: M  76-04  6/12/2006   Cameron Brown, Training ground             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Terry, Alvin              11 Blues City R            26.42m      86-08 
  2 Clark, William            10 Speed City T            25.78m      84-07 
  3 Alexander, Jabari         11 Speed City T            19.29m      63-03 
  4 Castillo, Carter          10 Speed City T            14.44m      47-04 
  5 Castillo, Matthew         11 Speed City T            13.88m      45-06 
  6 Hurst, Eric               11 Speed City T            11.71m      38-05 
  7 Harris, Christian         10 Montgomery Y            10.83m      35-06 
  8 Davidson, Kelly           10 Speed City T             9.27m      30-05 
 
Event 300  Girls 100 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N 11.74  7/6/1997    Alexis Joyce                                
Meet Records: M 12.45  6/15/2006   Krishayle Evans, Huntsville Metro           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Caitland           13 Blues City R             12.94   2 
  2 Rhodes, Arsheana          13 NATC                     13.12   1 
  3 Charlton, Tiah            14 Speed City T             13.58   1 
  4 Welch, Lorien             14 Speed City T             13.60   2 
  5 Brock, Tameesha           13 Club Elite O             13.86   2 
  6 Anderson, Caitlin         12 NATC                     14.06   2 
  7 Watkins, Charity          13 NATC                     14.70   1 
  8 Wilcox, Shakira           13 Su-per Mo-ve             14.95   2 
  9 Wright, Paris             13 Magic City R             15.05   2 
 10 Gilchrist, Shalanda       12 Montgomery Y             15.22   1 
 11 Jones, Skye               13 Speed City T             16.57   2 
 
Event 301  Girls 200 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N 23.81  8/2/2003    Bianca Knight, Jackson Jauars               
Meet Records: M 25.97  6/6/2007    Keyana Bolden, North Alabama Tr             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rhodes, Arsheana          13 NATC                     26.56   2 
  2 Smith, Caitland           13 Blues City R             26.61   2 
  3 Welch, Lorien             14 Speed City T             28.33   1 
  4 Jones, Skye               13 Speed City T             28.47   2 
  5 Charlton, Tiah            14 Speed City T             28.86   1 
  6 Anderson, Caitlin         12 NATC                     29.95   2 
  7 Shelby, Shelby            12 Speed City T             29.99   1 
  8 Wright, Paris             13 Magic City R             33.26   2 
  9 Hill, Ashley              12 Bessemer Hea             34.20   1 
 10 Remus, Alexis             12 Huntsvile Metro          37.57   1 
 
Event 302  Girls 400 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N   53.40  7/28/2002   Brandi Cross                              
Meet Records: M 1:00.75  6/15/2006   Morganne Phillips, Magic City             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Shelbi             12 Speed City T           1:02.13   1 
  2 Watkins, Charity          13 NATC                   1:08.90   1 
  3 Neal, Danielle            13 Montgomery Y           1:11.32   1 
  4 Wright, Paris             13 Magic City R           1:16.00   2 
  5 Remus, Alexis             12 Huntsvile Metro        1:17.53   2 
  6 Mcguire, Unique           12 Bessemer Hea           1:17.62   2 
  7 Wilcox, Shakira           13 Su-per Mo-ve           1:30.06   2 
 
Event 303  Girls 800 Meter Run Youth
================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain                              
Meet Records: M 2:24.34  6/6/2007    Marybeth Strickland, Huntsville metro     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davidson, Haley           12 Blues City R           3:03.23  
  2 Neal, Danielle            13 Montgomery Y           3:12.36  
  3 Allen, Emily              12 Blues City R           3:14.48  
 
Event 304  Girls 1500 Meter Run Youth
================================================================
    National: N 4:34.02  7/30/2004   Jordan Hasay, San Luis Distanc            
Meet Records: M 5:09.30  6/15/2006   Mary Huston, Huntsville Metro             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davidson, Haley           12 Blues City R           6:07.75  
  2 Allen, Emily              12 Blues City R           6:35.03  
 
Event 305  Girls 3000 Meter Run Youth
================================================================
    National: N  9:48.77  7/31/2004   Jordan Hasay, San Luis Distanc           
Meet Records: M 10:53.67  6/14/2006   Mary Huston, Huntsville Metro            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davidson, Haley           12 Blues City R          12:51.62  
  2 Allen, Emily              12 Blues City R          13:24.59  
 
Event 307  Girls 100 Meter Hurdles Youth
================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning                           
Meet Records: M 15.15  6/15/2006   Kalan Reed, unattached                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Breanna           12 Bessemer Hea             20.44  
  2 Mcguire, Unique           12 Bessemer Hea             21.91  
 
Event 308  Girls 200 Meter Hurdles Youth
================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster                                 
Meet Records: M 32.09  6/6/2007    Tarolyn Blackwell, MCR                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Breanna           12 Bessemer Hea             34.70  
  2 Neal, Danielle            13 Montgomery Y             36.38  
  3 Mcguire, Unique           12 Bessemer Hea             36.53  
  4 Kennebrew, Kristen        12 Unattached               37.94  
  5 Hill, Ashley              12 Bessemer Hea             39.97  
  6 Simmons, Bailey           13 Montgomery Y             44.68  
 
Event 309  Girls 4x100 Meter Relay Youth
================================================================
    National: N 46.58  6/29/2003   Quiet Fire Track Club                       
                       S. Williams, E. Collins, D. Lewis, C. Black       
Meet Records: M 51.08  6/6/2007    Magic City Runners, MCR                     
                       T Blackwell, N Burnett, F Jordan, V Langford      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                    52.77  
 
Event 312  Girls High Jump Youth
==========================================================================
    National: N 1.74m  6/8/1986    Chrissy Mills                               
Meet Records: M  5-00  6/12/2006   Krishayle Evans, Huntsville Metro           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davidson, Haley           12 Blues City R             1.31m    4-03.50 
  2 Simmons, Bailey           13 Montgomery Y             1.16m    3-09.50 
  3 Stubbs, Breanna           12 Bessemer Hea             1.03m    3-04.50 
 
Event 313  Girls Pole Vault Youth
==========================================================================
    National: N 3.20m  7/30/1999   Jenny Green                                 
Meet Records: M 2.15m  6/2/2007    Kaylee McKnioght, Hoover Parks and          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tarlton, Emily            14 Unattached               3.12mM  10-02.75 
  2 Jones, Reann              12 Unattached               1.70m    5-07.00 
 
Event 314  Girls Long Jump Youth
==========================================================================
    National: N    6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas                            
Meet Records: M 15-05.50  6/13/2006   Morganne Phillips, Magic City            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charlton, Tiah            14 Speed City T          15-02.75N     4.64m 
  2 Wilcox, Shakira           13 Su-per Mo-ve          13-11.50N     4.25m 
  3 Welch, Lorien             14 Speed City T          13-04.00N     4.06m 
  4 Jones, Skye               13 Speed City T          13-01.50N     4.00m 
  5 Shelby, Shelby            12 Speed City T          12-08.50N     3.87m 
  6 Mcguire, Unique           12 Bessemer Hea          11-09.00N     3.58m 
  7 Hill, Ashley              12 Bessemer Hea          11-04.75N     3.47m 
  8 Stubbs, Breanna           12 Bessemer Hea          11-03.50N     3.44m 
 
Event 316  Girls Shot Put 6 lb. Youth
==========================================================================
    National: N 15.88m  1976        Susy Ray                                   
Meet Records: M 10.66m  6/7/2008    Wynn Schleimer, Steel Throwe               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rice, Raven               13 Su-per Mo-ve             7.74m   25-04.75 
  2 Watkins, Charity          13 NATC                     7.23m   23-08.75 
  3 Brock, Tameesha           13 Club Elite O             7.18m   23-06.75 
  4 Kennebrew, Kristen        12 Unattached               6.19m   20-03.75 
  5 Watkins, Queen            14 Su-per Mo-ve             6.08m   19-11.50 
  6 Simmons, Bailey           13 Montgomery Y             5.50m   18-00.50 
  7 Gilchrist, Shalanda       12 Montgomery Y             4.22m   13-10.25 
 
Event 317  Girls Discus Throw 1kg Youth
==========================================================================
    National: N 46.32m  6/23/1990   Suzy Powell                                
Meet Records: M 28.27m  6/2/2007    Amy Nelson, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Watkins, Charity          13 NATC                    14.57m      47-10 
  2 Hill, Ashley              12 Bessemer Hea            11.42m      37-06 
 
Event 318  Girls Javelin Throw 600g Youth
==========================================================================
    National: N 40.03m  8/1/2003    Leigh Petranoff, Throwing Zone             
Meet Records: M  64-06  6/13/2006   Magen Schrimsher, Hoover Parks             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rice, Raven               13 Su-per Mo-ve            16.01m      52-06 
  2 Brock, Tameesha           13 Club Elite O            11.05m      36-03 
 
Event 350  Boys 100 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant                               
Meet Records: M 11.45  6/15/2006   Keenan Brock, Club Elite                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Key, Kelvin               12 Montgomery Y             12.06   1 
  2 Mcmillan, Kevron          14 Magic City R             12.48   2 
  3 Watt, Aundre              14 Speed City T             12.66   1 
  4 Maddox, Ian               13 Speed City T             13.07   2 
  5 Tigner, Randall           14 Magic City R             13.15   1 
  6 Eatman, Kristopher        14 Magic City R             13.48   2 
  7 Edwards, Shannon          12 Magic City R             13.65   2 
  8 Hampton, Brice            13 NATC                     14.20   1 
  9 Hinton, Jaquan            12 Su-per Mo-ve             14.23   1 
 10 Skanes, Jaquarius         13 Speed City T             14.39   1 
 11 McDonald, Jamar           12 Huntsvile Metro          14.92   2 
 12 Howard, Kerry             13 NATC                     15.35   2 
 13 Gill, Valdazz             12 Huntsvile Metro          18.49   2 
 
Event 351  Boys 200 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant                               
Meet Records: M 24.65  6/14/2006   Keenan Brock, Club Elite                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Key, Kelvin               12 Montgomery Y             24.63M  2 
  2 Mcmillan, Kevron          14 Magic City R             24.98   2 
  3 Watt, Aundre              14 Speed City T             25.79   1 
  4 Welch, Brien              14 Speed City T             26.11   1 
  5 Maddox, Ian               13 Speed City T             26.12   1 
  6 Eatman, Kristopher        14 Magic City R             27.39   2 
  7 Tigner, Randall           14 Magic City R             27.48   3 
  8 Ceneus, Randall           12 Blues City R             28.56   3 
  9 Edwards, Shannon          12 Magic City R             28.71   2 
 10 Skanes, Jaquarius         13 Speed City T             29.94   3 
 11 McDonald, Jamar           12 Huntsvile Metro          31.09   2 
 12 Almon, Deondre            14 NATC                     31.17   1 
 13 Howard, Kerry             13 NATC                     31.18   3 
 14 Hampton, Brice            13 NATC                     37.64   2 
 
Event 352  Boys 400 Meter Dash Youth
===================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore                          
Meet Records: M 56.92  6/6/2007    Marvin Logan, MCR                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Justin             14 NATC                     56.60M  2 
  2 Mcmillan, Kevron          14 Magic City R             56.67M  2 
  3 Key, Kelvin               12 Montgomery Y             59.49   2 
  4 Welch, Brien              14 Speed City T             59.59   2 
  5 Avery, Theo               12 Speed City T           1:00.40   1 
  6 Davis, Henry              13 Blues City R           1:00.49   1 
  7 Ceneus, Randall           12 Blues City R           1:02.02   1 
  8 Eatman, Kristopher        14 Magic City R           1:04.39   2 
  9 Tigner, Randall           14 Magic City R           1:05.33   1 
 10 Edwards, Shannon          12 Magic City R           1:10.24   2 
 11 Harris, Harry             12 Montgomery Y           1:16.18   1 
 12 Childress, Reginald       12 Club Elite O           1:16.90   2 
 
Event 353  Boys 800 Meter Run Youth
================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper                               
Meet Records: M 2:11.81  6/11/2008   Andrew Harris, Speed City S               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pitts, Wesley             14 Montgomery Y           2:17.05  
  2 Almon, Deondre            14 NATC                   2:39.50  
  3 Knight, Craig             13 Montgomery Y           2:40.66  
  4 Davis, Henry              13 Blues City R           2:41.98  
  5 Ceneus, Randall           12 Blues City R           2:43.34  
  6 Childress, Reginald       12 Club Elite O           2:54.54  
 
Event 354  Boys 1500 Meter Run Youth
================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau                              
Meet Records: M 4:45.24  6/11/2008   Andrew Harris, Speed City S               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pitts, Wesley             14 Montgomery Y           5:04.27  
  2 Almon, Deondre            14 NATC                   5:28.41  
  3 Knight, Craig             13 Montgomery Y           5:33.59  
 
Event 356  Boys 3000 Meter Race Walk Youth
================================================================
    National: N 14:10.18  7/26/1997   Tristan Ruoss                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hinton, Jaquan            12 Su-per Mo-ve          24:08.53  
 
Event 358  Boys 200 Meter Hurdles Youth
================================================================
    National: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, First Light Track Club        
Meet Records: M 26.73  6/11/2008   Nicholas Beavers, Huntsville M              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Marlon          12 Speed City T             29.09  
 
Event 359  Boys 4x100 Meter Relay Youth
================================================================
    National: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC                            
                       J. Wesley, A. Harris, E. Peoples, D. Miller       
Meet Records: M 47.60  6/15/2006   Madison Striders Track Club, Madison Strider
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                    49.00  
 
Event 360  Boys 4x400 Meter Relay Youth
================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets                                   
                         L. Cruel, A. Dean, P. McCall, William Obea Moore  
Meet Records: M 4:18.37  6/2/2007    Magic City Runners, MCR                   
                         P Adams, R Jackson, M Logan, K Porter             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Magic City Runners  'A'                             4:21.48  
 
Event 362  Boys High Jump Youth
==========================================================================
    National: N 1.94m  7/24/1998   Donovan Kilmartin                           
Meet Records: M  4-08  6/12/2006   Deantee Harris, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Alex                 13 Speed City T             1.53m    5-00.25 
  2 Bishop, Jordan               Hoover Parks and         1.46m    4-09.50 
  3 Humphrey, Marlon          12 Speed City T            J1.46m    4-09.50 
  4 Edwards, Jake             14 Hoover Parks and         1.41m    4-07.50 
 
Event 363  Boys Pole Vault Youth
==========================================================================
    National: N  4.28m  1977        Bill Lange                                 
Meet Records: M 84.00m  6/12/2006   Alex Erwin, Hoover Parks                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Horne, Colton             14 Winston                  2.90m    9-06.25 
  2 Toner, Wes                14 Hoover Parks and         2.60m    8-06.25 
 
Event 364  Boys Long Jump Youth
==========================================================================
    National: N    7.02m  1976        Anthony Gibson                           
Meet Records: M 14-02.50  6/12/2006   Allen Poole, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Justin             14 NATC                  17-08.25M     5.39m 
  2 Welch, Brien              14 Speed City T          16-11.50M     5.16m 
  3 Edwards, Jake             14 Hoover Parks and      15-10.00M     4.82m 
  4 Maddox, Ian               13 Speed City T          15-09.75M     4.81m 
  5 Bennett, Ahmad            13 Su-per Mo-ve          15-07.75M     4.76m 
  6 Avery, Theo               12 Speed City T          15-02.00M     4.62m 
  7 Bishop, Jordan               Hoover Parks and      15-01.00M     4.59m 
  8 May, Alex                 13 Speed City T          14-11.00M     4.54m 
  9 Almon, Deondre            14 NATC                  13-10.00N     4.21m 
 10 Hampton, Brice            13 NATC                  13-09.00N     4.19m 
 11 Skanes, Jaquarius         13 Speed City T          13-05.75N     4.10m 
 12 Ceneus, Randall           12 Blues City R          12-11.50N     3.94m 
 
Event 365  Boys Triple Jump Youth
==========================================================================
    National: N   13.41m  1980        Michael Martin                           
Meet Records: M 30-04.50  6/13/2006   Allen Poole, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Alex                 13 Speed City T            10.17m   33-04.50 
 
Event 366  Boys Shot Put 4kg Youth
==========================================================================
    National: N 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague                              
Meet Records: M 12.71m  6/2/2007    Teryence Glaze, Speed City Track           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Grant               14 Huntsvile Metro         14.50mM  47-07.00 
  2 Brown, Nick               13 Speed City T             5.39m   17-08.25 
 
Event 367  Boys Discus Throw 1kg Youth
==========================================================================
    National: N 61.52m  6/30/1995   Joel Armitage                              
Meet Records: M 43.50m  6/11/2008   Grant Hill, Huntsville M                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Grant               14 Huntsvile Metro         49.12mM    161-02 
 
Event 368  Boys Javelin Throw 600g Youth
==========================================================================
    National: N 53.33m  7/28/2002   Jarrod Walters                             
Meet Records: M  90-03  6/13/2006   Sam Slack, Hoover Parks                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Braswell, Michael         13 Hoover Parks and        28.24m      92-08 
  2 Bennett, Ahmad            13 Su-per Mo-ve            28.11m      92-03 
 
Event 400  Girls 100 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams                             
Meet Records: M 12.19  6/15/2006   Angel Watson, Club Elite                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marbury, Joy              15 Club Elite O             12.39   2 
  2 Humphrey, Breona          14 Speed City T             12.61   2 
  3 Scroggins, Briyonna       15 Club Elite O             12.84   2 
  4 Lucas, Tyneesha           15 Su-per Mo-ve             13.03   2 
  5 Matthews, Kimberly        15 Magic City R             13.14   2 
  6 Thomas, Halle             16 Magic City R             13.31   2 
  7 Wiggins, Wendy            15 Su-per Mo-ve             13.58   2 
  8 Coleman, Kaylin           14 Su-per Mo-ve             13.67   1 
  9 Palmer, Jasmine           15 Huntsvile Metro          13.97   1 
 10 Ware, Paige               15 Su-per Mo-ve             15.76   1 
 11 Fountain, Ellen           14 Su-per Mo-ve             16.65   1 
 
Event 401  Girls 200 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Jackson Jaguars              
Meet Records: M 25.70  6/14/2006   Angel Watson, Club Elite                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marbury, Joy              15 Club Elite O             25.50M  3 
  2 Lucas, Tyneesha           15 Su-per Mo-ve             27.25   3 
  3 Matthews, Kimberly        15 Magic City R             27.67   3 
  4 Armstrong, Mikel          14 Su-per Mo-ve             27.75   2 
  5 Thomas, Halle             16 Magic City R             27.94   3 
  6 Kennebrew, Kiara          15 Unattached               28.02   1 
  7 Palmer, Jasmine           15 Huntsvile Metro          28.85   2 
  8 Lee, Coreisa              14 Club Elite O             29.12   1 
  9 Kirkwood, Khadijah        15 Club Elite O             29.45   3 
 10 Bell, Candyce             15 Speed City T             29.66   1 
 11 Coleman, Kaylin           14 Su-per Mo-ve             30.29   2 
 12 Kendall, Alecia           15 Huntsvile Metro          31.26   2 
 13 Fountain, Mariah          15 Su-per Mo-ve             31.49   2 
 14 Fountain, Ellen           14 Su-per Mo-ve             33.22   1 
 
Event 402  Girls 400 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 52.11  7/31/2001   Stephanie Smith                             
Meet Records: M 58.54  6/6/2007    Morganne Phillips, MCR                      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gunn, Briana              16 Speed City T           1:03.08   2 
  2 Williams, Jade            15 Club Elite O           1:08.82   2 
  3 Kirkwood, Khadijah        15 Club Elite O           1:09.74   2 
  4 Kennebrew, Kiara          15 Unattached             1:11.43   2 
  5 Long, Paris               14 Montgomery Y           1:11.97   2 
 
Event 403  Girls 800 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N 2:08.94  7/6/2002    Trisha Nicholey                           
Meet Records: M 2:28.64  6/11/2008   Donye Coleman, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Iris            15 Speed City T           2:35.87  
  2 Gunn, Briana              16 Speed City T           2:45.68  
  3 Brendle, Lauren           15 Montgomery Y           3:00.10  
 
Event 404  Girls 1500 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor                                
Meet Records: M 5:23.21  6/11/2008   Donye Coleman, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brendle, Lauren           15 Montgomery Y           6:15.95  
 
Event 405  Girls 3000 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N 9:53.83  7/31/2004   Nicole Cochran, So Hill Striders          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brendle, Lauren           15 Montgomery Y          13:06.41  
 
Event 407  Girls 5000 Meter Race Walk Intermediate
================================================================
    National: N 26:46.00  7/28/2004   Dana Vered, 59Walk USA                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fountain, Ellen           14 Su-per Mo-ve          23:55.75N 
 
Event 408  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate
================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson                             
Meet Records: M 15.20  6/15/2006   Jasmine Turner, Magic City                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Raven            14 Speed City T             15.39  
  2 Smith, Teanna             14 Bessemer Hea             19.55  
  3 Lee, Coreisa              14 Club Elite O             21.13  
  4 Fountain, Mariah          15 Su-per Mo-ve             22.04  
  5 Wagner, Jasmine           14 Su-per Mo-ve             22.09  
 
Event 409  Girls 400 Meter Hurdles Intermediate
================================================================
    National: N   58.84  7/29/2001   Talia Stewart                             
Meet Records: M 1:07.70  6/6/2007    Stacia Watts, North Alabama Tr            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gooden, Chalandra         14 Speed City T           1:07.14M 
  2 Scroggins, Briyonna       15 Club Elite O           1:10.48  
  3 Smith, Teanna             14 Bessemer Hea           1:17.94  
  4 Kennebrew, Kiara          15 Unattached             1:23.12  
  5 Long, Paris               14 Montgomery Y           1:28.27  
 
Event 410  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate
================================================================
    National: N 45.57  7/28/1996   Visions T&F                                 
                       A. Emanuel, B. Washington, C. Ratliff, M. Hall    
Meet Records: M 49.17  6/11/2008   Magic City Runners, Magic City R            
                       A Billingsley, K Gibson, F Jordan, M Poole        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                    49.28  
  2 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                         50.80  
  3 Su-per Mo-vement SUMO TC  'B'                         57.17  
 
Event 411  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate
================================================================
    National: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars                              
                         C. Smith, T. Abney, T. Bradley, E. Dwyer          
Meet Records: M 4:25.15  6/6/2007    Speed City Track Club, Speed City Track   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:29.24  
  2 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       4:31.25  
 
Event 413  Girls High Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N  1.81m  7/28/1996   Camee Williams                             
Meet Records: M 56.00m  6/14/2006   Nicole Charley, unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Courtlyn        15 Speed City T             1.40m    4-07.00 
  2 Smith, Teanna             14 Bessemer Hea             1.30m    4-03.25 
 
Event 414  Girls Pole Vault Intermediate
==========================================================================
    National: N 3.81m  7/29/2004   Allsion Stokke, Higher Flyers               
Meet Records: M  7-06  6/13/2006   Hannah Sharrow, Hoover Parks                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stanek, Alex              16 Southern Run              2.75      0.06m 
 -- Hawkins, Toni             15 Southern Run                NH            
 
Event 415  Girls Long Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N    6.16m  7/10/1999   Jill Bell                                
Meet Records: M 17-02.50  6/15/2006   Latoya Ragland, Huntsville Metro         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stewart, Raven            14 Speed City T             5.09m   16-08.50 
  2 Robinson, Iris            15 Speed City T             4.83m   15-10.25 
  3 Williams, Jade            15 Club Elite O             4.24m   13-11.00 
  4 Kendall, Alecia           15 Huntsvile Metro          4.20m   13-09.50 
  5 Matthews, Kimberly        15 Magic City R             4.08m   13-04.75 
  6 Robinson, Courtlyn        15 Speed City T             4.06m   13-04.00 
  7 Palmer, Jasmine           15 Huntsvile Metro          4.03m   13-02.75 
  8 Wagner, Jasmine           14 Su-per Mo-ve             3.82m   12-06.50 
  9 Bell, Candyce             15 Speed City T             3.73m   12-03.00 
 10 Fountain, Mariah          15 Su-per Mo-ve             3.38m   11-01.25 
 -- Bice, Crystal             16 Magic City R                ND            
 
Event 416  Girls Triple Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N   12.54m  7/11/1993   Deana Simmons                            
Meet Records: M 35-05.75  6/12/2006   Latoya Ragland, Huntsville Metro         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stewart, Raven            14 Speed City T            10.38m   34-00.75 
  2 Williams, Jade            15 Club Elite O            10.15m   33-03.75 
  3 Robinson, Courtlyn        15 Speed City T             9.33m   30-07.50 
  4 Palmer, Jasmine           15 Huntsvile Metro          9.29m   30-05.75 
  5 Kendall, Alecia           15 Huntsvile Metro          8.36m   27-05.25 
 
Event 417  Girls Shot Put 4kg Intermediate
==========================================================================
    National: N 15.20m  7/27/2001   Michelle Carter                            
Meet Records: M  9.35m  6/11/2008   Teryn Glaze, Speed City S                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              16 Speed City T             9.54mM  31-03.75 
  2 Wagner, Jasmine           14 Su-per Mo-ve             8.99m   29-06.00 
  3 Williams, Tyshona         15 Club Elite O             8.84m   29-00.00 
  4 Tigner, Emmalee           16 Magic City R             7.95m   26-01.00 
  5 Cook, Molly               15 Hoover Parks and         7.89m   25-10.75 
  6 Caldwell, Ashlee          14 Unattached               6.67m   21-10.75 
  7 Fountain, Ellen           14 Su-per Mo-ve             5.91m   19-04.75 
  8 Green, Shantay            15 Su-per Mo-ve             5.30m   17-04.75 
 
Event 418  Girls Discus Throw 1kg Intermediate
==========================================================================
    National: N 50.12m  5/12/1997   Elizabeth Debartolo                        
Meet Records: M 32.17m  6/11/2008   Amy Nelson, Steel Throwe                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              16 Speed City T            31.50m     103-04 
  2 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        26.73m      87-08 
  3 Tigner, Emmalee           16 Magic City R            25.15m      82-06 
  4 Hooper, katie             15 Hoover Parks and        21.89m      71-10 
  5 Caldwell, Ashlee          14 Unattached              19.68m      64-07 
 
Event 419  Girls Javelin Throw 600g Intermediate
==========================================================================
    National: N 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
Meet Records: M  99-00  6/13/2006   Lakin Spear, Hoover Parks                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        22.62m      74-02 
  2 Wagner, Jasmine           14 Su-per Mo-ve            21.93m      71-11 
  3 Williams, Tyshona         15 Club Elite O            18.80m      61-08 
  4 Harris, Jailyn            14 Montgomery Y            14.74m      48-04 
 
Event 420  Girls Hammer Throw Intermediate
==========================================================================
    National: N 43.09m  8/1/2004    Emily Bernhardt, Throw 1 Deep              
Meet Records: M 18.09m  6/11/2008   Liz Thompson, Steel Throwe                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        29.53mM     96-10 
  2 Williams, Tyshona         15 Club Elite O            19.30mM     63-04 
 
Event 450  Boys 100 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 10.54  7/25/1987   Donald Marshall                             
Meet Records: M 11.18  6/11/2008   Keenan Brock, Club Elite O                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bostick, Bradley          15 Club Elite O             11.23   2 
  2 Hines, Jared              16 Hoover Parks and         11.25   1 
  3 Dean, Gabe                16 Speed City T             11.35   1 
  4 Bailey, Sedale            16 Huntsvile Metro          11.42   1 
  5 Martin, Ben               15 Su-per Mo-ve             11.51   2 
  6 Kendall, Semaje'          15 Huntsvile Metro          11.62   1 
  7 Logan, Marvin             16 Magic City R             11.78   2 
  8 Bivins, Sebastian         14 Magic City R             11.80   2 
  9 Adams, Erving             14 NATC                     12.09   1 
 10 Brockington, Jamar        16 Magic City R             12.12   1 
 11 Edwards, Christopher      14 Magic City R             12.28   2 
 12 Alsop, Sebastain          15 Huntsvile Metro          12.33   1 
 13 Calloway, Victor          16 Speed City T             13.37   2 
 
Event 451  Boys 200 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore                          
Meet Records: M 22.79  6/14/2006   Sean DeLisser, Huntsville Metro             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Earnest, Aaron            15 Speed City T             22.63M  2 
  2 Bailey, Sedale            16 Huntsvile Metro          22.85   2 
  3 Dean, Gabe                16 Speed City T             23.10   1 
  4 Bostick, Bradley          15 Club Elite O             23.11   4 
  5 Cribbs, Nigel             15 Club Elite O             23.46   4 
  6 Hines, Jared              16 Hoover Parks and         23.58   4 
  7 Martin, Ben               15 Su-per Mo-ve             23.73   4 
  8 Kendall, Semaje'          15 Huntsvile Metro          23.81   2 
  9 Buchanan, Alexander       15 Huntsvile Metro          23.97   2 
 10 Logan, Marvin             16 Magic City R             24.06   3 
 11 Bivins, Sebastian         14 Magic City R             24.82   4 
 12 Brockington, Jamar        16 Magic City R             24.87   1 
 13 Edwards, Christopher      14 Magic City R             25.61   3 
 14 Thompson, Jordan          15 Rocket City              26.29   3 
 15 Brown, Ladarrius          14 Club Elite O             26.92   4 
 
Event 452  Boys 400 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore                          
Meet Records: M 51.62  6/11/2008   Trey Lee, Club Elite O                      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cribbs, Nigel             15 Club Elite O             52.54   2 
  2 Logan, Marvin             16 Magic City R             53.44   2 
  3 Buchanan, Alexander       15 Huntsvile Metro          56.47   1 
  4 Alsop, Sebastain          15 Huntsvile Metro          58.96   1 
  5 Austin, Wesley            14 Magic City R             59.84   2 
  6 Bivins, Sebastian         14 Magic City R           1:01.66   2 
  7 Brown, Ladarrius          14 Club Elite O           1:02.83   2 
  8 Holiday, George           16 Montgomery Y           1:02.96   1 
 
Event 453  Boys 800 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N 1:52.80  7/27/2002   Christopher Woods                         
Meet Records: M 2:10.50  6/11/2008   Kp Weeks, Community TC                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            15 Speed City T           2:09.37M 
  2 Smiley, Leonard           16 Speed City T           2:20.15  
  3 Austin, Wesley            14 Magic City R           2:27.23  
  4 Maye, Jesse               14 Montgomery Y           2:27.60  
  5 Hudson, Joseph            15 Montgomery Y           2:46.34  
 
Event 454  Boys 1500 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins                              
Meet Records: M 4:47.47  6/11/2008   Bradford Lepik, Speed City S              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            15 Speed City T           4:48.14  
  2 Maye, Jesse               14 Montgomery Y           5:18.78  
  3 Smith, Thomas             15 Montgomery Y           5:29.10  
  4 Hudson, Joseph            15 Montgomery Y           6:15.91  
 
Event 455  Boys 3000 Meter Run Intermediate
================================================================
    National: N  8:27.00  7/23/1993   Billy Harper                             
Meet Records: M 11:07.84  6/11/2008   Melvin Gary, Community TC                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maye, Jesse               14 Montgomery Y          11:36.94  
  2 Smith, Thomas             15 Montgomery Y          11:37.84  
  3 Hudson, Joseph            15 Montgomery Y          12:38.38  
 
Event 458  Boys 110 Meter Hurdles Intermediate
================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxon                                
Meet Records: M 17.09  6/11/2008   Tavares Lewis, Club Elite O                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tabb, Frederick           14 Su-per Mo-ve             18.23  
 
Event 459  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate
================================================================
    National: N   51.71  7/28/1996   Bayand Kamani                             
Meet Records: M 1:03.41  6/11/2008   Tevin Barnett, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tabb, Frederick           14 Su-per Mo-ve           1:09.98  
 
Event 460  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                         44.50  
 
Event 461  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate
================================================================
    National: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon A                             
                         L. Jackson, C. Goodman, R. Witherspoon, M. Grant  
Meet Records: M 3:55.02  6/11/2008   Montgomery YMCA Dream Team TC, Montgomery 
                         L Harris, S Johnson, A Porter, T Ricky            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  3:45.45M 
  2 Magic City Runners  'A'                             4:04.92  
 
Event 463  Boys High Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop                                 
Meet Records: M  4-10  6/14/2006   Lewis McDonald, Madison Striders            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dickey, Graham            14 Hoover Parks and         1.44m    4-08.75 
 
Event 464  Boys Pole Vault Intermediate
==========================================================================
    National: N 5.12m  7/9/1994    Jacob Davis                                 
Meet Records: M 3.63m  6/11/2008   Cory Sears, ALABAMA STRI                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lopez, Dylan              15 Unattached               3.35m   10-11.75 
  2 Snell, Sam                14 Unattached              J3.35m   10-11.75 
  3 Sears, Cory                  Hoover Parks and         3.20m   10-06.00 
  4 Crow, Matt                15 Unattached               3.05m   10-00.00 
 -- Crompton, Coron           15 Hoover Parks and            NH            
 
Event 465  Boys Long Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N    7.35m  1979        Steven Hansley                           
Meet Records: M 19-01.50  6/13/2006   Corey Isbell, unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brockington, Jamar        16 Magic City R             6.26m   20-06.50 
  2 Charley, Myles            15 Hoover Parks and         6.10m   20-00.25 
  3 Kendall, Semaje'          15 Huntsvile Metro          5.96m   19-06.75 
  4 Buchanan, Alexander       15 Huntsvile Metro          5.86m   19-02.75 
  5 Tabb, Frederick           14 Su-per Mo-ve             5.70m   18-08.50 
  6 Harris, Andrew            15 Speed City T             5.22m   17-01.50 
  7 Dean, Gabe                16 Speed City T             5.19m   17-00.50 
  8 Edwards, Christopher      14 Magic City R             4.66m   15-03.50 
 
Event 466  Boys Triple Jump Intermediate
==========================================================================
    National: N 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules                             
Meet Records: M  10-05  6/2/2007    Allen II Poole, Madison Striders           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Myles            15 Hoover Parks and        12.77m   41-10.75 
  2 Tabb, Frederick           14 Su-per Mo-ve            10.63m   34-10.50 
 
Event 467  Boys Shot Put 12 lb. Intermediate
==========================================================================
    National: N 19.24m  1975        Larry Rosen                                
Meet Records: M 13.62m  6/11/2008   Steve Wade, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hines, Jared              16 Hoover Parks and        12.20m   40-00.50 
  2 Kelly, Jessie             16 Speed City T            12.12m   39-09.25 
  3 Hill, Brian               15 Huntsvile Metro         11.83m   38-09.75 
  4 Williams, Joe             14 Hoover Parks and        11.17m   36-07.75 
  5 Maskill, Bryant           16 Huntsvile Metro         11.10m   36-05.00 
  6 Sparks, Adam              15 Unattached               9.33m   30-07.50 
  7 Calloway, Victor          16 Speed City T             9.07m   29-09.25 
  8 Dickey, Graham            14 Hoover Parks and         8.79m   28-10.25 
 
Event 468  Boys Discus Throw 1.6kg Intermediate
==========================================================================
    National: N 58.80m  6/1/1985    Kamy Keshmiri                              
Meet Records: M 39.08m  6/11/2008   Steve Wade, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Joe             14 Hoover Parks and        39.44mM    129-05 
  2 Hill, Brian               15 Huntsvile Metro         35.76m     117-04 
  3 Sparks, Adam              15 Unattached              26.09m      85-07 
  4 Dickey, Graham            14 Hoover Parks and        24.09m      79-00 
  5 Calloway, Victor          16 Speed City T            20.95m      68-09 
 
Event 469  Boys Javelin Throw 800g Intermediate
==========================================================================
    National: N 61.81m  7/6/2001    Dustin Johnson                             
Meet Records: M  81-00  6/14/2006   Victor Smith, Hoover Parks                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Adam              15 Unattached              47.64m     156-03 
 
Event 470  Boys Hammer Throw Intermediate
==========================================================================
    National: N 57.40m  8/1/2004    Walter Henning, Unattached                 
Meet Records: M 25.93m  6/11/2008   Donovan Jordan, Steel Throwe               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Adam              15 Unattached              32.80mM    107-07 
 
Event 500  Women 100 Meter Dash Young
================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover                             
Meet Records: M 11.91  6/15/2006   Chasity Riggien, Montgomery YMCA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Kayla            17 Speed City T             12.82  
  2 Ingram, Raven             18 Bessemer Hea             13.32  
  3 Poellnitz, Tsaia          17 NATC                     13.59  
  4 Fields, J'Annyttia        16 Club Elite O             13.80  
 
Event 501  Women 200 Meter Dash Young
===================================================================
    National: N 23.32  7/27/2000   Monique Henderson                           
Meet Records: M 24.94  6/14/2006   LaKeshia Williams, Club Elite               
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dickerson, Cambria        16 Speed City T             27.49   2 
  2 Johnson, Keniquia         17 Speed City T             27.67   2 
  3 Watts, Stacia             18 NATC                     28.29   1 
  4 Walters, Andrea           17 Speed City T             28.33   2 
  5 Fields, J'Annyttia        16 Club Elite O             29.21   2 
  6 Storey, Allison           18 Club Elite O             30.57   1 
  7 Henry, Rosandra           16 Su-per Mo-ve             36.81   1 
 
Event 502  Women 400 Meter Dash Young
================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson                           
Meet Records: M 56.04  6/15/2006   Laquinta Aaron, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Knox, Shakima             18 Club Elite O           1:04.26  
  2 Woods, Kara               17 Montgomery Y           1:05.70  
  3 McSwain, Marissa          17 Club Elite O           1:08.16  
  4 Hill, Earlisha            16 Bessemer Hea           1:17.11  
  5 Bice, Crystal             16 Magic City R           1:26.38  
 
Event 503  Women 800 Meter Run Young
================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle                           
Meet Records: M 2:28.82  6/11/2008   Chalyce Stancil, Sprint South             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Deandra           16 Speed City T           2:49.13  
 
Event 504  Women 1500 Meter Run Young
================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp                              
Meet Records: M 5:21.24  6/15/2006   Mary frances Weatherly, unattached        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Storey, Jordan            17 Su-per Mo-ve               DNF  
 -- Baker, Molly              16 Montgomery Y               DNF  
 
Event 505  Women 3000 Meter Run Young
================================================================
    National: N  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle                               
Meet Records: M 12:29.93  6/11/2008   Chalyce Stancil, Sprint South            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Storey, Jordan            17 Su-per Mo-ve          12:34.83  
  2 Bice, Crystal             16 Magic City R          26:07.28  
 
Event 508  Women 100 Meter Hurdles Young
================================================================
    National: N 13.39  7/29/2001   Virginia Ginnie Powell                      
Meet Records: M 14.29  6/15/2006   Jasmine Patton, North Alabama Tr            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Kayla            17 Speed City T             15.88  
  2 Watts, Stacia             18 NATC                     17.98  
  3 Poellnitz, Tsaia          17 NATC                     21.10  
  4 Henry, Rosandra           16 Su-per Mo-ve             21.89  
  5 Mosley, Keyonnia          17 Su-per Mo-ve             25.55  
  6 Hill, Earlisha            16 Bessemer Hea             29.85  
 
Event 509  Women 400 Meter Hurdles Young
================================================================
    National: N   57.94  7/29/2001   Tiffany Ross                              
Meet Records: M 1:08.98  6/11/2008   Stacia Watts, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Kayla            17 Speed City T           1:10.55  
  2 Watts, Stacia             18 NATC                   1:10.92  
  3 Hawkins, Cori             17 Magic City R           1:17.37  
 
Event 511  Women 4x400 Meter Relay Young
================================================================
    National: N 3:37.90  8/3/2003    Houston Heat TC                           
                         K. Baker, V. Kienast, J Stitt, C. Brown           
Meet Records: M 4:17.22  6/11/2008   Club Elite Of Birmingham, Club Elite O    
                         C Jones, F Pruitt, L Williams, B Wilson           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  4:19.13  
  2 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:19.28  
  3 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       5:22.55  
 
Event 513  Women High Jump Young
==========================================================================
    National: N 1.85m  7/24/1977   Adrianne Sims                               
Meet Records: M  5-00  6/14/2006   Sarah Sharman, Hoover Parks                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Brionne         17 Hoover Parks and         1.55m    5-01.00 
  2 Charley, Nicole           17 Hoover Parks and         1.50m    4-11.00 
  3 Harris, Melanie           16 Hoover Parks and         1.45m    4-09.00 
 
Event 514  Women Pole Vault Young
==========================================================================
    National: N 4.10m  7/12/2003   Kira Costa, Unattached                      
Meet Records: M 10-09  6/13/2006   Abbey Kracke, Vestavia Track C              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bedsole, Laura            18 Hoover Parks and         3.20m   10-06.00 
  2 Ward, Zaneta              17 Su-per Mo-ve             2.75m    9-00.25 
 
Event 515  Women Long Jump Young
==========================================================================
    National: N 6.36m  7/29/1994   Angela Henry                                
Meet Records: M 19-00  6/12/2006   Laquinta Aaron, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Nicole           17 Hoover Parks and         5.52m   18-01.50 
  2 Byrd, Devan               18 Unattached               5.38m   17-08.00 
  3 Williams, Brionne         17 Hoover Parks and         5.14m   16-10.50 
  4 Leatherwood, Shaquela     17 Club Elite O             4.88m   16-00.25 
  5 Wilson, Deandra           16 Speed City T             4.48m   14-08.50 
  6 Hawkins, Cori             17 Magic City R             4.40m   14-05.25 
  7 Walters, Andrea           17 Speed City T             4.09m   13-05.00 
  8 Mosley, Keyonnia          17 Su-per Mo-ve             3.20m   10-06.00 
  9 Hill, Earlisha            16 Bessemer Hea             2.58m    8-05.75 
 
Event 516  Women Triple Jump Young
==========================================================================
    National: N   13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard                         
Meet Records: M 36-04.50  6/13/2006   Jasmine Leatherwood, unattached          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Nicole           17 Hoover Parks and        11.55m   37-10.75 
  2 Byrd, Devan               18 Unattached              10.96m   35-11.50 
  3 Williams, Brionne         17 Hoover Parks and        10.84m   35-06.75 
  4 Leatherwood, Shaquela     17 Club Elite O            10.76m   35-03.75 
  5 Ward, Zaneta              17 Su-per Mo-ve             8.91m   29-02.75 
 -- Harris, Melanie           16 Hoover Parks and          FOUL            
 
Event 517  Women Shot Put 4kg Young
==========================================================================
    National: N 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Texas Throwbacks USA      
Meet Records: M  9.47m  6/11/2008   Kristen Stringer, ALABAMA STRI             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sanders, Joy              17 Speed City T            10.81mM  35-05.75 
  2 Hawkins, Cori             17 Magic City R             8.73m   28-07.75 
 
Event 518  Women Discus Throw 1kg Young
==========================================================================
    National: N 53.42m  7/9/1995    Suzy Powell                                
Meet Records: M 34.30m  6/11/2008   Rebekah Hoppis, Hoover Parks and           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hoppis, Rebekah           18 Hoover Parks and        36.90mM    121-01 
  2 Sanders, Joy              17 Speed City T            30.03m      98-06 
 
Event 519  Women Javelin Throw 600g Young
==========================================================================
    National: N 48.35m  7/24/1999   Sarah Malone                               
Meet Records: M 38.77m  6/11/2008   Rebekah Hoppis, Hoover Parks and           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Storey, Allison           18 Club Elite O            42.86mM    140-07 
  2 Hoppis, Rebekah           18 Hoover Parks and        41.51mM    136-02 
  3 Schrimsher, Magen         16 Hoover Parks and        31.51m     103-04 
 
Event 550  Men 100 Meter Dash Young
===================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts                                
Meet Records: M 10.77  6/15/2006   Christepher Jackson, Montgomery YMCA        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brock, Keenan             17 Club Elite O             10.78   3 
  2 Pritchett, Phillip        17 Speed City T             10.89   2 
  3 Humphrey, Maudrecus       17 Speed City T             10.90   2 
  4 Walters, Alexander        17 Speed City T             11.09   1 
  5 Traylor, Fabian           17 Magic City R             11.19   3 
  6 Porter, Clay              17 Speed City T             11.27   1 
  7 Lee, Trey                 16 Club Elite O             11.38   3 
  8 Adams, James              16 NATC                     11.40   2 
  9 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             11.46   1 
 10 Tigner, Dwight            17 Magic City R             11.59   3 
 11 Brown, Devante            16 Club Elite O             11.81   3 
 12 Gaines, Brodrick          17 Magic City R             11.85   3 
 13 Frank, Darius             18 NATC                     11.87   1 
 14 Young, Dylan              17 NATC                     12.39   2 
 
Event 551  Men 200 Meter Dash Young
===================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts                                
Meet Records: M 22.33  6/6/2007    Sean DeLisser, Huntsville metro             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brock, Keenan             17 Club Elite O             21.95M  1 
  2 Pritchett, Phillip        17 Speed City T             22.21M  4 
  3 Porter, Clay              17 Speed City T             22.45   4 
  4 Lee, Trey                 16 Club Elite O             23.10   1 
  5 Traylor, Fabian           17 Magic City R             23.15   1 
  6 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             23.33   4 
  7 Brown, Greg               18 Speed City T             23.56   2 
  8 Dickerson, Chris          17 Rocket City              24.15   4 
  9 Coffey, Roderick          18 Rocket City              24.17   1 
 10 Gaines, Brodrick          17 Magic City R             24.21   1 
 11 Tigner, Dwight            17 Magic City R             24.21   4 
 12 Brown, Devante            16 Club Elite O             24.69   1 
 
Event 552  Men 400 Meter Dash Young
===================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore                          
Meet Records: M 48.76  6/15/2006   Bernard Spivey, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hill, Jonathan            17 Su-per Mo-ve             51.09   3 
  2 Cooper, Matt              17 Club Elite O             52.03   3 
  3 Christenberry, Boyd       17 Club Elite O             53.49   2 
  4 Traylor, Fabian           17 Magic City R             54.12   1 
  5 Dickerson, Chris          17 Rocket City              54.75   3 
  6 Tigner, Dwight            17 Magic City R             55.99   1 
  7 Brown, Greg               18 Speed City T             56.03   1 
  8 Long, Lamonta             16 Speed City T             56.53   3 
  9 Coffey, Roderick          18 Rocket City              57.06   3 
 10 Beasley, Jordan           18 Rocket City              57.14   2 
 11 Gaines, Brodrick          17 Magic City R             57.26   3 
 12 Thorn, Christopher        16 Montgomery Y             57.35   1 
 13 Sillmon, Seth             16 Unattached               57.78   3 
 14 Lee, Brandon              18 Rocket City              58.44   3 
 15 Wilson, Timothy           16 AG Gaston Bo           1:05.13   2 
 
Event 553  Men 800 Meter Run Young
================================================================
    National: N 1:49.49  7/28/2000   Nick Davenport                            
Meet Records: M 2:02.85  6/6/2007    Terrell Mickens, Project Speed            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Lamonta             16 Speed City T           2:16.17  
  2 Bowen, Iradl                 Hoover Parks and       2:17.13  
  3 Lee, Brandon              18 Rocket City            2:19.42  
  4 Beasley, Jordan           18 Rocket City            2:19.73  
  5 Coffey, Derrick           18 Rocket City            2:20.57  
  6 Tucker, Centez            16 NATC                   2:22.67  
  7 Pinner, Orlander          17 Montgomery Y           2:28.95  
 
Event 554  Men 1500 Meter Run Young
================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade                                
Meet Records: M 4:24.84  6/6/2007    Matthew Brick, Speed City Track           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cochrane, Brandon         17 Su-per Mo-ve           5:03.02  
  2 Porter, Adam              17 Montgomery Y           5:06.28  
  3 Coffey, Derrick           18 Rocket City            5:13.40  
  4 Martin, Tim               16 Su-per Mo-ve           5:40.79  
 
Event 555  Men 3000 Meter Run Young
================================================================
    National: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal                           
Meet Records: M 18:00.49  6/6/2007    Stefan Formentano, Unattached            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Tim               16 Su-per Mo-ve          10:55.50N 
  2 Cochrane, Brandon         17 Su-per Mo-ve          10:57.01N 
 
Event 558  Men 110 Meter Hurdles Young
================================================================
    National: N 13.57  8/1/2004    Kevin Craddock, Alex Van Dyke               
Meet Records: M 15.24  6/11/2008   Deonte Swinton, Community TC                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Curry, Austin             17 NATC                     15.46  
  2 Goodman, Robert           17 Su-per Mo-ve             15.50  
  3 Hunter, Reginald          16 Montgomery Y             18.81  
  4 Cottingham, Donny         16 Su-per Mo-ve             22.95  
 
Event 559  Men 400 Meter Hurdles Young
================================================================
    National: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement                              
Meet Records: M 57.95  6/11/2008   Jace Wilemon, Hoover Parks and              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hunter, Reginald          16 Montgomery Y           1:03.62  
  2 Sillmon, Seth             16 Unattached             1:07.36  
 
Event 560  Men 4x100 Meter Relay Young
================================================================
    National: N 39.73  8/1/1998    Track Houston                               
                       R. Beard, B. Bay, J. Harris, T. Williams          
Meet Records: M 42.56  6/11/2008   Project Speed TC, Project Spee              
                       C Porter, J Rayford, T Smith, V Williams          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                    41.76M 
  2 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                         43.64  
  3 Su-per Mo-vement SUMO TC  'B'                         45.85  
 
Event 561  Men 4x400 Meter Relay Young
================================================================
    National: N 3:06.55  7/28/1996   East Atlanta TC                           
                         A. Partridge, D. Phillips, A. Taylor, K. Williams 
Meet Records: M 3:33.42  6/7/2008    Project Speed TC, Project Spee            
                         T Mickens, C Porter, N Price, J Rayford           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Su-per Mo-vement SUMO TC  'A'                       3:31.73M 
  2 Rocket City Rollers  'A'                            3:43.35  
  3 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                  3:53.80  
  4 Su-per Mo-vement SUMO TC  'B'                       4:03.76  
 
Event 563  Men High Jump Young
==========================================================================
    National: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards                              
Meet Records: M 2.00m  6/2/2007    Tyler Campbell, Hoover Parks and            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Anthony              18 Speed City T             2.18mM   7-01.75 
  2 Humphrey, Maudrecus       17 Speed City T             1.96m    6-05.00 
  3 Hunter, Reginald          16 Montgomery Y             1.76m    5-09.25 
  4 Matthews, Jamieson        18 Hoover Parks and         1.71m    5-07.25 
  5 Keith, Jeffery            16 Hoover Parks and         1.66m    5-05.25 
  6 Bowen, Iradl                 Hoover Parks and         1.61m    5-03.25 
 
Event 564  Men Pole Vault Young
==========================================================================
    National: N 5.21m  7/31/1992   Wayne Guidry                                
Meet Records: M 14-06  6/12/2006   Brady Bowers, unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Farrell, Nick             17 Unattached               4.40m   14-05.25 
  2 Ballard, Hank             16 Hoover Parks and         3.95m   12-11.50 
  3 Bowen, Iradl                 Hoover Parks and         3.50m   11-05.75 
  4 McMann, Taylor               Unattached              J3.50m   11-05.75 
 
Event 565  Men Long Jump Young
==========================================================================
    National: N 7.87m  1977        Lamont King                                 
Meet Records: M 18-09  6/12/2006   Timothy McCulloch, Huntsville Metro         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Anthony              18 Speed City T             6.60m   21-08.00 
  2 Edwards, Quintin          17 Su-per Mo-ve             6.51m   21-04.25 
  3 Fields, Davinelle         17 Su-per Mo-ve             6.39m   20-11.75 
  4 Beasley, Jordan           18 Rocket City              6.08m   19-11.50 
  5 Young, Dylan              17 NATC                     6.05m   19-10.25 
  6 Aaron, Javorris           17 Su-per Mo-ve             6.00m   19-08.25 
  7 Brown, Greg               18 Speed City T             5.63m   18-05.75 
  8 Keith, Jeffery            16 Hoover Parks and         4.79m   15-08.75 
 
Event 566  Men Triple Jump Young
==========================================================================
    National: N 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Future TC                    
Meet Records: M 12.29m  6/2/2007    Nick Price, Hoover Parks and               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Anthony              18 Speed City T            13.55mM  44-05.50 
  2 Aaron, Javorris           17 Su-per Mo-ve            13.21mM  43-04.25 
  3 Fields, Davinelle         17 Su-per Mo-ve            12.91mM  42-04.25 
  4 Edwards, Quintin          17 Su-per Mo-ve            12.68mM  41-07.25 
  5 Sillmon, Seth             16 Unattached              10.88m   35-08.50 
  6 Brown, Greg               18 Speed City T            10.75m   35-03.25 
 
Event 567  Men Shot Put 12 lb. Young
==========================================================================
    National: N 20.43m  7/24/1997   Dwight Johnson                             
Meet Records: M 14.72m  6/14/2006   Ryan Bell, Hoover Parks                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Kercy             17 Rocket City             12.83m   42-01.25 
  2 Rich, Ethan               17 Unattached              11.14m   36-06.75 
  3 Thompson, Jamal           16 Hoover Parks and        10.51m   34-05.75 
  4 Edwards, Casey            16 Hoover Parks and        10.14m   33-03.25 
 
Event 568  Men Discus Throw 1.6kg Young
==========================================================================
    National: N 63.02m  1979        Clint Johnson                              
Meet Records: M 46.45m  6/12/2006   Ryan Bell, Hoover Parks                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ekstra, David             17 Hoover Parks and        38.52m     126-04 
  2 Edwards, Casey            16 Hoover Parks and        34.51m     113-03 
  3 Rich, Ethan               17 Unattached              33.26m     109-01 
  4 Thompson, Jamal           16 Hoover Parks and        32.82m     107-08 
  5 Harrison, Joseph          16 Hoover Parks and        30.57m     100-03 
 
Event 569  Men Javelin Throw 800g Young
==========================================================================
    National: N    70.94m  8/1/1998    Brian Kollar                            
Meet Records: M 102-09.50  6/14/2006   John Campbell, unattached               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pattersn, Patrick         18 Hoover Parks and        51.45m     168-09 
  2 Rich, Ethan               17 Unattached              51.36m     168-06 
  3 Morar, Kenneth            18 Unattached              48.30m     158-05 
  4 Harrison, Joseph          16 Hoover Parks and        47.40m     155-06 
 
Event 570  Men Hammer Throw Young
==========================================================================
    National: N 58.29m  7/31/2004   Zack Midles, Barron Park Stri              
Meet Records: M 40.43m  6/15/2006   Ryan Bell, Hoover Parks                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ekstra, David             17 Hoover Parks and        28.33m      92-11 
  2 Harrison, Joseph          16 Hoover Parks and        22.52m      73-11 
  3 Edwards, Casey            16 Hoover Parks and        19.84m      65-01 
 
Event 600  Men 30-34 100 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  3 Wilson, Kevin             30 Unattached               11.97   4 
 
Event 600  Men 35-39 100 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coifer, Tano              35 Unattached               11.57   4 
 
Event 600  Men 45-49 100 Meter Dash Masters
===================================================================
45-49 Meet R: M 13.72  6/11/2008   Benjamin Seymour, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  2 Shute, Marcus             46 Unattached               11.84M  3 
  4 Carter, Phillip           46 Unattached               12.13M  3 
  5 Jones, Landon             45 Unattached               12.34M  3 
  6 Harris Jr., Robert        46 Unattached               12.98M  3 
  8 Hill, Tony                47 Unattached               13.18M  3 
 17 Yates, Harry              49 Unattached              x15.16   3 
 
Event 600  Men 50-54 100 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  9 Winkel, Stephen           51 Unattached              x13.52   2 
 10 Kyle, David               53 Unattached              x13.79   2 
 14 Mulkey, Phil              54 Unattached              x14.14   2 
 15 Gardner, David            52 Unattached              x14.21   2 
 
Event 600  Men 55-59 100 Meter Dash Masters
===================================================================
55-59 Meet R: M 14.03  6/11/2008   Andrew Gipson, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  7 Murray, Bill              55 Unattached               13.02M  2 
 13 Spencer, Martin           57 Unattached              x13.91M  1 
 20 Shipley, Will             59 Unattached              x22.42   1 
 
Event 600  Men 60-64 100 Meter Dash Masters
================================================================
60-64 Meet R: M 16.34  6/11/2008   Clarence Ray, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 11 Gipson, Andrew            60 Unattached              x13.82M 
 16 Grinder, Thomas           62 Unattached              x14.87M 
 
Event 600  Men 65-69 100 Meter Dash Masters
===================================================================
65-69 Meet R: M 15.22  6/11/2008   Malachi McGruder, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
 12 Bertram, Golden           67 Unattached              x13.84M  4 
 
Event 600  Men 70-74 100 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
 18 Mueller, Charles          71 Unattached              x16.22   3 
 
Event 600  Men 80-84 100 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 19 Wolf, R.G.                81 Unattached              x21.16  
 
Event 601  Men 35-39 200 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tan, Colfer               35 Montgomery Y             23.98   3 
 
Event 601  Men 40-44 200 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Drummond, Don             40 Unattached               23.69   2 
 
Event 601  Men 45-49 200 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shute, Marcus             46 Unattached               24.03   2 
  2 Brown, Paul               46 Unattached               24.54   3 
  3 Hill, Tony                47 Unattached               27.65   2 
 
Event 601  Men 50-54 200 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kyle, David               53 Unattached               29.46   2 
 
Event 601  Men 55-59 200 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shipley, Will             59 Unattached             1:09.18  
 
Event 601  Men 60-64 200 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Binion, Ozzie             61 Unattached               30.35  
 
Event 602  Men 45-49 400 Meter Dash Masters
===================================================================
45-49 Meet R: M 1:02.00  6/11/2008   Ken Phillips, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shute, Marcus             46 Unattached               52.48M  3 
  2 Hill, Tony                47 Unattached             1:01.96M  3 
 
Event 602  Men 50-54 400 Meter Dash Masters
===================================================================
50-54 Meet R: M 58.13  6/11/2008   Stephen Winkel, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Winkel, Stephen           51 Unattached             1:00.09   2 
  2 Porter, Will              50 Unattached             1:01.12   3 
  3 Kyle, David               53 Unattached             1:08.52   2 
  4 Mulkey, Phil              54 Unattached             1:10.72   2 
  5 Wells, Larry              50 Hoover Parks and       1:31.65   3 
 
Event 602  Men 55-59 400 Meter Dash Masters
===================================================================
55-59 Meet R: M 1:25.03  6/11/2008   Ray Gildea, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gildea, Ray               56 Unattached             1:25.54   3 
  2 Shipley, Will             59 Unattached             2:39.88   2 
 
Event 602  Men 60-64 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Binion, Ozzie             61 Unattached             1:05.90  
 
Event 602  Men 65-69 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bertram, Golden           67 Unattached             1:15.20  
 
Event 602  Men 70-74 400 Meter Dash Masters
================================================================
70-74 Meet R: M 1:16.21  6/11/2008   Charles Wimberly, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mueller, Charles          71 Unattached             1:44.25  
 
Event 603  Men 35-39 800 Meter Dash Masters
================================================================
35-39 Meet R: M 2:18.87  6/11/2008   Alvin Terry, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Drew                39 Unattached             2:39.39  
 
Event 603  Men 50-54 800 Meter Dash Masters
================================================================
50-54 Meet R: M 2:28.51  6/11/2008   Stephen Winkel, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Winkel, Stephen           51 Unattached             2:29.96  
  2 Porter, Will              50 Unattached             2:38.41  
 
Event 603  Men 55-59 800 Meter Dash Masters
================================================================
55-59 Meet R: M 3:31.46  6/11/2008   Ray Gildea, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dodson, Norman            55 Unattached             2:41.10M 
  2 Gildea, Ray               56 Unattached             3:36.30  
  3 Shipley, Will             59 Unattached             5:32.16  
 
Event 604  Men 35-39 1500 Meter Run Masters
================================================================
35-39 Meet R: M 4:54.92  6/11/2008   Alvin Terry, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Drew                39 Unattached             5:27.14  
 
Event 604  Men 45-49 1500 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aarons, David             49 Unattached             4:57.53  
 
Event 604  Men 50-54 1500 Meter Run Masters
================================================================
50-54 Meet R: M 6:46.13  6/11/2008   Charles Thompson, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Charles         53 Unattached             6:43.49M 
 
Event 604  Men 55-59 1500 Meter Run Masters
================================================================
55-59 Meet R: M 7:30.90  6/11/2008   Ray Gildea, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dodson, Norman            55 Unattached             5:41.45M 
  2 Shipley, Will             59 Unattached            12:37.68  
 
Event 606  Men 35-39 5000 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Drew                39 Unattached            21:10.92  
 
Event 610  Men 35-39 55 Meter Dash Masters
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Peters, Mitch             39 Huntsvile Metro           6.67   2 
 
Event 610  Men 45-49 55 Meter Dash Masters
===================================================================
45-49 Meet R: M  7.63  6/11/2008   Gary Murton, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Landon             45 Unattached                6.71M  2 
  2 Yates, Harry              49 Unattached                7.93   2 
 
Event 610  Men 50-54 55 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gardner, David            52 Unattached                7.62  
 
Event 610  Men 55-59 55 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Spencer, Martin           57 Unattached                7.45  
  2 Morenilla, Luis           56 Unattached                7.94  
  3 Shipley, Will             59 Unattached               11.84  
 
Event 610  Men 65-69 55 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bertram, Golden           67 Unattached                7.38  
 
Event 610  Men 80-84 55 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daprano, Bill             82 Unattached                9.33  
 
Event 611  Men 55-59 100 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Bill              55 Unattached               16.10  
 
Event 611  Men 60-64 100 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Binion, Ozzie             61 Unattached               17.68  
 
Event 613  Men 60-64 300 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Binion, Ozzie             61 Unattached               36.27  
 
Event 614  Men 40-44 400 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Drummond, Don             40 Unattached               58.11  
 
Event 614  Men 45-49 400 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris Jr., Robert        46 Unattached             1:16.58  
 
Event 615  Women 65-69 100 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carter, Ann               65 Unattached               18.43  
 
Event 630  Men 45-49 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  2 Murton, Gary              47 Unattached               1.45m    4-09.00 
 
Event 630  Men 55-59 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murray, Bill              55 Unattached               1.65m    5-05.00 
  4 Walker, Michael           59 Unattached               1.25m    4-01.25 
  8 Shipley, Will             59 Unattached               1.00m    3-03.25 
 
Event 630  Men 60-64 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  5 Madden, Michael           61 Unattached               1.20m    3-11.25 
 
Event 630  Men 65-69 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  3 Ewing, Johnston           65 Unattached               1.30m    4-03.25 
 
Event 630  Men 70-74 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  6 Vodopya, Louis            72 Unattached               1.11m    3-07.75 
 
Event 630  Men 80-84 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  7 Daprano, Bill             82 Unattached               1.05m    3-05.25 
  8 Wolf, R.G.                81 Unattached              x1.00m    3-03.25 
 
Event 631  Men 40-44 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lopez, Don                44 Unattached               3.95m   12-11.50 
  2 Faulkner, Lee             40 Unattached               3.35m   10-11.75 
 
Event 631  Men 45-49 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Negley, Eric              48 Unattached               3.35m   10-11.75 
 
Event 631  Men 50-54 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wells, Larry              50 Hoover Parks and         3.05m   10-00.00 
  1 Freytes, Carlos           54 Unattached               3.05m   10-00.00 
 
Event 631  Men 55-59 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murray, Bill              55 Unattached               3.95m   12-11.50 
  2 Farmer, Lyndell           58 Unattached               3.50m   11-05.75 
 
Event 631  Men 65-69 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ewing, Johnston           65 Unattached               2.75m    9-00.25 
 
Event 631  Men 85-89 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ross, Charles             86 Unattached               1.40m    4-07.00 
 
Event 632  Men 45-49 Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murton, Gary              47 Unattached               4.47m   14-08.00 
 
Event 632  Men 50-54 Long Jump Masters
==========================================================================
50-54 Meet R: M 5.48m  6/11/2008   Stephen Winkel, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winkel, Stephen           51 Unattached               5.16m   16-11.25 
  2 Gardner, David            52 Unattached               4.23m   13-10.50 
  3 Mulkey, Phil              54 Unattached               4.20m   13-09.50 
 
Event 632  Men 55-59 Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murray, Bill              55 Unattached               5.37m   17-07.50 
  2 Morenilla, Luis           56 Unattached               4.16m   13-07.75 
  3 Smith, Alan               57 Unattached               4.09m   13-05.00 
  4 Shipley, Will             59 Unattached               2.57m    8-05.25 
 
Event 632  Men 60-64 Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grinder, Thomas           62 Unattached               4.16m   13-07.75 
  2 Madden, Michael           61 Unattached               3.15m   10-04.00 
 
Event 632  Men 80-84 Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wolf, R.G.                81 Unattached               3.26m   10-08.50 
  2 Daprano, Bill             82 Unattached               2.92m    9-07.00 
 
Event 633  Men 50-54 Triple Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Freytes, Carlos           54 Unattached               8.55m   28-00.75 
 
Event 633  Men 55-59 Triple Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shipley, Will             59 Unattached               3.43m   11-03.00 
 
Event 633  Men 60-64 Triple Jump Masters
==========================================================================
60-64 Meet R: M 6.59m  6/11/2008   Michael Madden, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madden, Michael           61 Unattached               7.86mM  25-09.50 
 
Event 634  Men 40-44 Discus Throw Masters
==========================================================================
40-44 Meet R: M 42.23m  6/11/2008   Steve Wade Sr, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cates, Joseph             42 Unattached              25.85m      84-10 
  2 Faulkner, Lee             40 Unattached              25.60m      84-00 
 
Event 634  Men 45-49 Discus Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 HIll, Brad                45 Huntsvile Metro         35.24m     115-07 
  2 Sparks, Jeff              46 Unattached              34.37m     112-09 
 
Event 634  Men 50-54 Discus Throw Masters
==========================================================================
50-54 Meet R: M 38.99m  6/11/2008   Harry Love, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Welch, Randy              50 Unattached              45.23mM    148-05 
  2 Brown, Jeff               52 Unattached              42.48mM    139-04 
  3 Winkel, Stephen           51 Unattached              38.20m     125-04 
  4 Love, Harry               54 Unattached              36.32m     119-02 
  5 Mulkey, Phil              54 Unattached              30.60m     100-05 
  6 Broadus, Frank            53 Unattached              29.64m      97-03 
 
Event 634  Men 55-59 Discus Throw Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 42.57m  6/11/2008   Steven Thomason, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomason, Steven          59 Unattached              41.78m     137-01 
  2 Murray, Bill              55 Unattached              39.55m     129-09 
  3 Mackersie, John           55 Unattached              30.58m     100-04 
  4 Shipley, Will             59 Unattached               9.72m      31-11 
 
Event 634  Men 60-64 Discus Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lary, Joe                 62 Unattached              35.38m     116-01 
 
Event 634  Men 65-69 Discus Throw Masters
==========================================================================
65-69 Meet R: M 34.20m  6/11/2008   Malachi McGruder, Unattached               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ewing, Johnston           65 Unattached              21.90m      71-10 
 
Event 634  Men 70-74 Discus Throw Masters
==========================================================================
70-74 Meet R: M 25.37m  6/11/2008   Louis Vodopya, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vodopya, Louis            72 Unattached              24.77m      81-03 
  2 Eure, Bruce               70 Unattached              20.09m      65-11 
 
Event 634  Men 75-79 Discus Throw Masters
==========================================================================
75-79 Meet R: M 24.63m  6/11/2008   Gordon Seifert, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Charles            76 Unattached              27.46mM     90-01 
 
Event 634  Men 80-84 Discus Throw Masters
==========================================================================
80-84 Meet R: M 17.06m  6/11/2008   Richard Bergenback, Unattached             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wolf, R.G.                81 Unattached              17.29mM     56-09 
  2 Bergenback, Richard       82 Unattached              15.91m      52-02 
 
Event 635  Men 45-49 Hammer Throw Masters
==========================================================================
45-49 Meet R: M 40.09m  6/11/2008   James Brown III, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Jeff              46 Unattached              34.42m     112-11 
 
Event 635  Men 50-54 Hammer Throw Masters
==========================================================================
50-54 Meet R: M 27.05m  6/11/2008   Harry Love, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Jeff               52 Unattached              44.03mM    144-05 
  1 Broadus, Frank            53 Unattached              42.40mM    139-01 
  2 Love, Harry               54 Unattached              25.68m      84-03 
 
Event 635  Men 55-59 Hammer Throw Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 41.16m  6/11/2008   Steven Thomason, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mackersie, John           55 Unattached              39.09m     128-03 
  2 Thomason, Steven          59 Unattached              38.54m     126-05 
  3 Smith, Alan               57 Unattached              20.88m      68-06 
  4 Shipley, Will             59 Unattached               8.42m      27-07 
 
Event 635  Men 60-64 Hammer Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lary, Joe                 62 Unattached              26.05m      85-05 
 
Event 635  Men 70-74 Hammer Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eure, Bruce               70 Unattached              20.19m      66-03 
 
Event 635  Men 80-84 Hammer Throw Masters
==========================================================================
80-84 Meet R: M 21.69m  6/11/2008   Richard Bergenback, Unattached             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bergenback, Richard       82 Unattached              22.46mM     73-08 
 
Event 636  Men 45-49 Javelin Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Jeff              46 Unattached              45.47m     149-02 
 
Event 636  Men 50-54 Javelin Throw Masters
==========================================================================
50-54 Meet R: M 56.39m  6/11/2008   Jim FuquaJr, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winkel, Stephen           51 Unattached              44.03m     144-05 
 
Event 636  Men 55-59 Javelin Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fuqua, Jim                55 Unattached              55.52m     182-02 
  2 Smith, Alan               57 Unattached              30.35m      99-07 
  3 Shipley, Will             59 Unattached               7.21m      23-08 
 
Event 636  Men 60-64 Javelin Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lary, Joe                 62 Unattached              31.36m     102-11 
 
Event 636  Men 70-74 Javelin Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eure, Bruce               70 Unattached              11.98m      39-04 
 
Event 636  Men 75-79 Javelin Throw Masters
==========================================================================
75-79 Meet R: M 25.15m  6/11/2008   Gordon Seifert, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Charles            76 Unattached              23.13m      75-11 
 
Event 636  Men 80-84 Javelin Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daprano, Bill             82 Unattached              22.87m      75-00 
  2 Wolf, R.G.                81 Unattached              19.16m      62-10 
 
Event 637  Men 40-44 Shot Put Masters
==========================================================================
40-44 Meet R: M 12.61m  6/11/2008   Steve Wade Sr, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cates, Joseph             42 Unattached              10.17m   33-04.50 
 
Event 637  Men 45-49 Shot Put Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Jeff              46 Unattached              11.79m   38-08.25 
 
Event 637  Men 50-54 Shot Put Masters
==========================================================================
50-54 Meet R: M 12.92m  6/11/2008   Harry Love, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Love, Harry               54 Unattached              12.02m   39-05.25 
  2 Welch, Randy              50 Unattached              11.83m   38-09.75 
  3 Brown, Jeff               52 Unattached              11.71m   38-05.00 
  4 Mulkey, Phil              54 Unattached              11.14m   36-06.75 
 
Event 637  Men 55-59 Shot Put Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 12.88m  6/11/2008   Steven Thomason, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomason, Steven          59 Unattached              12.49m   40-11.75 
  2 Mackersie, John           55 Unattached              12.21m   40-00.75 
  3 Murray, Bill              55 Unattached              12.05m   39-06.50 
  4 Shipley, Will             59 Unattached               5.53m   18-01.75 
  5 Bell, Walter              55 Hoover Parks and         5.37m   17-07.50 
 
Event 637  Men 60-64 Shot Put Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lary, Joe                 62 Unattached              11.02m   36-02.00 
 
Event 637  Men 70-74 Shot Put Masters
==========================================================================
70-74 Meet R: M 8.85m  6/11/2008   Louis Vodopya, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vodopya, Louis            72 Unattached               8.44m   27-08.25 
  2 Eure, Bruce               70 Unattached               6.67m   21-10.75 
 
Event 637  Men 75-79 Shot Put Masters
==========================================================================
75-79 Meet R: M 9.00m  6/11/2008   Gordon Seifert, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Charles            76 Unattached               9.22mM  30-03.00 
 
Event 637  Men 80-84 Shot Put Masters
==========================================================================
80-84 Meet R: M 6.04m  6/11/2008   Richard Bergenback, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wolf, R.G.                81 Unattached               8.95mM  29-04.50 
 
Event 638  Women 55-59 High Jump Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 1.30m  6/11/2008   Eleanor Gipson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lowery, Linda             55 Unattached               1.24m    4-00.75 
  2 Woods, Lydia              55 Unattached               0.91m    2-11.75 
 
Event 638  Women 65-69 High Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carter, Ann               65 Unattached               1.03m    3-04.50 
 
Event 642  Women 50-54 Discus Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parks, Johnetta           54 Unattached              12.81m      42-00 
 
Event 642  Women 55-59 Discus Throw Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 26.56m  6/11/2008   Myrle Mensey, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Ginny               55 Hoover Parks and        17.48m      57-04 
 
Event 643  Women 50-54 Hammer Throw Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parks, Johnetta           54 Unattached              22.34m      73-03 
 
Event 643  Women 55-59 Hammer Throw Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 38.51m  6/11/2008   Myrle Mensey, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Ginny               55 Hoover Parks and        13.70m      44-11 
 
Event 645  Women 35-39 Shot Put Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boykin, Becky             36 Unattached               8.40m   27-06.75 
 
Event 645  Women 50-54 Shot Put Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parks, Johnetta           54 Unattached               8.17m   26-09.75 
 
Event 645  Women 55-59 Shot Put Masters
==========================================================================
55-59 Meet R: M 10.91m  6/11/2008   Myrle Mensey, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Ginny               55 Hoover Parks and         6.52m   21-04.75 
 
Event 651  Men 29&U 400 Meter Hurdles Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hovis, Reginald           22 Unattached             1:16.58  
 
Event 654  Men 29&U 100 Meter Dash Open
================================================================
29&U Meet Re: M 11.07  6/11/2008   Larry Harris, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Lakendus            27 Unattached               11.39  
  2 Smith, ladarius           27 Unattached               11.78  
 
Event 655  Men 29&U 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brooks, Jason             28 Unattached               21.55  
  2 Cole, Lakendus            27 Unattached               24.68  
 
Event 656  Men 29&U 400 Meter Dash Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brooks, Jason             28 Unattached               47.21  
 
Event 656  Men 45-49 400 Meter Dash Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  2 Brown, Paul               46 Unattached               54.44  
 
Event 660  Men 29&U Pole Vault Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wells, Patrick            22 Hoover Parks and         4.90m   16-00.75 
  2 Epperson, Zac             20 Hoover Parks and         4.58m   15-00.25 
  3 Buster, David             21 Unattached              J4.58m   15-00.25 
  4 Passen, Brad              21 Hoover Parks and         4.10m   13-05.25 
 
Event 662  Men 30-34 Triple Jump Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Courtney         30 Unattached               9.56m   31-04.50 
 
Event 663  Men 29&U Discus Throw Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Le Lebvre, Lenn           26 Unattached              32.97m     108-02 
 
Event 665  Men 29&U Javelin Throw Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dekich, Milan             19 Unattached              48.51m     159-02 
 
Event 666  Men 29&U Shot Put Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Le Lebvre, Lenn           26 Unattached              10.84m   35-06.75 
 
Event 668  Women 50-54 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley     51 Unattached             1:10.28  
 
Event 668  Women 55-59 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  2 Richards, Mary            55 Unattached             1:16.10  
 
Event 674  Women 65-69 80 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carter, Ann               65 Unattached               20.08  
 
Event 676  Men 3000 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gildea, Ray               56 Unattached            17:19.82  
  2 Shipley, Will             59 Unattached            21:45.39  
 
Event 677  Women 70-74 400 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daprano, Jeanne           72 Unattached             1:31.86  
 
Event 678  Women 70-74 1500 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daprano, Jeanne           72 Unattached             6:47.17  
 
Event 679  Men 60-64 3000 Meter Race Walk Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stroup, Jim               62 Unattached            21:01.91  
 
Event 680  Men 60-64 5000 Meter Race Walk Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stroup, Jim               62 Unattached            35:21.44  
 
Event 681  Women 29&U Pole Vault Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kracke, Abbey             21 Unattached               2.90m    9-06.25 
 -- Goldfarb, Ally            21 Southern Run                NH            
 
Event 684  Women 55-59 Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Woods, Lydia              55 Unattached               2.44m    8-00.25 
 
Event 686  Women 55-59 Pole Vault Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Woods, Lydia              55 Unattached               1.40m    4-07.00 
 
Event 688  Men 55-59 1500 Meter Race Walk Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shipley, Will             59 Unattached            12:28.98  
 
Event 689  Men 29&U 110 Meter Hurdles Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  2 Hovis, Reginald           22 Unattached               17.89  
 
Event 689  Men 40-44 110 Meter Hurdles Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Drummond, Don             40 Unattached               14.49  
 
Event 690  Women 29&U 800 Meter Run Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Goldfarb, Ally            21 Southern Run           2:20.68  
 
Event 695  Boys 29&U 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       45.55  
  2 Unattached  'B'                                     1:03.13  
 
Event 696  Women Discus Throw Open
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boykin, Becky             36 Unattached              31.73m     104-01