2008 USATF Alabama Association Championships - 6/13/2008 to 6/14/2008



     2008 USATF Alabama Association Championships - 6/13/2008 to 6/14/2008                                 
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
 Association:   15.50  6/13/2008   Morgan Mccain, Mobile Parks                 
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             15.50q  2 
  2 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             16.77q  1 
  3 Martin, Kayla              7 Community TC             16.78q  2 
  4 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             17.19q  1 
  5 Goode, Sidney              6 North Alabam             17.78q  1 
  6 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             17.90q  1 
  7 Legoas, Ashley             7 Unattached               18.27q  2 
  8 Wright, Madison            6 Magic City R             18.28q  2 
  9 Miller, Derria             8 Magic City R             18.33   1 
 10 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             18.94   1 
 11 Johnson, Jairelle          7 Magic City R             21.03   2 
 12 Graham, Justavia           6 Mobile Parks             22.15   2 
 13 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             22.20   1 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   15.50  6/13/2008   Morgan Mccain, Mobile Parks                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             16.37  
  2 Martin, Kayla              7 Community TC             18.18  
  3 Wright, Madison            6 Magic City R             18.48  
  4 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             18.83  
  5 Goode, Sidney              6 North Alabam             18.93  
  6 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             19.17  
  7 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             20.54  
  8 Legoas, Ashley             7 Unattached               20.71  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
 Association:   15.14  6/18/2004   Ferrin Coleman, mprd                        
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             34.50q  2 
  2 Miller, Derria             8 Magic City R             34.70q  2 
  3 Goode, Sidney              6 North Alabam             34.95q  1 
  4 Wright, Madison            6 Magic City R             35.50q  1 
  5 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             35.95q  1 
  6 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             37.25q  1 
  7 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             38.40q  1 
  8 Martin, Kayla              7 Community TC             39.50q  2 
  9 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             40.35   2 
 10 Jones, Leah                7 Magic City R             41.50   2 
 11 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             41.90   1 
 12 Jones, Layla               7 Magic City R             43.40   2 
 13 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             44.50   2 
 14 Johnson, Jairelle          7 Magic City R             44.60   2 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   15.14  6/18/2004   Ferrin Coleman, mprd                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             34.50  
  2 Miller, Derria             8 Magic City R             34.70  
  3 Goode, Sidney              6 North Alabam             34.95  
  4 Wright, Madison            6 Magic City R             35.50  
  5 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             35.95  
  6 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             37.25  
  7 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             38.40  
  8 Martin, Kayla              7 Community TC             39.50  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   1:00.00  6/13/2008   Derria Miller, Magic City R               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Leah                7 Magic City R           1:33.38  
  2 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y           1:34.12  
  3 Jones, Layla               7 Magic City R           1:34.79  
  4 Beard, Olivia              5 Mobile Parks           1:36.82  
  5 Johnson, Jairelle          7 Magic City R           1:46.86  
  6 Legoas, Ashley             7 Unattached             1:52.06  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   3:18.22  6/15/2007   Victoria Robinson, Montgomery Y           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Leah                7 Magic City R           3:40.19  
  2 Jones, Layla               7 Magic City R           3:50.71  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   6:40.26  6/16/2007   Victoria Robinson, Montgomery Y           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Legoas, Ashley             7 Unattached             8:57.64  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   3.03m  6/16/2006   Britltey Humphrey, Unattached               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Goode, Sidney              6 North Alabam             2.65m    8-08.50 
  2 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             2.32m    7-07.50 
  3 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             2.02m    6-07.50 
  4 Martin, Kayla              7 Community TC             1.99m    6-06.50 
  5 Wright, Madison            6 Magic City R             1.92m    6-03.75 
  6 Miller, Derria             8 Magic City R             1.67m    5-05.75 
  7 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             1.25m    4-01.25 
 
Javelin Throw Sub-Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   10.88m  6/15/2007   Brooke Graham, Huntsville M                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             2.88m       9-05 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Association:   13.35  6/1992      Natasha Cain                                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Azariah          10 Magic City R             13.99q  3 
  2 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             14.02q  1 
  3 Exford, Lily              10 Montgomery Y             14.34q  3 
  4 Huff, Latoria             10 Mobile Parks             14.41q  1 
  5 Pettway, Egypt             9 Speed City S             14.42q  3 
  6 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             14.77q  1 
  7 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y             14.85q  2 
  8 Pruitt, Kayla             10 Unattached               15.06q  2 
  9 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             15.34   2 
 10 Williams, Alexandria       9 Club Elite O             15.56   1 
 11 Thomas, Catherine         10 Speed City S             15.63   2 
 12 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             15.82   2 
 13 Key, Cierra               10 Montgomery Y             16.09   1 
 14 Simmons, Tamya             8 Magic City R             16.52   3 
 15 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             16.58   3 
 16 Graham, Brooke             8 Huntsville metro         16.67   1 
 17 Childress, Classie        10 Club Elite O             17.11   1 
 18 Childress, Laurell         8 Club Elite O             17.83   2 
 19 Brown, Tekeria             8 Mobile Parks             18.02   2 
 20 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             19.48   3 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   13.35  6/1992      Natasha Cain                                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Azariah          10 Magic City R             14.87  
  2 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             14.96  
  3 Huff, Latoria             10 Mobile Parks             15.18  
  4 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             15.52  
  5 Pettway, Egypt             9 Speed City S             15.67  
  6 Exford, Lily              10 Montgomery Y             15.83  
  7 Pruitt, Kayla             10 Unattached               15.97  
  8 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y             16.19  
 
200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Association:   28.90  6/13/2003   Kenyattia Hackworth, MPRD                   
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             29.20q  3 
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             31.60q  2 
  3 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             31.80q  1 
  4 Jackson, Azariah          10 Magic City R             32.50q  3 
  4 Pettway, Egypt             9 Speed City S             32.50q  2 
  6 Exford, Grace              9 Montgomery Y             33.40q  3 
  7 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             34.30q  1 
  8 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             35.60q  1 
  9 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             38.20   3 
  9 Stewart, Ebony            10 Mobile Parks             38.20   2 
 11 Graham, Brooke             8 Huntsville metro         38.40   1 
 12 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             41.30   2 
 12 Childress, Classie        10 Club Elite O             41.30   3 
 14 Brown, Tekeria             8 Mobile Parks             41.70   1 
 15 Drummond, Cashay           9 Mobile Parks             44.00   2 
 16 Childress, Laurell         8 Club Elite O             45.00   3 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   28.90  6/13/2003   Kenyattia Hackworth, MPRD                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             29.20  
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             31.60  
  3 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             31.80  
  4 Jackson, Azariah          10 Magic City R             32.50  
  4 Pettway, Egypt             9 Speed City S             32.50  
  6 Exford, Grace              9 Montgomery Y             33.40  
  7 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             34.30  
  8 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             35.60  
 
400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   1:05.23  6/18/2004   Joy Marbury, CLEB                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S           1:11.24  
  2 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y           1:15.65  
  3 Williams, Tia              8 Club Elite O           1:32.45  
  4 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and       1:36.54  
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Association:   2:53.62  6/16/2006   Sydney Byrd, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Tia              8 Club Elite O           3:33.03  
  2 Moffett, Lydiapaige        9 Mobile Parks           3:33.27  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Association:   5:47.00  6/1992      Amy Simpson                               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozlowski, Alex            9 Hoover Parks and       6:28.12  
  2 Moffett, Lydiapaige        9 Mobile Parks           8:13.53  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Association:   20.00  6/15/2007   Montgomery YMCA Dream Team, Montgomery Y    
                       L Exford, B Johnson, B Stallworth                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     58.31  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                   1:04.13  
 -- Club Elite Of Birmingham  'A'                            DQ  
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Association:   4:57.20  6/1996      Wiggins Road Runners                      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                  5:35.52  
 
High Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Association:    4-02  6/15/2007   Jennifer Westendorf, Montgomery Y           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             10 Unattached               1.14m    3-08.75 
 
Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   12-11.50  6/13/1998   Rachel Tindol                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             3.72m   12-02.50 
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             3.56m   11-08.25 
  3 Pettway, Egypt             9 Speed City S             3.47m   11-04.75 
  4 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             3.33m   10-11.25 
  5 Jackson, Azariah          10 Magic City R             3.21m   10-06.50 
  6 Thomas, Catherine         10 Speed City S             3.04m    9-11.75 
  7 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             3.03m    9-11.25 
  8 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             2.87m    9-05.00 
  9 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             2.86m    9-04.75 
 10 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             1.45m    4-09.25 
 11 Drummond, Cashay           9 Mobile Parks             1.33m    4-04.50 
 12 Simmons, Tamya             8 Magic City R             1.01m    3-03.75 
 
Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   21-08  6/13/2003   Shaquila White, HMTC                        
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Key, Cierra               10 Montgomery Y             6.30m   20-08.00 
  2 Stancil, August            8 Sprint South             4.50m   14-09.25 
  3 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and         3.37m   11-00.75 
 
Javelin Throw Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   72-01  6/13/2003   Katherine Harvey, MPRD                      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             10 Unattached              15.56m      51-00 
  2 Stancil, August            8 Sprint South            14.91m      48-11 
  3 Key, Cierra               10 Montgomery Y            11.26m      36-11 
  4 Graham, Brooke             8 Huntsville metro        11.10m      36-05 
  5 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and        10.01m      32-10 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
 Association:   10:31.85  6/1992      Jennifer Bibber                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y          11:00.84  
 -- Stancil, August            8 Sprint South                DQ  
 
100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Association:   12.45  6/1993      Natasha Cain                                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Craig, Marquandria        11 Mobile Parks             13.76q  3 
  2 Jackson, Katie            10 Unattached               14.15q  1 
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             14.16q  1 
  4 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             14.48q  1 
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             14.50q  1 
  6 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             14.53q  1 
  7 Johnson, Valencia         11 Project Spee             14.57q  3 
  8 Brown, Britney            11 Speed City S             14.95q  3 
  9 Hall, Erykah              11 Magic City R             14.95   2 
 10 Lacy, Aaliyah             11 Huntsville metro         15.30   3 
 11 Valrie, Jordyn            11 Mobile Parks             15.57   1 
 12 Harris, Dorothy           10 Mobile Parks             15.84   2 
 13 Liggins, Tyesha           11 Mobile Parks             16.46   2 
 14 Huff, Joshea              11 Mobile Parks             16.48   1 
 15 Reyes, Victoria           11 Magic City T             16.50   2 
 16 Love, Derricka            11 Mobile Parks             16.71   3 
 17 Fouts, Leslie             11 Unattached               16.85   1 
 18 Barton, Ashley            11 Unattached               17.36   3 
 19 Connor, Kennedy           10 Speed City S             18.45   2 
 20 Bright, Aleena            10 Magic City R             18.50   2 
 
100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   12.45  6/1993      Natasha Cain                                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Craig, Marquandria        11 Mobile Parks             13.92  
  2 Jackson, Katie            10 Unattached               13.97  
  3 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             14.34  
  4 Carter, Alisa             11 North Alabam             14.35  
  5 Johnson, Valencia         11 Project Spee             14.39  
  6 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             14.54  
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             14.73  
  8 Hall, Erykah              11 Magic City R             15.36  
 
200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Association:   24.62  6/13/2003   Angel Watson, MPRD                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Katie            10 Unattached               28.80q  2 
  2 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             29.60q  3 
  3 Johnson, Valencia         11 Project Spee             29.70q  3 
  4 Holmes, Christia          10 Mobile Parks             30.20q  1 
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             30.50q  3 
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             31.10q  1 
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             31.40q  2 
  8 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             31.50q  2 
  9 Lacy, Aaliyah             11 Huntsville metro         32.00   1 
 10 Harris, Dorothy           10 Mobile Parks             33.20   1 
 11 Martinez, Bryna           11 Magic City T             33.60   2 
 12 Valrie, Jordyn            11 Mobile Parks             33.80   2 
 13 Bright, Aleena            10 Magic City R             34.40   3 
 14 Love, Derricka            11 Mobile Parks             34.70   3 
 15 Liggins, Tyesha           11 Mobile Parks             37.50   2 
 
200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   24.62  6/13/2003   Angel Watson, MPRD                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Katie            10 Unattached               28.80  
  2 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             29.60  
  3 Johnson, Valencia         11 Project Spee             29.70  
  4 Holmes, Christia          10 Mobile Parks             30.20  
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             30.50  
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             31.10  
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             31.40  
  8 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             31.50  
 
400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   1:02.79  6/1992      Ashauna Wilson                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrd, Sydney              12 Unattached             1:07.56  
  2 Battiste-Newman, Brooke   10 Mobile Parks           1:08.67  
  3 Holmes, Christia          10 Mobile Parks           1:08.89  
  4 Hall, Erykah              11 Magic City R           1:12.34  
  5 Kromtit, Naanlop          11 Montgomery Y           1:13.12  
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y           1:17.73  
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   2:41.34  6/13/2008   Karisa Nelson, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Karisa            12 Unattached             2:41.34  
  2 Byrd, Sydney              12 Unattached             2:44.64  
  3 Webster, Stephanie        11 Magic City T           2:53.14  
  4 Kromtit, Naanlop          11 Montgomery Y           2:57.06  
  5 Nelson, Katelin           12 Unattached             3:17.02  
  6 Cunningham, Kaelyn        12 Mobile Parks           3:38.87  
 
1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   5:21.37  6/18/2004   Mary Huston, HMTC                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and       5:55.78  
  2 Webster, Stephanie        11 Magic City T           5:56.53  
  3 Nayman, Katherine         11 Huntsville metro       6:42.58  
  4 Green, Alex               10 Unattached             7:33.28  
  5 Smith, Amaris             10 Montgomery Y           8:08.49  
 
3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   11:32.00  6/1986      Heather Dickson                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Karisa            12 Unattached            12:09.62  
  2 Nelson, Katelin           12 Unattached            12:43.38  
  3 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and      14:08.02  
  4 Nayman, Katherine         11 Huntsville metro      14:53.67  
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Wynter Battiste-Newman, Mobile Parks        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennebrew, Kristen        11 Mobile Parks             17.43  
  2 Daniel, Meredith          10 Unattached               17.45  
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             17.68  
  4 Barton, Ashley            11 Unattached               18.95  
  5 Fouts, Leslie             11 Unattached               18.98  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   54.01  6/1987      Mobile Parks Department                     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     58.30  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   1:04.12  
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   4:38.11  6/13/2003   Mobile Parks & Rec, MPRD                  
                         J Parker, A Watson, C Steele, A Watson            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   5:03.35  
 
4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   11:44.10  6/1995      Mobile Parks Department                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Magic City TC  'A'                                 13:33.48  
 
High Jump Midget Girls
==========================================================================
 Association:    4-09  6/1987      Erica Alexander                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          10 Unattached               1.14m    3-08.75 
  2 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        J1.14m    3-08.75 
  3 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y             1.09m    3-06.75 
  4 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and        J1.09m    3-06.75 
  5 Barton, Ashley            11 Unattached               1.04m    3-05.00 
 
Long Jump Midget Girls
==========================================================================
 Association:   14-10.25  6/1996      Crystal Aguinaga                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          10 Unattached               3.75m   12-03.75 
  2 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             3.73m   12-03.00 
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             3.60m   11-09.75 
  4 Johnson, Valencia         11 Project Spee             3.57m   11-08.50 
  5 Battiste-Newman, Brooke   10 Mobile Parks             3.55m   11-07.75 
  6 Brown, Britney            11 Speed City S             3.48m   11-05.00 
  7 Hall, Erykah              11 Magic City R             3.41m   11-02.25 
  8 Agnew, Chelsea            10 Mobile Parks             3.14m   10-03.75 
  9 Kennebrew, Kristen        11 Mobile Parks             3.01m    9-10.50 
 10 Huff, Joshea              11 Mobile Parks             2.93m    9-07.50 
 11 Connor, Kennedy           10 Speed City S             2.68m    8-09.50 
 12 Fouts, Leslie             11 Unattached               2.30m    7-06.50 
 -- Love, Derricka            11 Mobile Parks              FOUL            
 
Shot Put Midget Girls
==========================================================================
 Association:   32-01  6/1993      Amy Smith                                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rice, Ravin               12 Montgomery Y             5.86m   19-02.75 
  2 Addison, Laura            10 Hoover Parks and         5.02m   16-05.75 
  3 Luster, Kyndal            11 Magic City R             4.82m   15-09.75 
  4 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y             4.45m   14-07.25 
  5 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and         4.12m   13-06.25 
  6 Heard, Destinee           11 Unattached               4.08m   13-04.75 
 
Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
 Association:   68-05  6/1996      Kathryn Bussey                              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        10.39m      34-01 
  2 Addison, Laura            10 Hoover Parks and         9.93m      32-07 
  3 Luster, Kyndal            11 Magic City R             9.43m      30-11 
  4 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and         8.98m      29-05 
 
Javelin Throw Midget Girls
==========================================================================
 Association:   35-10.50  6/13/2003   Erin Patterson, MPRD                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Addison, Laura            10 Hoover Parks and        16.65m      54-07 
  2 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and        14.17m      46-06 
  3 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        13.95m      45-09 
  4 Luster, Kyndal            11 Magic City R             9.10m      29-10 
  5 Smith, Amaris             10 Montgomery Y             8.37m      27-05 
  6 Evans, Patrese            10 Mobile Parks             7.63m      25-00 
  7 Heard, Destinee           11 Unattached               7.42m      24-04 
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
 Association:   10:18.00  6/1993      Jennifer Bibber                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y          11:22.12  
 -- Heard, Destinee           11 Unattached                  DQ  
 
100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Association:   12.06  6/1993      Yolanda Cooper                              
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             12.45q  1 
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             12.47q  2 
  3 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             12.80q  1 
  4 Scroggins, Briyonna       14 Speed City S             12.91q  3 
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             13.41q  1 
  6 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks             13.55q  2 
  7 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks             13.58q  3 
  8 Jones, Skye               12 Speed City S             13.59q  3 
  9 Hansen, Cymantha          13 Speed City S             13.80   1 
 10 Kirkwood, Khadijah        14 Club Elite O             13.99   3 
 11 Thompson, Dannielle       12 Montgomery Y             14.16   2 
 12 William, Chailott         13 Unattached               14.22   2 
 13 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             14.26   2 
 14 Long, Paris               13 Montgomery Y             14.57   1 
 15 Bradfore, Bria            13 Unattached               15.06   3 
 16 Chestnut, Alexis          13 Mobile Parks             16.91   1 
 
100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   12.06  6/1993      Yolanda Cooper                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O        1:20:12.20  
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks        1:20:12.22  
  3 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks        1:20:12.64  
  4 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks        1:20:13.27  
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y        1:20:13.37  
  6 Jones, Skye               12 Speed City S        1:20:13.39  
  7 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks        1:20:13.57  
 
200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Association:   24.69  6/16/2007   Kenyattia Hackworth, Mobile Parks           
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             25.00q  4 
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             26.20q  2 
  3 Humphrey, Breona          13 Speed City S             26.22q  2 
  4 William, Chailott         13 Unattached               26.50q  4 
  5 Martin, Kimari            14 Unattached               26.80q  3 
  5 Spencer, Machen           14 Community TC             26.80q  4 
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S             27.10q  3 
  7 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             27.10q  1 
  9 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             27.30   1 
 10 Hansen, Cymantha          13 Speed City S             27.60   3 
 11 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks             28.10   2 
 12 Jones, Skye               12 Speed City S             28.40   2 
 12 Kibler, Demi              14 Unattached               28.40   4 
 12 Armstrong, Mikel          13 Community TC             28.40   1 
 15 Kirkwood, Khadijah        14 Club Elite O             28.50   4 
 15 Arians, Presley           13 Speed City S             28.50   1 
 17 Jackson, Marcia           13 Magic City R             28.80   3 
 18 Hill, Christain           12 Unattached               28.90   4 
 19 Thompson, Dannielle       12 Montgomery Y             29.00   1 
 20 Long, Paris               13 Montgomery Y             29.10   1 
 21 Lee, Coriesa              13 Speed City S             29.60   1 
 21 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             29.60   1 
 23 Watkins, Charity          12 North Alabam             29.70   3 
 24 Bradfore, Bria            13 Unattached               30.40   4 
 25 Brown, Kyera              14 Community TC             30.50   2 
 26 Johnson, Victoria         12 Project Spee             30.90   4 
 27 Holmes, Jasmine           12 Speed City S             31.40   2 
 
200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   24.69  6/16/2007   Kenyattia Hackworth, Mobile Parks           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             25.00  
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             26.20  
  3 Humphrey, Breona          13 Speed City S             26.22  
  4 William, Chailott         13 Unattached               26.50  
  5 Spencer, Machen           14 Community TC             26.80  
  5 Martin, Kimari            14 Unattached               26.80  
  7 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             27.10  
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S             27.10  
 
400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   58.91  6/16/2007   Marie Demedicis, Magic City T               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Breona          13 Speed City S             59.47  
  2 Spencer, Machen           14 Community TC           1:00.54  
  3 Reed, Kendall             13 Magic City T           1:03.43  
  4 Kibler, Demi              14 Unattached             1:06.27  
  5 Watkins, Charity          12 North Alabam           1:07.25  
  6 Arians, Presley           13 Speed City S           1:08.50  
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S           1:09.02  
  8 Long, Paris               13 Montgomery Y           1:12.15  
 
800 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   2:30.70  6/15/2007   Victorya Langford, Magic City R           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Kimari            14 Unattached             2:32.11  
  2 Reed, Kendall             13 Magic City T           2:39.90  
  3 Charley, Simone           13 Club Elite O           2:40.92  
  4 Coleman, Alexandra        14 Community TC           2:41.08  
  5 Sisson, Ann               12 Magic City T           2:48.36  
  6 Wimberly, Shykeya         13 Community TC           2:54.66  
  7 Nelson, Amber             14 Unattached             3:05.70  
  8 Neal, Danielle            13 Montgomery Y           3:15.25  
  9 Foster, Leslie            13 Montgomery Y           3:20.48  
 10 Colacicco, Jessica        12 Unattached             3:37.63  
 
1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   4:53.79  6/16/2006   Mary Huston, Huntsville Metro             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sisson, Ann               12 Magic City T           5:59.16  
  2 Martin, Kimari            14 Unattached             6:01.60  
  3 Green, Cori               13 Unattached             6:05.73  
  4 Foster, Leslie            13 Montgomery Y           6:55.72  
 
3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   10:46.32  6/16/2006   Mary Huston, Huntsville Metro            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Amber             14 Unattached            12:58.93  
  2 Bokenfohr, Kristina       13 Unattached            13:10.58  
  3 Bokenfohr, Katrina        13 Unattached            13:22.87  
  4 Green, Cori               13 Unattached            13:25.24  
  5 Matsunaga, Ka-Jong        12 Unattached            13:36.32  
  6 Foster, Leslie            13 Montgomery Y          16:10.05  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Association:   16.25  6/1996      Kaylah Burks                                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Battiste-Newman, Wynter   12 Mobile Parks             22.25  
  2 Wimberly, Shykeya         13 Community TC             22.32  
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Association:   29.34  6/13/2003   Jazmine Patton, North Alabama Tr            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dent, Lacey               13 Mobile Parks             31.60  
  2 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             36.20  
  3 Battiste-Newman, Wynter   12 Mobile Parks             37.50  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Association:   48.40  6/16/2007   Mobile Parks And Rec Dept, Mobile Parks     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     49.19  
  2 Club Elite Of Birmingham  'A'                         51.59  
  3 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    54.27  
  4 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     57.05  
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Association:   4:18.13  6/1996      Mobile Parks Department                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   4:22.67  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   4:30.55  
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:36.87  
 
High Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:    5-06  6/1996      Kaylah Burks                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Colacicco, Jessica        12 Unattached               1.14m    3-08.75 
  2 Holmes, Jasmine           12 Speed City S             1.04m    3-05.00 
  2 Neal, Danielle            13 Montgomery Y             1.04m    3-05.00 
  4 Matsunaga, Ka-Jong        12 Unattached               0.99m    3-03.00 
 
Long Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:   17-01.25  6/1996      Natasha Cain                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dent, Lacey               13 Mobile Parks             5.13m   16-10.00 
  2 Charley, Simone           13 Club Elite O             4.94m   16-02.50 
  3 Williams, Jade            14 Club Elite O             4.40m   14-05.25 
  4 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks             4.37m   14-04.00 
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             4.21m   13-09.75 
  6 Welch, Lorien             13 Speed City S             4.19m   13-09.00 
  7 Scroggins, Briyonna       14 Speed City S             4.16m   13-07.75 
  8 Johnson, Victoria         12 Project Spee             3.74m   12-03.25 
  9 Jackson, Marcia           13 Magic City R             3.41m   11-02.25 
 10 Wimberly, Shykeya         13 Community TC             3.28m   10-09.25 
 
Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:   33-03.50  6/1996      Kaylah Burks                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Breona          13 Speed City S            11.12m   36-05.75 
  2 Dent, Lacey               13 Mobile Parks            10.88m   35-08.50 
  3 Williams, Jade            14 Club Elite O            10.23m   33-06.75 
 
Shot Put Youth Girls
==========================================================================
 Association:   36-11.50  6/1995      Amy Smith                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             8.84m   29-00.00 
  2 Suggs, Jasmine            14 Unattached               8.72m   28-07.50 
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks             8.08m   26-06.25 
  4 Miles, Trineejia          13 Community TC             7.26m   23-10.00 
  5 Johnson, Victoria         12 Project Spee            J7.26m   23-10.00 
  6 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South             7.15m   23-05.50 
  7 Colacicco, Jessica        12 Unattached               5.77m   18-11.25 
 
Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
 Association:   81-01  6/13/2003   Hannah Henry, MPRD                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yawn, Robin               13 Unattached              23.15m      75-11 
  2 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South            21.54m      70-08 
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks            18.12m      59-05 
  4 Suggs, Jasmine            14 Unattached              14.16m      46-05 
 
Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
 Association:   65-02  6/1989      Erin McClinton                              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yawn, Robin               13 Unattached              28.87m      94-09 
  2 Brock, Temeesha           13 Club Elite O            13.84m      45-05 
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks            13.21m      43-04 
  4 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South            13.12m      43-00 
  4 Suggs, Jasmine            14 Unattached              13.12m      43-00 
 
3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
 Association:   21:57.28  6/1989      Erin McClinton                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brock, Temeesha           13 Club Elite O          30:36.00  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Association:   11.70  6/1992      Latrina Cameron                             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             12.43q  2 
  2 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             12.80q  3 
  3 Smith, Zanquetta          15 Community TC             12.88q  2 
  4 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             13.07q  1 
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             13.20q  2 
  6 Dancy, Megan              15 Speed City S             13.36q  2 
  7 Ghant, Kristen            15 Community TC             13.38q  2 
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             13.39q  1 
  9 Martin, Adrian            14 Mobile Parks             13.39   1 
 10 Wilson, Deandra           15 Speed City S             13.44   3 
 11 Lockett, Tenia            15 Mobile Parks             13.77   3 
 12 Gibson, Kendra            14 Magic City R             13.87   1 
 13 Poellnitz, Tasia          16 North Alabam             13.94   2 
 14 Fields, Jannyttia         15 Speed City S             14.10   3 
 15 Brown, Kierra             14 Community TC             14.21   3 
 16 Kamau, Hellen             15 Speed City S             14.24   1 
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11.70  6/1992      Latrina Cameron                             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             12.12  
  2 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             12.35  
  3 Smith, Zanquetta          15 Community TC             12.68  
  4 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             12.71  
  5 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             13.23  
  6 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             13.36  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Association:   24.53  6/13/2003   Tennille Wilson, MPRD                       
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             24.70q  3 
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R             25.10q  4 
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             25.20q  4 
  4 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             25.50q  3 
  5 Smith, Zanquetta          15 Community TC             26.30q  3 
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             26.30q  4 
  5 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             26.30q  2 
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             26.70q  4 
  9 Ghant, Kristen            15 Community TC             26.80   4 
 10 Martin, Adrian            14 Mobile Parks             27.10   1 
 10 Harris, Melanie           15 Club Elite O             27.10   4 
 10 Gibson, Kendra            14 Magic City R             27.10   4 
 13 Fields, Jannyttia         15 Speed City S             28.90   3 
 13 Lockett, Tenia            15 Mobile Parks             28.90   2 
 15 Kamau, Hellen             15 Speed City S             29.40   2 
 16 Brown, Kierra             14 Community TC             29.60   1 
 17 Mcswain, Marrissa         15 Club Elite O             29.70   4 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   24.53  6/13/2003   Tennille Wilson, MPRD                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             24.70  
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R             25.10  
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             25.20  
  4 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             25.50  
  5 Smith, Zanquetta          15 Community TC             26.30  
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             26.30  
  5 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             26.30  
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             26.70  
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   56.50  6/14/2008   Morganne Phillips, Magic City R             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Morganne        15 Magic City R             56.50  
  2 Taylor, Yolanda           16 Community TC             57.83  
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             58.11  
  4 Marsh, Sydnee             15 Speed City S           1:00.70  
  5 Usher, Renee              15 Community TC           1:03.67  
  6 James, Talisha            15 Mobile Parks           1:07.24  
  7 Hsu, Joann                15 Speed City S           1:07.55  
  8 Pointer, Savanna          14 North Alabam           1:08.80  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   2:26.75  6/13/2008   Yolanda Taylor, Community TC              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Yolanda           16 Community TC           2:26.75  
  2 Demedicis, Marie          15 Magic City T           2:26.95  
  3 Usher, Renee              15 Community TC           2:32.09  
  4 Poole, Morgan             16 Magic City R           2:39.80  
  5 Maddox, Sankeia           14 Community TC           2:48.01  
  6 Baker, Molly              15 Montgomery Y           2:48.81  
  7 White, Claire             14 Magic City T           2:51.83  
  8 Green, Ryan               15 Unattached             3:16.82  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   5:01.22  6/1998      Beth Reed                                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Demedicis, Marie          15 Magic City T           5:13.84  
  2 Green, Ryan               15 Unattached             5:53.15  
  3 Poole, Morgan             16 Magic City R           5:59.44  
  4 Baker, Molly              15 Montgomery Y           6:13.30  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11:05.44  6/1989      Ashley Patrick                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Molly              15 Montgomery Y          19:57.00  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Janna Arrington, MC Unattache               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Franklin, Amber           15 Mobile Parks             14.10  
  2 Williams, Caroline        15 Magic City T             16.70  
  3 Pointer, Savanna          14 North Alabam             17.20  
  4 Kennebrew, Kiara          14 Mobile Parks             23.60  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Association:   1:05.00  6/13/2008   Amber Franklin, Mobile Parks              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Franklin, Amber           15 Mobile Parks           1:12.88  
  2 Williams, Caroline        15 Magic City T           1:16.28  
  3 Kennebrew, Kiara          14 Mobile Parks           1:19.75  
  4 Pointer, Savanna          14 North Alabam           1:21.79  
  5 Poellnitz, Tasia          16 North Alabam           1:22.16  
  6 Mcswain, Marrissa         15 Club Elite O           1:23.65  
 
2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
 Association:   7:51.96  6/13/2008   Marie Demedicis, Magic City T             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Demedicis, Marie          15 Magic City T           7:51.96  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
 Association:   48.42  6/14/2008   Mobile Parks Recreation Dept, Mobile Parks  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     48.42  
  2 Magic City Runners  'A'                               49.49  
  3 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     52.65  
 
4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
 Association:   4:08.66  6/13/2008   Community TC, Community TC                
                         K Ghant, S Maddox, Z Smith, Y Taylor              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   4:08.66  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   5:30.38  
 
High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:    5-06  6/1987      Tawanna Frison                              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harris, Melanie           15 Club Elite O             1.49m    4-10.50 
  2 Usher, Renee              15 Community TC            J1.49m    4-10.50 
  3 Williams, Caroline        15 Magic City T            J1.49m    4-10.50 
  4 Wilson, Kelly             16 Community TC             1.39m    4-06.75 
 -- White, Katherine          15 Mobile Parks                NH            
 -- Green, Ryan               15 Unattached                  NH            
 -- Wagner, Jasmine           14 Montgomery Y                NH            
 -- Hsu, Joann                15 Speed City S                NH            
 
Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:    7-06  6/13/2003   Rosanna Bell, HO0V                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kittredge, Krys           15 Unattached               2.88m    9-05.25 
  2 Thomas, Amelie            15 Hoover Parks and         2.43m    7-11.50 
  2 Holt, Caitlin             15 Magic City T             2.43m    7-11.50 
 
Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   18-05  6/1989      Vonetta Jeffery                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             5.38m   17-08.00 
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R            J5.38m   17-08.00 
  3 White, Katherine          15 Mobile Parks             4.91m   16-01.50 
  4 Pointer, Savanna          14 North Alabam             4.72m   15-06.00 
  5 Reed, Cartisha            15 Mobile Parks             4.27m   14-00.25 
  6 Wilson, Kelly             16 Community TC             4.26m   13-11.75 
  7 Gibson, Kendra            14 Magic City R             4.22m   13-10.25 
  7 Harris, Melanie           15 Club Elite O             4.22m   13-10.25 
  9 Wagner, Jasmine           14 Montgomery Y             3.58m   11-09.00 
 
Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   37-06.75  6/1996      Eboni Thompkins                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 White, Katherine          15 Mobile Parks            10.34m   33-11.25 
  2 Harris, Melanie           15 Club Elite O             9.33m   30-07.50 
  3 Reed, Cartisha            15 Mobile Parks             9.18m   30-01.50 
 
Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   35-04.50  6/1998      Crystal Winston                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              15 Speed City S             8.78m   28-09.75 
  2 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y             8.72m   28-07.50 
  3 Tigner, Emmalee           15 Magic City R             8.32m   27-03.75 
  4 Williams, Tyshona         14 Club Elite O             7.62m   25-00.00 
  5 Cook, Molly               15 Hoover Parks and         7.51m   24-07.75 
  6 Woods, Kayla              14 Montgomery Y             7.36m   24-01.75 
  7 Compton, Devie            14 Speed City S             7.34m   24-01.00 
  8 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and         6.45m   21-02.00 
 
Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   96-05  6/1992      Skyla Lowe                                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              15 Speed City S            27.16m      89-01 
  2 Tigner, Emmalee           15 Magic City R            25.24m      82-10 
  3 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        22.86m      75-00 
  4 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y            22.29m      73-01 
  5 Woods, Kayla              14 Montgomery Y            18.42m      60-05 
  6 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and        17.80m      58-05 
  7 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            17.48m      57-04 
  8 Compton, Devie            14 Speed City S            15.63m      51-03 
 
Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   20.76m  6/14/2008   Tyshona Williams, Club Elite O             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            20.76m      68-01 
  2 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        18.65m      61-02 
  3 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and        15.49m      50-10 
 -- Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and            ND            
 
Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   77-05  6/1987      Sheila Hagar                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schrimsher, Megan         16 Hoover Parks and        29.51m      96-10 
  2 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        16.80m      55-01 
  3 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and       J16.80m      55-01 
  4 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            15.93m      52-03 
  5 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y            15.81m      51-10 
  6 Woods, Kayla              14 Montgomery Y            12.55m      41-02 
 
100 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Association:   11.34  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             11.34q  3 
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             11.56q  2 
  3 Beavers, Jasmine          17 Community TC             11.91q  3 
  4 Wall, Kamiriel            18 Unattached               11.99q  2 
  5 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             12.04q  2 
  6 Jones, Janae              17 Mobile Parks             12.10q  1 
  7 Perry, Shelia             18 Community TC             12.28q  2 
  8 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             12.52q  1 
  9 Johnson, Davina           16 Mobile Parks             13.29   3 
 10 Wimberly, Katora          16 Community TC             13.88   2 
 
100 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   11.34  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             12.05  
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             12.36  
  3 Beavers, Jasmine          17 Community TC             12.90  
  4 Jones, Janae              17 Mobile Parks             13.02  
  5 Wall, Kamiriel            18 Unattached               13.13  
  6 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             13.19  
  7 Perry, Shelia             18 Community TC             13.22  
  8 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             13.25  
 
200 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Association:   24.00  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             24.00q  3 
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             24.60q  1 
  3 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             25.80q  3 
  4 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         26.00q  1 
  5 Charley, Nicole           16 Club Elite O             26.20q  2 
  6 Beavers, Jasmine          17 Community TC             26.30q  3 
  7 Wall, Kamiriel            18 Unattached               26.40q  1 
  7 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             26.40q  2 
  9 Jones, Janae              17 Mobile Parks             26.70   1 
  9 Mitchell, Chrystal        17 Huntsville metro         26.70   1 
 11 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             27.10   2 
 12 Perry, Shelia             18 Community TC             27.30   1 
 13 Logan, Claire             18 Project Spee             28.80   3 
 14 Johnson, Davina           16 Mobile Parks             28.90   2 
 
200 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   24.00  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             24.00  
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             24.60  
  3 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             25.80  
  4 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         26.00  
  5 Charley, Nicole           16 Club Elite O             26.20  
  6 Beavers, Jasmine          17 Community TC             26.30  
  7 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             26.40  
  7 Wall, Kamiriel            18 Unattached               26.40  
 
400 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   56.50  6/16/2006   LaQuinta Aaron, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrant, Veronica          16 Community TC             59.11  
  2 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         59.22  
  3 Wall, Kamiriel            18 Unattached             1:00.47  
  4 Mitchell, Chrystal        17 Huntsville metro       1:00.86  
  5 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O           1:00.92  
  6 Garcia, Jasmine           17 Community TC           1:00.94  
  7 Woods, Kara               16 Montgomery Y           1:04.66  
  8 Baldwin, Victoria         17 Club Elite O           1:09.22  
 
800 Meter Run Young Women
================================================================
 Association:   2:17.44  6/18/2004   Kirby Patterson, mprd                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           2:23.39  
  2 Stancil, Chalyce          17 Sprint South           2:23.59  
  3 Garcia, Jasmine           17 Community TC           2:27.54  
  4 Cross, Sterling           18 Montgomery Y           2:40.48  
  5 Woods, Kara               16 Montgomery Y           2:48.29  
  6 Carter, Kierston          16 Mobile Parks           2:56.84  
 
1500 Meter Run Young Women
================================================================
 Association:   5:05.12  6/18/2004   Brittany Woods, HO0V                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           5:14.76  
  2 Carter, Kierston          16 Mobile Parks           6:10.92  
 
100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Sarah Bond, Hoover Parks                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patton, Jasmine           18 North Alabam             14.70  
  2 Borries, Johnnie          18 Unattached               15.10  
  3 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O             16.40  
  3 Daniels, Amanda           17 Community TC             16.40  
  5 Johnson, Kimaya           17 Community TC             16.80  
  6 Houston, Erina            17 Mobile Parks             16.90  
  7 Watts, Stacia             17 North Alabam             17.00  
 
400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Association:   1:05.00  6/13/2008   Johnnie Borries, Unattached               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Houston, Erina            17 Mobile Parks           1:05.22  
  2 Watts, Stacia             17 North Alabam           1:06.86  
  3 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O           1:09.22  
  4 Borries, Johnnie          18 Unattached             1:09.96  
  5 Baldwin, Victoria         17 Club Elite O           1:21.55  
 
2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
 Association:   8:00.13  6/13/2008   Shalela Dowdy, Mobile Parks               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           8:00.13  
 
4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
 Association:   47.04  6/16/2006   Mobile Parks & Recreation Dept, MPRD        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                         48.37  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     48.85  
  3 Community TC  'A'                                     50.96  
 
4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
 Association:   3:58.45  6/1998      Mobile Parks Department                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                       3:52.00  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   4:02.00  
  3 Community TC  'A'                                   4:04.00  
 
High Jump Young Women
==========================================================================
 Association:    5-04  6/1992      Erica Alexander                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Byrant, Veronica          16 Community TC             1.60m    5-03.00 
  2 Cross, Sterling           18 Montgomery Y             1.39m    4-06.75 
  3 King, Catedria            17 North Alabam             1.34m    4-04.75 
 -- Coleman, Ashley           17 Unattached                  NH            
 
Pole Vault Young Women
==========================================================================
 Association:   11-03  6/13/2003   Natalie Neely, MPRD                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bedsole, Laura            17 Hoover Parks and         3.04m    9-11.75 
  2 Logan, Claire             18 Project Spee            J3.04m    9-11.75 
 
Long Jump Young Women
==========================================================================
 Association:   18-02.50  6/1996      Yolanda Cooper                           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Nicole           16 Club Elite O             5.11m   16-09.25 
  2 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             4.97m   16-03.75 
  3 Byrd, Devan               17 Unattached               4.89m   16-00.50 
  4 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             4.85m   15-11.00 
  5 Daniels, Amanda           17 Community TC             4.74m   15-06.75 
  6 Watts, Stacia             17 North Alabam             4.44m   14-07.00 
  7 King, Catedria            17 North Alabam             4.39m   14-05.00 
  8 Stancil, Chalyce          17 Sprint South             4.25m   13-11.50 
 -- Wimberly, Katora          16 Community TC              FOUL            
 
Triple Jump Young Women
==========================================================================
 Association:   29-09  6/1998      Kim Freeman                                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniels, Amanda           17 Community TC            11.13m   36-06.25 
  2 Charley, Nicole           16 Club Elite O            11.06m   36-03.50 
  3 Patton, Jasmine           18 North Alabam            10.87m   35-08.00 
  4 King, Catedria            17 North Alabam            10.15m   33-03.75 
 
Shot Put Young Women
==========================================================================
 Association:   43-00.50  6/1991      Sonya Ellis                              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Borries, Johnnie          18 Unattached              11.79m   38-08.25 
  2 Stringer, Kristen         17 Unattached               8.99m   29-06.00 
  3 Watson, Angel             17 Mobile Parks             8.60m   28-02.75 
  4 Lewis, Terrica            16 Mobile Parks             8.16m   26-09.25 
  5 Cross, Sterling           18 Montgomery Y             7.27m   23-10.25 
 
Discus Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   121-06.50  6/1991      Sonja Ellis                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hoppis, Rebekah           17 Hoover Parks and        34.66m     113-08 
  2 Stringer, Kristen         17 Unattached              31.13m     102-01 
  3 Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and        29.46m      96-08 
 
Hammer Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   23.82m  6/14/2008   Kristen Stringer, Unattached               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stringer, Kristen         17 Unattached              23.82m      78-02 
  2 Spear, Lakin              17 Hoover Parks and        17.04m      55-11 
 
Javelin Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   116-04  6/1998      Jennifer Tomasello                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hoppis, Rebekah           17 Hoover Parks and        38.79m     127-03 
  2 Borries, Johnnie          18 Unattached              34.58m     113-05 
  3 Spear, Lakin              17 Hoover Parks and        29.80m      97-09 
  4 Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and        25.10m      82-04 
  5 Lewis, Terrica            16 Mobile Parks            21.93m      71-11 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
 Association:   14.18  6/13/2008   Collins Woods, Mobile Parks                 
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks             14.18q  4 
  2 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             14.63q  3 
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y             15.32q  2 
  4 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             15.73q  1 
  5 Pettway, Bruce             8 Speed City S             15.90q  3 
  6 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             15.94q  2 
  7 Stephens, Cordell          6 Magic City R             16.27q  1 
  8 Douglas, David             7 Montgomery Y             16.32q  1 
  9 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             16.65   4 
 10 Fox, Andreas               8 Mobile Parks             16.84   3 
 11 Wright, Ellis              8 Mobile Parks             16.95   1 
 12 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             17.05   2 
 13 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             17.29   1 
 14 Griffin, Khalil            6 Huntsville metro         17.48   4 
 15 King, Marlon               6 Mobile Parks             17.63   4 
 16 Graham, Kyle               6 Huntsville metro         17.92   2 
 17 Lockett, Brandon           6 Mobile Parks             17.97   1 
 18 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             18.76   2 
 19 Simmons, Matthew           7 Magic City R             18.77   2 
 20 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             20.13   4 
 21 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             21.14   1 
 22 Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks             21.34   3 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   14.18  6/13/2008   Collins Woods, Mobile Parks                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks             14.88  
  2 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             15.47  
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y             16.01  
  4 Pettway, Bruce             8 Speed City S             16.32  
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             16.98  
  6 Stephens, Cordell          6 Magic City R             17.13  
  7 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             17.50  
  8 Douglas, David             7 Montgomery Y             17.56  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
 Association:   30.40  6/13/2008   Daniel Beard, Mobile Parks                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             30.40q  2 
  2 Woods, Collins             8 Mobile Parks             30.90q  4 
  3 Richards, Chris            8 Speed City S             31.60q  1 
  4 Foster, Mason              8 Montgomery Y             32.50q  2 
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             34.70q  1 
  6 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             36.00q  1 
  7 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             36.60q  2 
  8 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             37.20q  4 
  9 Stephens, Cordell          6 Magic City R             37.80   4 
 10 Fox, Andreas               8 Mobile Parks             38.30   1 
 11 Griffin, Khalil            6 Huntsville metro         38.80   2 
 12 Douglas, David             7 Montgomery Y             38.90   3 
 13 Graham, Kyle               6 Huntsville metro         40.10   2 
 14 Anderson, Terrence         7 Magic City R             40.70   4 
 15 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             41.50   2 
 16 King, Marlon               6 Mobile Parks             41.60   1 
 17 Moten, Khalil              7 Huntsville metro         42.00   3 
 18 Wright, Ellis              8 Mobile Parks             42.20   3 
 19 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             43.00   1 
 20 Simmons, Matthew           7 Magic City R             45.20   4 
 21 Lockett, Brandon           6 Mobile Parks             45.30   2 
 22 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             46.30   4 
 23 Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks             46.60   1 
 24 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             51.60   4 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   30.40  6/13/2008   Daniel Beard, Mobile Parks                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             30.40  
  2 Woods, Collins             8 Mobile Parks             30.90  
  3 Richards, Chris            8 Speed City S             31.60  
  4 Foster, Mason              8 Montgomery Y             32.50  
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             34.70  
  6 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             36.00  
  7 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             36.60  
  8 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             37.20  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   1:11.81  6/14/2008   Collins Woods, Mobile Parks               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks           1:11.81  
  2 Richards, Chris            8 Speed City S           1:19.30  
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y           1:19.95  
  4 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks           1:20.02  
  5 Stephens, Cordell          6 Magic City R           1:29.30  
  6 Anderson, Terrence         7 Magic City R           1:32.42  
  7 Moten, Khalil              7 Huntsville metro       1:37.68  
  8 Simmons, Matthew           7 Magic City R           1:43.44  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   2:59.40  6/15/2007   Griffin Riley, Magic City T               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Terrence         7 Magic City R           3:36.03  
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   10-05  6/13/2003   Khawn Fore, HMTC                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             3.64m   11-11.50 
  2 Pettway, Bruce             8 Speed City S             3.19m   10-05.75 
  3 Jones, Nathan              8 Unattached               3.11m   10-02.50 
  4 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             2.76m    9-00.75 
  5 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             2.66m    8-08.75 
  6 Anderson, Hekema           8 Mobile Parks             2.57m    8-05.25 
  7 Moten, Khalil              7 Huntsville metro         2.49m    8-02.00 
  8 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             2.40m    7-10.50 
  9 Couch, Keishon             5 Mobile Parks             2.16m    7-01.00 
 10 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             1.85m    6-01.00 
 11 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             1.33m    4-04.50 
 -- Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks              FOUL            
 
Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   5.99m  6/16/2006   Garrett Smith, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Nathan              8 Unattached               5.24m   17-02.25 
 
Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   40-06  6/13/2003   JaCarlos Cook, MPRD                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Nathan              8 Unattached              10.34m      33-11 
  2 Douglas, David             7 Montgomery Y             8.59m      28-02 
  3 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             7.08m      23-03 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Association:   13.04  6/16/2006   Isaac Irby, MPRD                            
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Tyson            9 Magic City R             13.49q  3 
  2 Humphrey, Marion           8 Speed City S             13.60q  1 
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             13.79q  1 
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             14.10q  3 
  5 Stephens, Carlos          10 Magic City R             14.35q  2 
  6 Underwood, Tyus            9 Magic City R             14.40q  1 
  7 May, Tamrik                9 Prattville P             14.51q  1 
  8 Jones, Logan               9 North Alabam             14.56q  3 
  9 Fields, Jmiyah            10 Speed City S             14.68   2 
 10 Craig, James               9 Mobile Parks             14.72   2 
 11 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             14.78   1 
 12 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             14.85   1 
 13 Jones, Justin              8 Montgomery Y             15.01   3 
 14 Harris, Charles            9 Mobile Parks             15.87   3 
 15 Isom, Brock                8 Speed City S             16.97   2 
 16 Love, Derrick              9 Mobile Parks             17.57   2 
 17 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y             17.71   2 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   13.04  6/16/2006   Isaac Irby, MPRD                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Tyson            9 Magic City R             14.23  
  2 Humphrey, Marion           8 Speed City S             14.38  
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             14.88  
  4 Underwood, Tyus            9 Magic City R             15.00  
  5 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             15.00  
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             15.20  
  7 Jones, Logan               9 North Alabam             15.69  
  8 May, Tamrik                9 Prattville P             15.97  
 
200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Association:   28.40  6/13/2008   Kyle Harrell, Speed City S                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S             28.40q  4 
  2 Williams, Tyson            9 Magic City R             28.90q  4 
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             30.20q  3 
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             30.50q  3 
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y             31.20q  2 
  6 Russell, Jacob             9 Huntsville metro         31.60q  3 
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             31.60q  4 
  8 Holmes, Samuel             8 Magic City R             32.50q  4 
  9 Underwood, Tyus            9 Magic City R             32.60   4 
 10 Jones, Logan               9 North Alabam             32.70   1 
 11 Jones, Justin              8 Montgomery Y             33.00   1 
 12 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             33.10   1 
 13 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             33.30   3 
 14 Craig, James               9 Mobile Parks             33.50   3 
 15 Harris, Charles            9 Mobile Parks             34.10   3 
 16 Connor, Owen               9 Speed City S             34.60   4 
 17 Fields, Jmiyah            10 Speed City S             34.70   2 
 18 Martinez, Brandon          9 Magic City T             35.60   4 
 19 Love, Derrick              9 Mobile Parks             40.50   2 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   28.40  6/13/2008   Kyle Harrell, Speed City S                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S             28.40  
  2 Williams, Tyson            9 Magic City R             28.90  
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             30.20  
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             30.50  
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y             31.20  
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             31.60  
  6 Russell, Jacob             9 Huntsville metro         31.60  
  8 Holmes, Samuel             8 Magic City R             32.50  
 
400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   1:05.29  6/14/2008   Kyle Harrell, Speed City S                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S           1:05.29  
  2 Russell, Jacob             9 Huntsville metro       1:08.07  
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks           1:09.18  
  4 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           1:11.56  
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y           1:14.79  
  6 Jones, Logan               9 North Alabam           1:19.56  
  7 Moten, Calvin              9 Huntsville metro       1:27.39  
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Association:   2:30.46  6/13/2008   Marion Humphrey, Speed City S             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Marion           8 Speed City S           2:30.46  
  2 Russell, Jacob             9 Huntsville metro       2:36.25  
  3 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           2:48.57  
  4 Aust, Thomas               9 Speed City S           2:56.43  
  5 Riley, Griffin             9 Magic City T           2:57.10  
  6 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y           3:09.21  
  7 Bell, Jase                 9 Unattached             3:10.79  
  8 Heard, Orlando             9 Unattached             3:16.38  
  9 Smith, Matthias            8 Montgomery Y           3:19.76  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Association:   5:38.33  6/1998      Jasper McAlpine                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aust, Thomas               9 Speed City S           5:40.12  
  2 Heard, Orlando             9 Unattached             5:48.08  
  3 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           5:55.13  
  4 Riley, Griffin             9 Magic City T           6:02.11  
  5 Bell, Jase                 9 Unattached             6:28.66  
  6 Smith, Matthias            8 Montgomery Y           6:35.89  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Association:   57.00  6/13/2008   Magic City Runners, Magic City R            
                       S Holmes, C Stephens, T Underwood, T Williams     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Magic City Runners  'A'                               59.59   zone 3
 
High Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Association:    4-02  6/15/2007   Drew Williams, Magic City T                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Marion           8 Speed City S             1.21m    3-11.50 
 -- Hill, Hunter               9 Huntsville metro            NH            
 
Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   15-04  6/1998      Brandon Spradley                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moten, Calvin              9 Huntsville metro         3.62m   11-10.50 
  2 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             3.50m   11-05.75 
  3 Holmes, Samuel             8 Magic City R             3.24m   10-07.75 
  3 Connor, Owen               9 Speed City S             3.24m   10-07.75 
  5 Heard, Orlando             9 Unattached               3.22m   10-06.75 
  6 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             3.21m   10-06.50 
  7 Bell, Jase                 9 Unattached               3.11m   10-02.50 
  8 Smith, Christian          10 Hoover Parks and         3.09m   10-01.75 
  9 Isom, Brock                8 Speed City S             2.90m    9-06.25 
 10 Harris, Charles            9 Mobile Parks             2.84m    9-04.00 
 11 Love, Derrick              9 Mobile Parks             2.62m    8-07.25 
 12 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             2.61m    8-06.75 
 13 Jones, Justin              8 Montgomery Y             2.37m    7-09.50 
 14 Hill, Hunter               9 Huntsville metro         1.77m    5-09.75 
 -- Fields, Jmiyah            10 Speed City S              FOUL            
 
Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   26-00  6/1998      Derek Leslie                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y             6.96m   22-10.00 
  2 Hill, Hunter               9 Huntsville metro         6.61m   21-08.25 
  3 Smith, Christian          10 Hoover Parks and         5.19m   17-00.50 
 
Javelin Throw Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   75-06  6/13/2003   Charles Patterson, MPRD                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Riley, Griffin             9 Magic City T            16.74m      54-11 
  2 May, Tamrik                9 Prattville P            15.02m      49-03 
  3 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y            13.10m      43-00 
  4 Isom, Brock                8 Speed City S            12.34m      40-06 
  5 Austin, Moses              8 Unattached               9.41m      30-10 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
 Association:   10:33.95  1992        Braswell McMeans                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Austin, Moses              8 Unattached                  DQ  
 
100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
 Association:   12.17  6/14/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             12.38q  2 
  2 Maddox, Ian               12 Speed City S             13.29q  1 
  3 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             13.37q  2 
  4 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             13.90q  2 
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             14.08q  3 
  6 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         14.54q  3 
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             15.12q  1 
  8 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             15.31q  3 
  9 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             15.55   2 
 10 Simmons, Brian            10 Magic City R             15.99   3 
 11 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             16.14   1 
 12 Reed, Irie                10 Club Elite O             16.17   1 
 13 Simmons, Brandon          10 Club Elite O             16.18   2 
 14 Williams, Taron           10 Club Elite O             17.56   1 
 15 Seay, Jaleel              11 Mobile Parks             17.88   2 
 16 Childress, Reginald       12 Club Elite O             18.26   2 
 
100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   12.17  6/14/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             12.17  
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             12.91  
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             13.11  
  4 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             13.77  
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             13.79  
  6 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         14.48  
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             15.11  
  8 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             15.60  
 
200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
 Association:   24.80  6/13/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             24.80q  2 
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             26.10q  1 
  3 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             26.80q  2 
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             26.80q  1 
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             28.00q  3 
  6 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             29.80q  3 
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             30.60q  1 
  8 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             30.80q  1 
  9 Foster, Madison           11 Montgomery Y             31.20   1 
 10 Simmons, Brian            10 Magic City R             32.80   3 
 11 Reed, Irie                10 Club Elite O             35.20   3 
 12 Simmons, Brandon          10 Club Elite O             35.30   1 
 13 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             35.90   2 
 14 Childress, Reginald       12 Club Elite O             38.80   3 
 
200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   24.80  6/13/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             24.80  
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             26.10  
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             26.80  
  3 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             26.80  
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             28.00  
  6 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             29.80  
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             30.60  
  8 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             30.80  
 
400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   59.26  6/15/2007   William Carrol, Mobile Parks                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks           1:01.61  
  2 Wright, Erskine           12 Mobile Parks           1:08.33  
  3 Lyman, Matthew            12 Montgomery Y           1:08.51  
  4 Foster, Madison           11 Montgomery Y           1:13.42  
  5 Simmons, Brian            10 Magic City R           1:14.51  
  6 Jones, Cody               11 Montgomery Y           1:17.20  
  7 Dulin, Harrison           11 Magic City T           1:18.44  
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   2:19.02  6/18/2004   Gehrig Nelson, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Marlon          11 Speed City S           2:22.17  
  2 Williams, Antonio         11 Montgomery Y           2:40.24  
  3 Sadler, Logan             11 Speed City S           2:42.87  
  4 Lyman, Matthew            12 Montgomery Y           2:45.75  
  5 Stevens, Reece            12 Alabama Spee           2:48.23  
  6 Whaley, Cole              11 Alabama Spee           2:52.93  
  7 Williams, Drew            10 Magic City T           2:56.17  
  8 Williams, Tanner          10 Magic City T           2:56.54  
  9 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and       3:04.91  
 10 Jones, Cody               11 Montgomery Y           3:07.64  
 11 Hsu, Jason                11 Speed City S           3:17.52  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   4:52.35  6/18/2004   Gehrig Nelson, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Antonio         11 Montgomery Y           5:27.07  
  2 Stevens, Reece            12 Alabama Spee           5:35.32  
  3 Whaley, Cole              11 Alabama Spee           5:48.06  
  4 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and       5:53.29  
  5 Hines, Emery              11 Magic City T           6:01.70  
  6 Hsu, Jason                11 Speed City S           7:13.20  
 
3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   11:21.30  6/1993      Matthew Taylor                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Antonio         11 Montgomery Y          12:03.46  
  2 Stevens, Reece            12 Alabama Spee          12:12.31  
  3 Whaley, Cole              11 Alabama Spee          13:17.79  
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Association:   43.28  6/16/2006   Montgomery YMCA, Montgomery YMCA            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    54.58  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     59.00  
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       1:05.34  
 
4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Association:   10:46.73  6/1996      Mobile Parks Department                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Magic City TC  'A'                                 12:46.29  
 
High Jump Midget Boys
==========================================================================
 Association:    4-08  6/1996      Peter Horton                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Drew            10 Magic City T             1.44m    4-08.75 
  2 Avery, Theo               12 Speed City S             1.39m    4-06.75 
  3 Humphrey, Marlon          11 Speed City S             1.34m    4-04.75 
  4 Murphy, Darien            11 Unattached               1.04m    3-05.00 
 -- Jones, Cody               11 Montgomery Y                NH            
 
Long Jump Midget Boys
==========================================================================
 Association:   18-00  6/1992      Cordell Davis                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             4.22m   13-10.25 
  2 Maddox, Ian               12 Speed City S             4.16m   13-07.75 
  3 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         4.14m   13-07.00 
  4 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             3.89m   12-09.25 
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             3.87m   12-08.50 
  6 Sadler, Logan             11 Speed City S             3.86m   12-08.00 
  7 Smiley, Xavier            10 Mobile Parks             3.62m   11-10.50 
  8 Williams, Tanner          10 Magic City T             3.45m   11-04.00 
  9 Murphy, Darien            11 Unattached               2.96m    9-08.50 
 10 Williams, Taron           10 Club Elite O             2.62m    8-07.25 
 11 Seay, Jaleel              11 Mobile Parks             2.08m    6-10.00 
 12 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             1.70m    5-07.00 
 -- Dulin, Harrison           11 Magic City T                DQ            
 
Shot Put Midget Boys
==========================================================================
 Association:   33-06.50  6/1998      Marcus McDonald                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y             8.50m   27-10.75 
  2 Gilliam, Jonathan         10 CC Flyers                7.56m   24-09.75 
  3 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             5.26m   17-03.25 
  4 Simmons, Thomar           10 Magic City R             5.16m   16-11.25 
  5 Jones, Evan               12 Magic City R             4.81m   15-09.50 
 
Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
 Association:   76-00  6/1991      Stephen Wade                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y            18.27m      59-11 
  2 Jones, Evan               12 Magic City R            10.41m      34-02 
  3 Simmons, Thomar           10 Magic City R             9.20m      30-02 
 
Javelin Throw Midget Boys
==========================================================================
 Association:   66-02  6/13/2003   Robert Willett, MPRD                        
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y            25.76m      84-06 
  2 Murphy, Darien            11 Unattached              11.76m      38-07 
  3 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and        10.68m      35-00 
  4 Simmons, Thomar           10 Magic City R             7.22m      23-08 
  5 Jones, Evan               12 Magic City R             7.00m      22-11 
 
100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Association:   11.16  6/1993      Cordell Davis                               
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         12.28q  3 
  2 Battiste-Newman, Storm    14 Mobile Parks             13.31q  2 
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             13.36q  1 
  4 Brown, Ladarius           13 Speed City S             13.44q  2 
  5 Wood, Hakeem              13 Unattached               13.73q  3 
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             14.15q  2 
  7 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             14.17q  2 
  8 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             14.74q  3 
  9 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             14.79   3 
 10 Smith, Montez             13 Club Elite O             14.82   2 
 11 Exford, Mitchell          12 Montgomery Y             15.42   1 
 
100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   11.16  6/1993      Cordell Davis                               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         12.24  
  2 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             13.32  
  3 Wood, Hakeem              13 Unattached               13.62  
  4 Brown, Ladarius           13 Speed City S             13.64  
  5 Battiste-Newman, Storm    14 Mobile Parks             14.18  
  6 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             14.46  
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             14.75  
 
200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Association:   23.20  6/16/2006   Chris Dukes, MPRD                           
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             25.20q  1 
  2 Kinstley, David           13 Magic City T             25.70q  2 
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             26.60q  2 
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             27.00q  2 
  5 Brown, Ladarius           13 Speed City S             27.60q  3 
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             29.70q  3 
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             29.90q  1 
  8 Smith, Montez             13 Club Elite O             30.50q  3 
  9 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             31.00   1 
 10 Exford, Mitchell          12 Montgomery Y             31.10   1 
 10 Oshields, Andy            13 Magic City T             31.10   3 
 
200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   23.20  6/16/2006   Chris Dukes, MPRD                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             25.20  
  2 Kinstley, David           13 Magic City T             25.70  
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             26.60  
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             27.00  
  5 Brown, Ladarius           13 Speed City S             27.60  
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             29.70  
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             29.90  
  8 Smith, Montez             13 Club Elite O             30.50  
 
400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   51.90  6/13/2003   Solofo Evans, Prt City                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, William          12 Mobile Parks             57.25  
  2 Jamison, William          14 Mobile Parks             58.22  
  3 Henderson, Jonathan       13 Huntsville metro         59.47  
  4 Watkins, Deaundre         12 Mobile Parks           1:02.21  
  5 Welch, Brien              13 Speed City S           1:03.23  
  6 Brown, Ladarius           13 Speed City S           1:04.71  
  7 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks           1:16.05  
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   2:07.74  6/13/2008   Andrew Harris, Speed City S               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S           2:07.74  
  2 Carroll, William          12 Mobile Parks           2:12.20  
  3 Henderson, Jonathan       13 Huntsville metro       2:23.42  
  4 Torbert, Zontavious       13 Montgomery Y           2:26.51  
  5 Maye, Jessie              13 Montgomery Y           2:26.91  
  6 Pitts, Wesley             13 Montgomery Y           2:28.08  
  7 Eaton, Sean               13 Magic City T           2:30.54  
  8 Smith, Josiah             12 Montgomery Y           2:56.14  
  9 Lyman, Brandon            13 Montgomery Y           3:06.69  
 10 Smith, Montez             13 Club Elite O           3:17.44  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   4:34.22  6/14/2008   Andrew Harris, Speed City S               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S           4:34.22  
  2 Pitts, Wesley             13 Montgomery Y           5:01.87  
  3 Maye, Jessie              13 Montgomery Y           5:08.81  
  4 Torbert, Zontavious       13 Montgomery Y           5:25.88  
  5 Wilder, Patrick           13 Magic City T           5:52.67  
  6 Smith, Josiah             12 Montgomery Y           6:17.01  
 
3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   10:20.35  6/13/2008   Andrew Harris, Speed City S              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S          10:20.35  
  2 Byrne, Michael            12 Unattached            11:19.38  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Association:   14.21  6/14/2008   Nicholas Beavers, Huntsville metro          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         14.21  
  2 Sparks, Adam              14 Unattached               16.71  
  3 Kinstley, David           13 Magic City T             18.39  
  4 Oshields, Andy            13 Magic City T             20.86  
  5 Williams, Hunter          13 Magic City T             21.54  
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Association:   25.40  6/14/2008   Nicholas Beavers, Huntsville metro          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         25.40  
  2 Crenshaw, Jonte           12 Mobile Parks             29.30  
  3 Kinstley, David           13 Magic City T             31.10  
  4 Watkins, Deaundre         12 Mobile Parks             32.10  
  5 Oshields, Andy            13 Magic City T             34.50  
  6 Vincent, Thomas           13 Sprint South             37.40  
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Association:   3:43.32  6/1996      Mobile Parks Department                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:58.88  
 
4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Association:   8:50.70  6/1996      Mobile Parks Department                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                  10:26.18  
  2 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                 10:34.91  
 
High Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:    5-04  6/1998      Kennedy Winston                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eaton, Sean               13 Magic City T             1.49m    4-10.50 
  2 Williams, Hunter          13 Magic City T             1.39m    4-06.75 
  3 Smith, Josiah             12 Montgomery Y             1.24m    4-00.75 
 
Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
 Association:   10-06  6/13/2003   Zachary Epperson, HO0V                      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Snell, Sammy              14 Hoover Parks and         3.18m   10-05.25 
  2 Sparks, Adam              14 Unattached               3.03m    9-11.25 
  3 Kyle, Dylan               13 Hoover Parks and         2.28m    7-05.75 
  4 Wilder, Patrick           13 Magic City T            J2.28m    7-05.75 
 
Long Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:   19-08  6/1993      Cordell Davis                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             5.19m   17-00.50 
  2 Crenshaw, Jonte           12 Mobile Parks             4.78m   15-08.25 
  3 Crenshaw, Dapree          13 Mobile Parks             4.24m   13-11.00 
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             3.69m   12-01.25 
  5 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             3.53m   11-07.00 
  6 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             3.49m   11-05.50 
  7 Vincent, Thomas           13 Sprint South             3.44m   11-03.50 
  8 Kibler, Wade              13 Unattached               3.27m   10-08.75 
  9 Vincent, Tyer             12 Sprint South             2.86m    9-04.75 
 10 Madison, Elijah           13 Mobile Parks             2.71m    8-10.75 
 
Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:   40-02  6/1998      Lorenzo Craig                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Irving             13 North Alabam            11.44m   37-06.50 
  2 Hines, Christian          13 Magic City T             8.62m   28-03.50 
 
Shot Put Youth Boys
==========================================================================
 Association:   32-06  6/13/2003   Stephen Wade, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eaton, Sean               13 Magic City T            10.76m   35-03.75 
  2 Sparks, Adam              14 Unattached              10.31m   33-10.00 
  3 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             8.72m   28-07.50 
  4 Lyman, Brandon            13 Montgomery Y             8.39m   27-06.50 
  5 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks             7.98m   26-02.25 
  6 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             7.23m   23-08.75 
  7 Isom, Trent               13 Speed City S             6.60m   21-08.00 
  8 Vincent, Tyer             12 Sprint South             5.22m   17-01.50 
  9 Seay, Jerome              12 Mobile Parks             5.20m   17-00.75 
 
Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
 Association:   117-03  6/1993      John Moseley                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Grant               13 Huntsville metro        43.03m     141-02 
  2 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks            17.07m      56-00 
  3 Isom, Trent               13 Speed City S            14.40m      47-03 
  4 Seay, Jerome              12 Mobile Parks            13.75m      45-01 
 
Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
 Association:   119-10  6/1989      Stephen Harrington                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Adam              14 Unattached              49.55m     162-07 
  2 Crenshaw, Dapree          13 Mobile Parks            32.78m     107-06 
  3 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks            22.45m      73-08 
  4 Braswell, Michael         12 Hoover Parks and        22.32m      73-03 
  5 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks            20.11m      66-00 
  6 Kibler, Wade              13 Unattached              19.36m      63-06 
  7 Hines, Christian          13 Magic City T            19.02m      62-05 
  8 Vincent, Tyer             12 Sprint South            16.65m      54-07 
  9 Seay, Jerome              12 Mobile Parks            11.89m      39-00 
 
3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
 Association:   18:46.84  6/1986      Rob Douglas                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vincent, Tyer             12 Sprint South          25:50.00  
  2 Vincent, Thomas           13 Sprint South          25:51.00  
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   10.77  6/1987      Thomas Barnes                               
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             10.99q  4 
  2 Ernest, Aaron             14 Speed City S             11.23q  4 
  3 Morse, Favion             16 Montgomery Y             11.23q  1 
  4 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             11.34q  3 
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             11.53q  2 
  6 Brown, Devante            15 Speed City S             11.61q  2 
  7 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             11.62q  4 
  8 Hill, Demetrius           16 Community TC             11.66q  4 
  9 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks             11.67   3 
 10 Madison-Adams, James      15 North Alabam             11.67   1 
 11 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O             11.68   1 
 12 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             11.74   2 
 13 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         11.77   4 
 14 Tigner, Dwight            16 Magic City R             11.84   3 
 15 Jones, Lester             16 Mobile Parks             11.88   3 
 16 Logan, Marvin             15 Magic City R             12.09   3 
 17 Smith, Carson             15 North Alabam             12.14   3 
 18 Reed, Martez              16 Community TC             12.32   1 
 19 Witon, Georigio           14 Unattached               12.45   2 
 20 Jackson, Dexter           16 Montgomery Y             12.80   3 
 21 Garener, Desmon           14 Unattached               13.37   2 
 22 Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y             13.84   2 
 23 Beavers, Colton           14 Huntsville metro         14.44   4 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   10.77  6/1987      Thomas Barnes                               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             10.97  
  2 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             11.22  
  3 Ernest, Aaron             14 Speed City S             11.47  
  4 Lee, Trey                 16 Club Elite O             11.57  
  5 Morse, Favion             16 Montgomery Y             11.77  
  6 Hill, Demetrius           16 Community TC             11.80  
  7 Brown, Devante            15 Speed City S             11.82  
  8 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks             12.07  
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   22.20  6/13/2008   Keenan Brock, Club Elite O                  
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             22.20q  5 
  2 Morse, Favion             16 Montgomery Y             22.40q  2 
  3 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             22.60q  5 
  4 Ernest, Aaron             14 Speed City S             22.70q  1 
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             22.80q  5 
  6 Madison-Adams, James      15 North Alabam             23.10q  2 
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             23.40q  2 
  7 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             23.40q  3 
  9 Tigner, Dwight            16 Magic City R             23.50   4 
  9 Jones, Lester             16 Mobile Parks             23.50   1 
 11 Hill, Demetrius           16 Community TC             23.60   5 
 12 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         23.70   3 
 13 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             23.90   2 
 14 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             24.10   5 
 15 Miles, Trent              15 Community TC             24.20   5 
 15 Logan, Marvin             15 Magic City R             24.20   4 
 17 Reed, Martez              16 Community TC             24.30   4 
 17 Westry, Cameron           14 Mobile Parks             24.30   2 
 19 Mardis, Sean              14 Club Elite O             24.50   4 
 20 Campbell, Raheem          15 Community TC             25.00   4 
 21 James, Carlos             15 Mobile Parks             25.10   2 
 22 Williams, Joshua          15 Club Elite O             25.50   4 
 22 Rotich, Hosea             15 Speed City S             25.50   3 
 24 Thompson, Jordan          15 Huntsville metro         26.00   1 
 25 Charley, Myles            14 Club Elite O             26.30   4 
 26 Johnson, Dandre           14 Unattached               26.40   3 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   22.20  6/13/2008   Keenan Brock, Club Elite O                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             22.20  
  2 Morse, Favion             16 Montgomery Y             22.40  
  3 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             22.60  
  4 Ernest, Aaron             14 Speed City S             22.70  
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             22.80  
  6 Madison-Adams, James      15 North Alabam             23.10  
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             23.40  
  7 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             23.40  
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   49.39  6/16/2006   Louis Watson, MPRD                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morse, Favion             16 Montgomery Y             51.31  
  2 Madison-Adams, James      15 North Alabam             51.68  
  3 Lee, Trey                 16 Club Elite O             51.79  
  4 Anderson, Matthew         15 Unattached               52.95  
  5 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             53.57  
  6 Logan, Marvin             15 Magic City R             54.30  
  7 Cox, James                16 Project Spee             54.41  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   2:01.26  6/15/2007   Ramsey White, Project Spee                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lepik, Bradford           15 Speed City S           2:10.55  
  2 Gary, Melvin              16 Community TC           2:14.43  
  3 Denson, Jeffrey           16 Mobile Parks           2:14.71  
  4 Dove, Jacoby              15 Unattached             2:16.21  
  5 Anderson, Matthew         15 Unattached             2:18.20  
  6 Mardis, Sean              14 Club Elite O           2:20.48  
  7 Porter, Adam              16 Montgomery Y           2:24.08  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   4:14.24  6/1989      Conrad Nichols                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gary, Melvin              16 Community TC           4:38.82  
  2 Dove, Jacoby              15 Unattached             4:39.71  
  3 Lepik, Bradford           15 Speed City S           4:45.36  
  4 Denson, Jeffrey           16 Mobile Parks           4:54.73  
  5 Porter, Adam              16 Montgomery Y           4:57.36  
  6 Wilder, Will              15 Magic City T           5:30.53  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   9:42.57  6/13/2003   Jeremy Moujoodi, HO0V                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Porter, Adam              16 Montgomery Y          17:48.00  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Jacob Anderson, Mobile Parks                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O             16.60  
  2 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             16.70  
  3 Smith, Carson             15 North Alabam             17.00  
  4 Russell, Adam             15 Magic City T             19.00  
  4 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             19.00  
  6 Harris, Levoris           15 Montgomery Y             19.80  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Association:   58.19  6/13/2003   Mark Holmes, MPRD                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnett, Tevin            15 North Alabam             59.44  
  2 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks           1:00.38  
  3 Cox, James                16 Project Spee           1:02.01  
  4 Harris, Levoris           15 Montgomery Y           1:02.09  
  5 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O           1:03.55  
  6 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y           1:03.65  
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks           1:05.90  
  8 Hampton, Cory             15 Sprint South           1:06.19  
 
2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
 Association:   7:13.90  6/13/2008   Jacoby Dove, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dove, Jacoby              15 Unattached             7:13.90  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Association:   42.00  6/13/2008   Club Elite Of Birmingham, Club Elite O      
                       K Brock, S Freeman, T Lee, T Lewis                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                         43.59  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     45.21  
  3 North Alabama Trackers  'A'                           45.50  
  4 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    50.54  
 
4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Association:   3:25.20  6/13/2003   Mobile Parks & Rec, MPRD                  
                         D Burnett, G Stanton, D Hill, D Steele            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   3:41.41  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:43.96  
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:04.17  
 
High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:    6-05  6/1992      Chris Harding                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Golston, William          16 Mobile Parks             1.83m    6-00.00 
  2 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             1.70m    5-07.00 
  3 Carr, Landen              14 Unattached              J1.70m    5-07.00 
 
Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   14-06  6/19/2004   Chris Spear, HO0V                           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ballard, Hank             15 Hoover Parks and         3.65m   11-11.75 
  2 Sears, Cory               15 Unattached               3.48m   11-05.00 
  3 Russell, Adam             15 Magic City T             2.73m    8-11.50 
 
Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   21-03  6/1996      Julius Williams                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Miles, Trent              15 Community TC             5.96m   19-06.75 
  2 Ernest, Aaron             14 Speed City S             5.90m   19-04.25 
  3 Jones, Lester             16 Mobile Parks             5.70m   18-08.50 
  4 Golston, William          16 Mobile Parks             5.69m   18-08.00 
  5 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             5.68m   18-07.75 
  6 Aaron, Javorris           16 Montgomery Y             5.62m   18-05.25 
  7 Glaze, Terynce            15 Speed City S             5.61m   18-05.00 
  8 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             5.51m   18-01.00 
  9 Moore, Skylar             14 Community TC             5.36m   17-07.00 
  9 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         5.36m   17-07.00 
 11 Alexis, Arthur            15 Speed City S             5.32m   17-05.50 
 12 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             5.29m   17-04.25 
 13 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             5.26m   17-03.25 
 14 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             5.18m   17-00.00 
 15 Williams, Joshua          15 Club Elite O             5.01m   16-05.25 
 16 Charley, Myles            14 Club Elite O             4.72m   15-06.00 
 17 Beavers, Colton           14 Huntsville metro         3.85m   12-07.75 
 -- Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y                ND            
 
Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   47-00.25  6/1987      Byron Millsap                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aaron, Javorris           16 Montgomery Y            12.62m   41-05.00 
  2 Glaze, Terynce            15 Speed City S            12.49m   40-11.75 
  3 Beckwith, Zachary         16 North Alabam            11.87m   38-11.50 
  4 Golston, William          16 Mobile Parks            11.81m   38-09.00 
  5 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro        11.40m   37-05.00 
  6 Williams, Joshua          15 Club Elite O            11.30m   37-01.00 
  7 Sears, Cory               15 Unattached              10.48m   34-04.75 
  8 Campbell, Raheem          15 Community TC            10.39m   34-01.25 
  9 Charley, Myles            14 Club Elite O             9.91m   32-06.25 
 -- Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y              FOUL            
 
Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   46-03.50  6/1987      Juan Crum                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Glaze, Terynce            15 Speed City S            12.02m   39-05.25 
  2 King, Judge               16 Hoover Parks and        11.16m   36-07.50 
  3 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            10.33m   33-10.75 
  4 Hill, Brian               14 Huntsville metro         9.90m   32-05.75 
  5 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             9.07m   29-09.25 
  6 Logan, Marvin             15 Magic City R             8.99m   29-06.00 
 
Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   132-11              Ryan B, Unattached                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Judge               16 Hoover Parks and        33.99m     111-06 
  2 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            31.41m     103-01 
  3 Glaze, Terynce            15 Speed City S            31.10m     102-00 
  4 Alexis, Arthur            15 Speed City S            30.58m     100-04 
  5 Hill, Brian               14 Huntsville metro        25.95m      85-02 
  6 Jenkins, Trevelyan        14 Montgomery Y            11.01m      36-01 
 
Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   25.69m  6/14/2008   Judge King, Hoover Parks and               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Judge               16 Hoover Parks and        25.69m      84-03 
  2 Hill, Brian               14 Huntsville metro        17.46m      57-03 
 
Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   126-05  6/13/2003   PJ Smith, Prt City                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harrison, Joseph          15 Hoover Parks and        34.90m     114-06 
  2 Hampton, Cory             15 Sprint South            33.92m     111-03 
  3 James, Carlos             15 Mobile Parks            31.85m     104-06 
  4 Sears, Cory               15 Unattached              31.45m     103-02 
  5 Westry, Cameron           14 Mobile Parks            30.25m      99-03 
  6 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            28.66m      94-00 
  7 Hill, Brian               14 Huntsville metro        27.66m      90-09 
  8 Jenkins, Trevelyan        14 Montgomery Y            10.02m      32-10 
 
100 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Association:   10.31  6/1989      Thomas Barnes                               
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             10.41q  1 
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             10.44q  2 
  3 Williams, Victor          18 Project Spee             10.50q  1 
  4 Mcghee, Payton            18 Prattville P             10.54q  4 
  5 Askew, Randall            17 Magic City R             10.55q  4 
  6 Smith, Terrance           18 Project Spee             10.65q  1 
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             10.72q  3 
  8 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             10.73q  1 
  9 Burden, Dominic           16 Mobile Parks             10.92   3 
 10 Craig, Darian             17 Mobile Parks             10.97   3 
 11 Thomas, Josh              18 Prattville P             10.97   2 
 12 Brown, Jarannie           18 Mobile Parks             10.98   2 
 13 Jackson, Keynan           17 Magic City R             11.00   1 
 14 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks             11.00   2 
 15 Stone, Jeffrey            17 Project Spee             11.08   2 
 16 Curtis, Cornelius         18 Mobile Parks             11.14   3 
 17 Howard, Anton             17 Mobile Parks             11.18   2 
 18 Johnson, Jerel            17 Unattached               11.20   2 
 19 Fields, Davinelle         17 Montgomery Y             11.28   4 
 20 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y             11.33   1 
 21 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             11.35   1 
 22 Brooks, Lance             17 Prattville P             11.51   3 
 
100 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   10.31  6/1989      Thomas Barnes                               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             11.09  
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             11.21  
  3 Williams, Victor          18 Project Spee             11.31  
  4 Askew, Randall            17 Magic City R             11.33  
  5 Mcghee, Payton            18 Prattville P             11.39  
  6 Smith, Terrance           18 Project Spee             11.44  
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             11.59  
  8 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             11.73  
 
200 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Association:   21.27  6/1993      Curtis Perry                                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             22.10q  1 
  2 Askew, Randall            17 Magic City R             22.20q  4 
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             22.20q  1 
  4 Williams, Victor          18 Project Spee             22.40q  5 
  4 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             22.40q  2 
  6 Rayford, Jaion            17 Project Spee             22.50q  5 
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             22.60q  5 
  8 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             22.70q  2 
  9 Clark, Cordary            16 Community TC             22.71   4 
 10 Smith, Terrance           18 Project Spee             22.80   5 
 11 Gilliam, Jay              18 Montgomery Y             23.00   3 
 12 Brown, Jarannie           18 Mobile Parks             23.50   1 
 12 Jackson, Keynan           17 Magic City R             23.50   4 
 12 Curtis, Cornelius         18 Mobile Parks             23.50   1 
 15 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks             23.60   2 
 16 Sims, Jabori              17 Huntsville metro         23.70   3 
 16 Burden, Dominic           16 Mobile Parks             23.70   2 
 16 Westry, Brendan           16 Mobile Parks             23.70   3 
 19 Johnson, Joshua           17 Mobile Parks             23.80   2 
 20 Mccants, Jamichael        17 Mobile Parks             23.90   2 
 20 Crawford, Montrel         16 Community TC             23.90   5 
 22 Howard, Anton             17 Mobile Parks             24.20   3 
 23 Rutledge, Jonathan        16 Mobile Parks             24.40   3 
 24 Stone, Jeffrey            17 Project Spee             24.50   4 
 25 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             25.60   2 
 
200 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   21.27  6/1993      Curtis Perry                                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             22.10  
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             22.20  
  2 Askew, Randall            17 Magic City R             22.20  
  4 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             22.40  
  4 Williams, Victor          18 Project Spee             22.40  
  6 Rayford, Jaion            17 Project Spee             22.50  
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             22.60  
  8 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             22.70  
 
400 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   48.45  6/14/2008   Tyrell Moore, Mobile Parks                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             48.45  
  2 Rayford, Jaion            17 Project Spee             49.62  
  3 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             49.62  
  4 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             50.09  
  5 Askew, Randall            17 Magic City R             50.80  
  6 Mickens, Terrel           18 Project Spee             50.95  
  7 Ferguson, Spencer         17 Community TC             51.08  
  8 Wheeler, Ardell           17 Community TC             51.57  
 
800 Meter Run Young Men
================================================================
 Association:   1:59.47  6/13/2008   Terrel Mickens, Project Spee              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mickens, Terrel           18 Project Spee           1:59.47  
  2 Ferguson, Spencer         17 Community TC           2:00.75  
  3 Cooper, Matt              16 Magic City T           2:02.27  
  4 White, Ramsey             17 Project Spee           2:06.33  
  5 Hoyne, Curtis             17 Community TC           2:07.55  
  6 Price, Nick               17 Project Spee           2:11.02  
  7 Gallins, Adrian           18 Mobile Parks           2:12.88  
  8 Lee, Brandon              17 Huntsville metro       2:18.56  
  9 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           2:29.81  
 10 Rutledge, Jonathan        16 Mobile Parks           2:33.33  
 
1500 Meter Run Young Men
================================================================
 Association:   4:13.10  6/13/2003   Wade Martin, SSTC                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoyne, Curtis             17 Community TC           4:35.36  
  2 Fleming, Terrance         16 Mobile Parks           4:39.86  
  3 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           5:06.54  
 
110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Phillip Howard, Mobile Parks                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Terrence         18 Prattville P             15.18  
  2 Howard, Phillip           18 Mobile Parks             15.36  
  3 Swinton, Deonte           16 Community TC             15.41  
  4 Curtis, Thaddeus          16 Mobile Parks             16.46  
  5 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and         17.99  
 
400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Association:   54.00  6/13/2008   Thaddeus Curtis, Mobile Parks               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and         57.67  
  2 Howard, Phillip           18 Mobile Parks           1:01.77  
  3 Curtis, Thaddeus          16 Mobile Parks           1:02.93  
  4 Howard, Robert            17 Mobile Parks           1:03.17  
  5 Mccants, Jamichael        17 Mobile Parks           1:07.30  
 
2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
 Association:   6:48.00  6/1989      Darryl Seelhorst                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           7:57.56  
 
4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   41.86  6/1989      Mobile Parks Department                     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Project Speed TC  'A'                                 42.57  
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     42.95  
  3 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     43.38  
  4 Community TC  'A'                                     43.77  
  5 Prattville Panthers  'A'                              44.04  
  6 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    45.13  
 
4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   3:21.91  6/1996      North Alabama Trackers                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:25.55  
  2 Community TC  'A'                                   3:25.86  
  3 Project Speed TC  'A'                               3:35.28  
  4 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                   3:45.52  
  5 Mobile Parks Recreation Dept  'C'                   3:59.29  
 
4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   8:15.81  6/1991      Mobile Parks Department                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   9:16.15  
 
High Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   7-00.25  6/13/2008   Tyler Campbell, Hoover Parks and Rec      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Campbell, Tyler           17 Hoover Parks and         2.14m    7-00.25 
  2 Lindsey, Steven           18 Unattached               1.90m    6-02.75 
  3 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             1.85m    6-00.75 
  4 Doughty, Destin           17 Hoover Parks and         1.80m    5-10.75 
 
Pole Vault Young Men
==========================================================================
 Association:   15-00  6/1996      Riley Tomlinson                             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcdonald, Dylan           18 Unattached               4.38m   14-04.50 
  2 Lopez-DAvila, Gonzalo     18 Unattached               4.23m   13-10.50 
  3 Addison, Michael          16 Hoover Parks and         3.65m   11-11.75 
 -- Dawson, Steven            18 Unattached                  NH            
 
Long Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   23-05.50  6/1991      Stacy Whitehurst                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y             6.15m   20-02.25 
  2 Cason, Cameron            17 Mobile Parks             6.05m   19-10.25 
  3 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             6.04m   19-09.75 
  4 Fields, Davinelle         17 Montgomery Y             5.83m   19-01.50 
  5 Sigler, Joshua            16 Mobile Parks             5.69m   18-08.00 
  6 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             5.21m   17-01.25 
  7 Devouse, Dante            16 Community TC             5.16m   16-11.25 
 
Triple Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   48-06.50  6/1987      Howard Johnson                           
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcculloch, Micah          17 North Alabam            13.40m   43-11.75 
  2 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y            12.33m   40-05.50 
  3 Doughty, Destin           17 Hoover Parks and        11.95m   39-02.50 
  4 Sigler, Joshua            16 Mobile Parks            11.87m   38-11.50 
  5 Lindsey, Steven           18 Unattached              11.66m   38-03.25 
 
Shot Put Young Men
==========================================================================
 Association:   53-07  6/1996                                                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Solujich, George          16 Hoover Parks and        15.02m   49-03.50 
  2 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        14.07m   46-02.00 
  3 Thomas, Charles           18 Mobile Parks            13.15m   43-01.75 
  4 Ball, Ben                 16 Montgomery Y            10.15m   33-03.75 
  5 Fitzgerald, Taylor        16 Speed City S             9.10m   29-10.25 
 
Discus Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   167-00  6/1996      Arthur Hughes                              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kennedy, Tyler            17 Unattached              43.19m     141-08 
  2 Solujich, George          16 Hoover Parks and        41.96m     137-08 
  3 Thomas, Charles           18 Mobile Parks            35.37m     116-00 
  4 Morar, Kenneth            17 Unattached              33.57m     110-02 
  5 Fitzgerald, Taylor        16 Speed City S            21.41m      70-03 
  6 Ball, Ben                 16 Montgomery Y            19.36m      63-06 
 
Hammer Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   39.53m  6/16/2006   Ryan Bell, Hoover Parks and Rec            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        30.20m      99-01 
  2 Solujich, George          16 Hoover Parks and        28.29m      92-10 
  3 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and        20.86m      68-05 
 
Javelin Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   163-00  6/14/2008   Mack Howell, Hoover Parks and              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        163-00     49.68m 
  2 Craig, Darian             17 Mobile Parks            150-08     45.92m 
  3 Dekich, Milan             18 Unattached              148-08     45.31m 
  4 Morar, Kenneth            17 Unattached              144-11     44.17m 
  5 Patterson, Patrick        17 Hoover Parks and        144-08     44.09m 
  6 Kennedy, Tyler            17 Unattached              143-08     43.78m 
  7 Crawford, Montrel         16 Community TC            136-09     41.68m 
  8 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and        136-00     41.45m 
  9 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks            105-02     32.05m 
 10 Ball, Ben                 16 Montgomery Y             98-00     29.87m