2011 June 25 Alabama Sports Festival Spain Park School Birmingham, AL

Licensed to Xpress Timing - Contractor License
                     HY-TEK's Meet Manager 6/25/2011 10:25 PM
                         Alabama Sports Festival 2011                          
                      Spain Park High School  - 6/25/2011                      
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Webb, Kayla                8 Speed City T             16.13   4 
  2 Foy, Jaimya                7 Bessemer Hea             16.44   5 
  3 Craig, Chelsey             8 Dream Team               16.88   4 
  4 Young, Janelle             8 Alabama Stri             16.91   5 
  5 Williams, Bryanna          8 Speed City T             16.92   2 
  6 White, Sydney              8 Alabama Spor             17.58   1 
  7 McMillian, Kristen         7 Alabama Heat             17.67   3 
  8 Pitts, Takenya             8 Dream Team               17.71   4 
  9 Smith, Aaliyah             8 Speed City T             17.83   4 
 10 Lumzy, Christilyn          8 Western Area             18.04   1 
 11 Duncan, Essence            8 Bishop John              18.20   2 
 12 Starks, Lyric              8 Dream Team               18.29   5 
 13 Harris, Jadyn              8 Club Elite               18.31   2 
 14 Glass, Malari              7 Community Tr             18.48   5 
 15 Davis, Syan                8 Community Tr             18.79   3 
 16 Turner, Madyson            7 Alabama Heat             19.03   2 
 17 Calloway, Gabrielle        8 Dream Team               19.15   2 
 18 Grissett, Rhonda           7 Bishop John              19.43   1 
 19 Noah, Jazmyne              7 Community Tr             19.71   3 
 20 Boston, Taelor             8 Western Area             19.92   4 
 21 Hammock, Jamya             8 Western Area             20.06   2 
 21 Taylor, Marlon             8 Western Area             20.06   4 
 23 Jenkins, April             8 Western Area             20.80   3 
 24 Leslie, Jennae'            7 Unattached               21.19   2 
 25 Jackson, Kourtni           4 SuMo Track C             22.29   1 
 26 Lawson, Jamia              7 Bessemer Hea             22.29   5 
 27 White, Sydney              8 Unattached               23.02   3 
 28 Bennett, Abigail           4 Alabama Trac             25.58   1 
 29 Adams, Tori                6 Unattached               25.90   1 
 30 White, Haven               5 Unattached               26.48   3 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Sydney              8 Unattached             1:20.48   3 
  2 Duncan, Essence            8 Bishop John            1:26.87   1 
  3 Culpepper, Mackenzie       7 Speed City T           1:30.04   2 
  4 White, Sydney              8 Alabama Spor           1:31.55   2 
  5 Turner, Madyson            7 Alabama Heat           1:36.38   1 
  6 Calloway, Gabrielle        8 Dream Team             1:37.09   3 
  7 McMillian, Kristen         7 Alabama Heat           1:40.79   2 
  8 Dillard, Claire            8 Speed City T           1:41.52   3 
  9 Hunt, Katelyn              7 Alabama Spor           1:51.85   3 
 10 Starks, Lyric              8 Dream Team             1:53.06   1 
 11 Grissett, Rhonda           7 Bishop John            1:57.57   3 
 12 Jenkins, April             8 Western Area           1:58.49   2 
 13 White, Haven               5 Unattached             2:06.55   3 
 
Event 6  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Benison, Deaisha           8 SuMo Track C          12:20.75  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Track Club  'A'                          1:08.48  
  2 Alabama Striders  'A'                               1:17.45  
  3 Western Area YMCA  'A'                              1:21.24  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Culpepper, Mackenzie       7 Speed City T             2.87m    9-05.00 
  2 Glass, Malari              7 Community Tr             2.36m    7-09.00 
  3 Benison, Deaisha           8 SuMo Track C             2.06m    6-09.25 
  3 Harris, Jadyn              8 Club Elite               2.06m    6-09.25 
  5 Johnson, Myla              8 Western Area             1.97m    6-05.75 
  6 Leslie, Jennae'            7 Unattached               1.87m    6-01.75 
  7 Bennett, Abigail           4 Alabama Trac             1.44m    4-08.75 
  8 Nelson, Leah               8 Western Area             1.28m    4-02.50 
 
Event 11  Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Myla              8 Western Area             5.84m   19-02.00 
  2 Nelson, Leah               8 Western Area             3.85m   12-07.75 
  3 Maye, Kennedi              7 Speed City T             3.53m   11-07.00 
  4 Crear, Kessler             8 Speed City T             3.30m   10-10.00 
  5 Adams, Tori                6 Unattached               1.65m    5-05.00 
 
Event 12  Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Myla              8 Western Area             8.60m      28-02 
  2 Nelson, Leah               8 Western Area             8.05m      26-05 
  3 Maye, Kennedi              7 Speed City T             7.35m      24-01 
  4 Lawson, Jamia              7 Bessemer Hea             4.55m      14-11 
  5 Jackson, Kourtni           4 SuMo Track C             2.53m       8-04 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Harrell, Conner            8 Speed City T             14.62   1 
  2 Hines, Damien              8 Alabama Heat             15.04   3 
  3 Peterson, Dylan            8 Alabama Heat             16.27   2 
  4 Ware, Jonte                8 Western Area             16.69   4 
  5 Williams, Jaayian          7 SuMo Track C             16.70   3 
  6 Wiggins, Michael           8 SuMo Track C             16.73   1 
  7 Edwards, Emmanuel          8 Magic City R             16.92   3 
  8 Hall, Cole                 7 Speed City T             17.59   2 
  9 Barnes, Ladarrius          8 Western Area             17.79   1 
 10 West, Dimitri              8 Alabama Trac             18.39   1 
 11 Evans, Cedric              8 Bessemer Hea             18.84   4 
 12 Jackson, David             8 Western Area             18.96   4 
 13 Foy, Jermaine              6 Bessemer Hea             19.34   2 
 14 Leonard, Quincy            6 Dream Team               19.46   2 
 15 Loiacono, Drake            7 Hoover Parks             19.84   2 
 16 Courtney, Ahmad            8 SuMo Track C             19.96   2 
 17 Stephens, Kayden           6 Community Tr             20.23   1 
 18 Davis, Martel              8 Unattached               20.79   3 
 19 Courtney, Alexander        4 SuMo Track C             20.80   4 
 20 Davis, Antonio             7 Unattached               21.05   1 
 21 Davis, Jaylon              6 Unattached               21.06   3 
 22 Watson, Kamyieus           7 North Alabam             21.27   3 
 23 King, Simeon               7 Bessemer Hea             22.78   4 
 24 Speer, Nycolas             6 Bishop John              22.86   4 
 25 Cotton, Mykah              5 Dream Team               23.14   4 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heptinstall, Sawyer        8 Unattached             1:20.25   1 
  2 Ware, Jonte                8 Western Area           1:31.48   2 
  3 Pitts, Chad                6 Dream Team             1:31.55   2 
  4 Alderson, Keith            7 Unattached             1:32.23   2 
  5 Leonard, Quincy            6 Dream Team             1:34.00   1 
  6 Miller, Lawrence           7 SuMo Track C           1:36.82   2 
  7 Courtney, Alexander        4 SuMo Track C           1:52.72   1 
  8 Cotton, Mykah              5 Dream Team             1:57.28   1 
  9 Davis, Antonio             7 Unattached             2:00.87   2 
 10 Wikle, Carl                7 Unattached             2:02.61   2 
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Samuel           8 Unattached             7:04.75  
  2 Miller, Lawrence           7 SuMo Track C          12:15.89  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Striders  'A'                               1:15.59  
  2 Western Area YMCA  'A'                              1:16.16  
  3 SuMo Track Club  'A'                                1:23.19  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harrell, Conner            8 Speed City T             3.68m   12-01.00 
  2 Hines, Damien              8 Alabama Heat             3.48m   11-05.00 
  3 Edwards, Emmanuel          8 Magic City R             3.01m    9-10.50 
  4 Brooks, Markei             8 Community Tr             2.82m    9-03.00 
  5 West, Dimitri              8 Alabama Trac             2.31m    7-07.00 
  6 Hall, Cole                 7 Speed City T             2.15m    7-00.75 
  7 Pitts, Chad                6 Dream Team               2.14m    7-00.25 
  8 Wiggins, Michael           8 SuMo Track C             2.08m    6-10.00 
  9 Courtney, Ahmad            8 SuMo Track C             1.32m    4-04.00 
 10 Courtney, Alexander        4 SuMo Track C             1.09m    3-07.00 
 -- King, Simeon               7 Bessemer Hea              FOUL            
 
Event 60  Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Speer, Nycolas             6 Bishop John              2.91m    9-06.75 
 
Event 61  Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Heptinstall, Sawyer        8 Unattached              12.80m      42-00 
  2 Foy, Jermaine              6 Bessemer Hea             8.20m      26-11 
  3 King, Simeon               7 Bessemer Hea             7.78m      25-06 
  4 Heptinstall, Carter        7 Unattached               7.32m      24-00 
  5 Loiacono, Drake            7 Hoover Parks             6.60m      21-08 
  6 Wikle, Carl                7 Unattached               5.50m      18-00 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scott, Alivia             10 Magic City R             14.67   2 
  2 Bender, Daryl             10 Speed City T             14.86   2 
  3 Thornton, Kyla             9 Bessemer Hea             14.92   2 
  4 Palmer, Davie              9 Fast Feet                15.04   1 
  5 Paschel, Jaden            10 Speed City T             15.15   1 
  6 Miller, Derria            10 Magic City R             15.26   2 
  7 Cobbin, Makalyn            9 Alabama Stri             15.76   2 
  8 Taylor, Kayleen           10 Fast Feet                15.83   1 
  9 Beard, Olivia              9 Mobile Speed             15.90   2 
 10 Taylor, Kayla             10 Fast Feet                15.97   2 
 11 Green, Aisha               9 Dream Team               15.97   1 
 12 Davis, Isys                9 Dream Team               16.59   1 
 13 Wilson, Adrienne          10 SuMo Track C             16.78   3 
 14 Constant, Mya              9 SuMo Track C             16.81   3 
 15 Sherrod, Shardae          10 Club Elite               16.87   1 
 16 Risher, Kiara             10 Alabama Trac             17.24   1 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Seeley, Rachel            10 Alabama Trac           1:13.48   1 
  2 Wright, Tion              10 Alabama Heat           1:18.02   1 
  3 Tyus, Jamya                9 Bessemer Hea           1:18.85   2 
  4 Green, Aisha               9 Dream Team             1:19.56   2 
  5 Brown, Madison            10 Community Tr           1:20.56   1 
  6 Taylor, Ashley            10 Dream Team             1:24.18   2 
  7 Goode, Sydney              9 Speed City T           1:24.94   1 
  8 Evans, Zakiria             9 Bessemer Hea           1:32.09   1 
  9 Jemison, Kayla             9 Speed City T           1:33.23   2 
 10 Marcrum, Braegan           9 Speed City T           1:36.63   1 
 11 Wright, Azariah            9 Alabama Heat           1:39.70   2 
 12 Moore, Amaya              10 Western Area           1:43.23   2 
 13 Host, Timia                9 Dream Team             1:47.59   2 
 14 Moore, Alyssa              9 Western Area           1:52.56   1 
 15 Villani, Hannah           10 Hoover Parks           1:55.49   2 
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Seeley, Rachel            10 Alabama Trac           6:10.61  
  2 House, Emily               9 Speed City T           7:33.82  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Woods, Jada               10 Alabama Stri          11:23.69  
  2 Anderson, Ta'najala       10 Bessemer Hea          12:05.01  
  3 Hendrix, Aalyiah           9 Alabama Stri          12:50.70  
  4 Lawson, Rakayla            9 Bessemer Hea          13:33.03  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bessemer Heat  'A'                                  1:00.74  
  2 Alabama Striders  'A'                               1:01.54  
  3 SuMo Track Club  'A'                                1:05.29  
  4 Speed City Track Club  'A'                          1:05.38  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seeley, Rachel            10 Alabama Trac             1.07m    3-06.00 
  2 Risher, Kiara             10 Alabama Trac             0.97m    3-02.25 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beard, Olivia              9 Mobile Speed             3.71m   12-02.25 
  2 Anderson, Mya             10 Community Tr             3.51m   11-06.25 
  3 Goode, Sydney              9 Speed City T             3.42m   11-02.75 
  4 Wilson, Adrienne          10 SuMo Track C             3.32m   10-10.75 
  5 Hambright, Trinity         9 SuMo Track C             3.09m   10-01.75 
  6 Miller, Derria            10 Magic City R             2.98m    9-09.50 
  7 Scott, Alivia             10 Magic City R             2.88m    9-05.50 
  8 Risher, Kiara             10 Alabama Trac             2.83m    9-03.50 
  9 Villani, Hannah           10 Hoover Parks             2.67m    8-09.25 
 10 Davis, Isys                9 Dream Team               2.58m    8-05.75 
 11 Jemison, Kayla             9 Speed City T             2.48m    8-01.75 
 12 Sherrod, Shardae          10 Club Elite               2.09m    6-10.25 
 13 Lawson, Rakayla            9 Bessemer Hea             1.46m    4-09.50 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maye, Makiyah             10 Speed City T             5.64m   18-06.00 
  2 Anderson, Ta'najala       10 Bessemer Hea             5.22m   17-01.50 
  3 Hendrix, Aalyiah           9 Alabama Stri             4.50m   14-09.25 
  4 House, Emily               9 Speed City T             3.40m   11-02.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maye, Makiyah             10 Speed City T            12.33m      40-05 
  2 Lawson, Rakayla            9 Bessemer Hea             8.50m      27-11 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Jacquez            10 Dream Team               13.69   3 
  2 Mott, Jamal                9 Alabama Stri             14.49   3 
  3 Billups, Cameron          10 Speed City T             14.53   3 
  4 Lyles, Walker              9 Speed City T             14.66   1 
  5 Lynch, Claeb              10 Alabama Heat             14.95   3 
  6 Hill, Lloyd                9 Speed City T             15.14   1 
  7 Thomas, Jamie             10 Unattached               15.23   1 
  8 Cosby, Daren               8 SuMo Track C             15.26   1 
  9 Brown, Ladarrius          10 Alabama Heat             15.69   3 
 10 Love, Zavier               9 Mobile Speed             15.73   2 
 11 Brooks, Karston           10 Auburn Parks             15.75   2 
 12 Alexander, Travon         10 Community Tr             15.81   1 
 13 Moore, Gerald             10 Alabama Trac             16.04   2 
 14 West, Daunte              10 Alabama Trac             16.27   3 
 15 Stevens, Cordell          10 Alabama Heat             16.70   2 
 16 Gardner, David             9 Alabama Heat             16.72   2 
 17 Owens, Malachi             9 Speed City T             17.20   1 
 18 Ingram, Micah             10 North Alabam             19.02   1 
 19 Cleveland, Isaac           9 Dream Team               19.51   3 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Jacquez            10 Dream Team             1:06.76   2 
  2 Martin, Codey             10 Speed City T           1:07.84   5 
  3 Fairley, Dwayne            9 Speed City T           1:12.82   3 
  4 White, Kendal              9 Mobile Speed           1:16.40   5 
  5 Moore, Gerald             10 Alabama Trac           1:19.81   2 
  6 Bowen, Aaron              10 Dream Team             1:22.22   5 
  7 Lake, Aubrey               9 Auburn Parks           1:22.65   2 
  8 Spencer, William           9 Unattached             1:22.94   3 
  9 Love, Zavier               9 Mobile Speed           1:22.95   3 
 10 Jackson, Chris            10 Speed City T           1:25.76   3 
 11 Thomas, Jamie             10 Unattached             1:26.03   5 
 12 Goines, Drew              10 Unattached             1:26.34   2 
 13 Grissett, Melvin           9 Bishop John            1:27.34   2 
 14 Barnett, D'Eric            9 Unattached             1:30.51   5 
 15 Host, J'von               10 Dream Team             1:48.13   5 
 16 Cleveland, Isaac           9 Dream Team             1:56.69   3 
 -- Vanhorn, Alfred            9 Alabama Heat                DQ   2  Coach Pacing
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Brandon             8 SuMo Track C           7:18.38  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eaton, Aubrey             10 Alabama Stri          11:31.87  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Track Club  'A'                            59.12  
  2 SuMo Track Club  'A'                                1:05.30  
  3 Alabama Heat  'A'                                   1:05.43  
  4 Speed City Track Club  'B'                          1:06.79  
  5 Alabama Striders  'A'                               1:07.28  
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Lloyd                9 Speed City T             3.76m   12-04.00 
  2 Billups, Cameron          10 Speed City T             3.74m   12-03.25 
  3 Jackson, Chris            10 Speed City T             3.66m   12-00.25 
  4 White, Kendal              9 Mobile Speed             3.54m   11-07.50 
  5 Bowen, Aaron              10 Dream Team               3.52m   11-06.75 
  6 Lyles, Walker              9 Speed City T             3.50m   11-05.75 
  7 Kariuki, Caleb            10 Unattached               3.25m   10-08.00 
  8 West, Daunte              10 Alabama Trac             2.92m    9-07.00 
  9 Cosby, Daren               8 SuMo Track C             2.67m    8-09.25 
 10 Grissett, Melvin           9 Bishop John              2.57m    8-05.25 
 11 Miller, Kiajian            9 SuMo Track C             1.95m    6-04.75 
 12 Crawford, Korey            9 Western Area             1.18m    3-10.50 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Karston           10 Auburn Parks             4.97m   16-03.75 
  2 Eaton, Aubrey             10 Alabama Stri             4.86m   15-11.50 
  3 Host, J'von               10 Dream Team               4.71m   15-05.50 
  4 Cleveland, Isaac           9 Dream Team               4.37m   14-04.00 
  5 Poellnitz, Eardie          9 Alabama Stri             4.31m   14-01.75 
  6 Crawford, Korey            9 Western Area             2.98m    9-09.50 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Miller, Kiajian            9 SuMo Track C            21.60m      70-10 
  2 Kariuki, Caleb            10 Unattached              19.00m      62-04 
  3 Davis, Brandon             8 SuMo Track C            15.25m      50-00 
  4 Owens, Malachi             9 Speed City T            11.60m      38-01 
  5 Spencer, William           9 Unattached              11.53m      37-10 
  6 Hampton, Raymone           9 Speed City T             9.75m      32-00 
  7 Crawford, Korey            9 Western Area             6.28m      20-07 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Etman, Kristian           12 Alabama Heat             13.50   1 
  2 Thornton, Kaniya          12 Bessemer Hea             14.03   3 
  3 Caddell, Jamyah           12 SuMo Track C             14.21   2 
  4 Mahogany, Rakeal          11 Alabama Heat             14.39   2 
  5 Starks, Martianna         11 Dream Team               14.56   3 
  6 Seeley, Anna              12 Alabama Trac             14.83   1 
  7 Calloway, Marsha'         12 Dream Team               14.95   2 
  8 Smith, Cameryn            11 Auburn Parks             15.09   3 
  9 Green, Jasmine            11 Fast Feet                15.20   1 
 10 Williams, Alexandria      12 Club Elite               15.28   1 
 11 McHeard, Teiara           11 Bessemer Hea             15.52   2 
 12 Buxton, Aisa              11 Unattached               15.68   2 
 13 King, Tatanya             12 Unattached               15.72   1 
 14 Simmons, Tamaya           12 Alabama Heat             15.74   1 
 15 Marshall, Kamden          12 Speed City T             15.94   3 
 16 Lanier, Cassidy           11 SuMo Track C             16.28   2 
 17 Adams, Taylor             11 Unattached               16.40   3 
 18 Childress, Laureal        12 Club Elite               16.76   1 
 19 Beard, Kathryn            11 Unattached               17.24   2 
 20 Blake, Kalandra           12 Alabama Spor             17.73   3 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bowen, Jalyn              12 Dream Team             1:10.51   2 
  2 Etman, Kristian           12 Alabama Heat           1:13.62   2 
  3 McHeard, Teiara           11 Bessemer Hea           1:14.51   1 
  4 Nelson, Hilary            12 Mobile Speed           1:16.99   1 
  5 Green, Jasmine            11 Fast Feet              1:17.68   1 
  6 McHan, Lauren             12 Unattached             1:18.13   1 
  7 Calloway, Marsha'         12 Dream Team             1:19.00   2 
  8 Jones, Genesis            11 Speed City T           1:21.78   2 
  9 Evans, Dekyriel           11 Bessemer Hea           1:22.65   2 
 10 Martin, Kayla             11 Community Tr           1:24.21   1 
 11 Collier, Jala             11 Bessemer Hea           1:24.55   2 
 12 Townsends, Casey          11 Alabama Heat           1:24.68   2 
 13 Nelson, Lanyah            11 Bessemer Hea           1:26.09   2 
 14 Hollis, Sakeria           11 Bishop John            1:44.02   1 
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wikle, Katie              12 Auburn Parks           7:18.61  
  2 O'Mara, Mackenzie         11 Speed City T           7:33.06  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Heat  'A'                                     57.25  
  2 Alabama Striders  'A'                               1:01.05  
  3 Speed City Track Club  'A'                          1:04.30  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowen, Jalyn              12 Dream Team               1.22m    4-00.00 
  2 Williams, Alexandria      12 Club Elite               1.17m    3-10.00 
  3 Hill, Christian           12 Hoover Parks             1.12m    3-08.00 
  4 Evans, Dekyriel           11 Bessemer Hea             1.07m    3-06.00 
  5 Austin, Jaylin            11 Speed City T            J1.07m    3-06.00 
  6 Lewis, Lindsey            11 Hoover Parks            J1.07m    3-06.00 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thornton, Kaniya          12 Bessemer Hea             3.89m   12-09.25 
  2 Seeley, Anna              12 Alabama Trac             3.81m   12-06.00 
  3 Starks, Martianna         11 Dream Team               3.71m   12-02.25 
  4 Hill, Christian           12 Hoover Parks             3.68m   12-01.00 
  5 Maye, Jessica             12 Speed City T             3.61m   11-10.25 
  6 Austin, Jaylin            11 Speed City T             3.55m   11-07.75 
  7 Jones, Genesis            11 Speed City T             3.48m   11-05.00 
  8 Williams, Alexandria      12 Club Elite               3.35m   11-00.00 
  9 King, Tatanya             12 Unattached               3.27m   10-08.75 
 10 Collier, Jala             11 Bessemer Hea             3.22m   10-06.75 
 11 Martin, Kayla             11 Community Tr             3.03m    9-11.25 
 12 Nelson, Lanyah            11 Bessemer Hea             3.02m    9-11.00 
 13 Lanier, Cassidy           11 SuMo Track C             3.00m    9-10.25 
 14 Lewis, Lindsey            11 Hoover Parks             2.90m    9-06.25 
 15 Beard, Kathryn            11 Unattached               2.82m    9-03.00 
 -- O'Mara, Mackenzie         11 Speed City T              FOUL            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Childress, Laureal        12 Club Elite               7.14m   23-05.25 
  2 Stancil, August           12 Unattached               6.93m   22-09.00 
  3 Maye, Jessica             12 Speed City T             6.86m   22-06.25 
  4 McClinton, Macy           12 Hoover Parks             6.79m   22-03.50 
  5 Britton, Destine          11 Speed City T             6.60m   21-08.00 
  6 Bennett, Alexia           11 Bessemer Hea             5.97m   19-07.00 
  7 Stewart, Anne             11 Hoover Parks             5.26m   17-03.25 
  8 Blake, Kalandra           12 Alabama Spor             5.10m   16-08.75 
  8 Adams, Taylor             11 Unattached               5.10m   16-08.75 
 10 Hogan, Tatyana            11 Dream Team               4.00m   13-01.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McClinton, Macy           12 Hoover Parks            15.82m      51-11 
  2 Smith, Cameryn            11 Auburn Parks            14.48m      47-06 
  3 Stewart, Anne             11 Hoover Parks            10.63m      34-10 
  4 Hogan, Tatyana            11 Dream Team               9.62m      31-07 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stancil, August           12 Unattached              25.89m      84-11 
  2 Nelson, Hilary            12 Mobile Speed            21.86m      71-09 
  3 McClinton, Macy           12 Hoover Parks            20.30m      66-07 
  4 Bennett, Alexia           11 Bessemer Hea            18.41m      60-05 
  5 Childress, Laureal        12 Club Elite              17.78m      58-04 
  6 Smith, Cameryn            11 Auburn Parks            17.37m      57-00 
  7 Stewart, Anne             11 Hoover Parks            16.95m      55-07 
  8 Wikle, Katie              12 Auburn Parks            11.86m      38-11 
  9 Rhodes, Brooklyn          11 SuMo Track C             9.70m      31-10 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Humphrey, Marion          12 Speed City T             13.15   3 
  2 Davis, Austin             12 Unattached               13.16   1 
  3 Mason, Myles              11 Club Elite               13.58   2 
  4 Nelson, Reginald          11 Speed City T             13.74   3 
  5 Beard, Daniel             11 Mobile Speed             14.06   1 
  6 Jones, Darion             12 Alabama Heat             14.53   1 
  7 Barnes, Emmanuel          12 Dream Team               14.61   2 
  8 Smith-Linds, Tyetus       11 Speed City T             14.86   3 
  9 Smith, Jalon              11 Unattached               15.51   1 
 10 Bivins, Tyreke            11 Magic City R             15.61   3 
 11 Williams, Matthew         11 Magic City R             15.91   2 
 12 Risher, Darryl            12 Alabama Trac             15.94   2 
 13 Gholston, Keishawn        12 North Alabam             16.27   3 
 14 Bounds, Zarrius           11 Bessemer Hea             16.56   2 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Humphrey, Marion          12 Speed City T             59.76   1 
  2 Davis, Gerrie             12 Bessemer Hea           1:09.67   2 
  3 Allen, Xavier             12 Dream Team             1:10.19   3 
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  3 Childress, Reginald       15 Club Elite             5:04.18  
  4 Tigner, Randell           16 Alabama Heat           5:08.49  
  5 Etman, Kris               16 Alabama Heat           5:14.58  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Erick         15 Dream Team            27:34.64  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 SuMo Track Club  'A'                                  45.41  
  2 Club Elite  'A'                                       45.49  
  3 Prattville  'A'                                       46.14  
  4 Speed City Track Club  'A'                            47.57  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Legarde, Lezyon           16 Alabama Heat             1.82m    5-11.50 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boswell, Zachary          16 Hoover Parks             3.95m   12-11.50 
  2 Pugh, William Russell     16 Unattached               3.35m   10-11.75 
  3 Harvey, Jonathan          15 Unattached              J3.35m   10-11.75 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mitchell, Colby           15 SuMo Track C             6.26m   20-06.50 
  2 Bryant, Quentin           15 SuMo Track C             5.71m   18-09.00 
  3 Avery, Theodruss          15 Speed City T             5.57m   18-03.25 
  4 Kinstley, Miller          15 Speed City T             5.36m   17-07.00 
  5 Ayokanmbi, Ayomide        16 Alabama Trac             4.84m   15-10.50 
  6 Spencer, Dezmond          15 Magic City R             4.67m   15-04.00 
  7 Gandy, Domonique          16 Speed City T             4.55m   14-11.25 
  8 Rush, Justin              15 Speed City T             4.54m   14-10.75 
  9 Wren, D'Mitri             16 Speed City T             3.00m    9-10.25 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Legarde, Lezyon           16 Alabama Heat            13.34m   43-09.25 
  2 Spencer, Dezmond          15 Magic City R            10.51m   34-05.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nezat, Spencer            16 Unattached              12.74m   41-09.75 
  2 Humphrey, Marlon          15 Speed City T            11.57m   37-11.50 
  3 Fuller, Devarty           16 Alabama Stri             6.82m   22-04.50 
  4 Thomas, Antonio           15 Alabama Stri             5.88m   19-03.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cotton, Dominic           16 SuMo Track C            36.15m     118-07 
  2 Nezat, Spencer            16 Unattached              32.55m     106-09 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Braswell, Michael         16 Hoover Parks            39.40m     129-03 
  2 Broadnax, Marcus          15 Speed City T            24.10m      79-01 
  3 Taylor, Kedric            15 Bessemer Hea            23.80m      78-01 
  4 Fuller, Devarty           16 Alabama Stri            23.60m      77-05 
  5 Thomas, Antonio           15 Alabama Stri            13.00m      42-08 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nezat, Spencer            16 Unattached              28.17m      92-05 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jordan, Fredrika          18 Bishop John              12.16   2 
  2 Maneice-Mabury, Joy       17 Club Elite               12.21   2 
  3 Hawkins, Raven            18 Club Elite               12.46   1 
  4 Byrd, Pamela              18 Speed City T             12.49   2 
  5 Brown, Micheryle          18 Mobile Speed             12.79   2 
  6 Burnett, Naudia           17 Club Elite               12.98   1 
  7 Lacey, Kourtney           17 Alabama Trac             13.00   1 
  8 Henderson, Gabrielle      17 Alabama Stri             13.20   1 
  9 Matthews, Kimberly        18 Club Elite               13.32   2 
 10 Kidd, Devona              18 Alabama Heat             13.33   2 
 11 Jackson, Victoria         18 Community Tr             14.10   2 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robinson, Iris            17 Club Elite               57.32   2 
  2 Billingsley, Anquinese    19 Magic City R           1:02.59   1 
  3 Green, Tivis              17 Fast Feet              1:04.93   1 
  4 Brown, Micheryle          18 Mobile Speed           1:04.96   2 
  5 Bell, Candace             17 Alabama Heat           1:05.16   1 
  6 Gay, Elly                 17 Club Elite             1:06.95   1 
  7 Jordan, Fredrika          18 Bishop John            1:07.86   2 
  8 Briscoe, Alexandra        17 Pritchard Tr           1:09.57   1 
  9 Thomas, Halle             18 Club Elite             1:09.61   2 
 10 Williams, Jyuna           17 Club Elite             1:09.70   1 
 11 Tam, Christina            17 Club Elite             1:10.03   2 
 12 Williams, Britney         17 Pritchard Tr           1:10.62   1 
 13 Bradley, Jasmine          18 Club Elite             1:14.66   2 
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arians, Presley           17 Speed City T           5:41.40  
  2 Woods, Delon              17 Club Elite             7:07.65  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Humphrey, Breona          17 Speed City T          22:43.03  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scroggins, Briyonna       17 Club Elite               50.38  
  2 Blood, Tatiyana           18 Club Elite               51.99  
  3 Delage, Mara              17 Speed City T             56.24  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite  'A'                                       48.31  
  2 Club Elite  'B'                                       52.44  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wilson, Kristin           17 Hoover Parks             1.42m    4-07.75 
  2 Briscoe, Alexandra        17 Pritchard Tr             1.32m    4-04.00 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hawkins, Toni             18 Southern Run             3.20m   10-06.00 
  2 Stanek, Alexandra         18 Southern Run             2.90m    9-06.25 
  3 Sigmon, Jessica           18 Sprint South             1.85m    6-00.75 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Branch, Sharday           17 Unattached                5.00      0.13m 
  2 Henderson, Gabrielle      17 Alabama Stri              4.25      0.11m 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Tyshona         18 Club Elite               8.59m   28-02.25 
  2 Caldwell, Ashley          17 Huntsville M             6.63m   21-09.00 
  3 Clower, Carrie            17 Unattached               6.38m   20-11.25 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas, Halle             18 Club Elite              27.48m      90-02 
  2 Caldwell, Ashley          17 Huntsville M            22.72m      74-06 
  3 Clower, Carrie            17 Unattached              20.52m      67-04 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pennington, Ashton        18 Alabama Trac            37.31m     122-05 
  2 Pennington, Mariah           Huntsville M            36.81m     120-09 
  3 Jackson, Victoria         18 Community Tr            27.10m      88-11 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chandler, Edgreg          18 Alabama Heat             10.86   2 
  2 Gaddy, Xavier             18 Alabama Trac             10.87   2 
  3 Dickey, Nate              17 Club Elite               10.96   3 
  4 McKinney, Tracy           19 Speed City T             10.99   1 
  5 Freeman, Siddell          18 Club Elite               11.01   3 
  6 Hundley, Jamal            18 Unattached               11.01   3 
  7 Vanhooser, Walker         18 Unattached               11.07   4 
  8 Henry, Jaylen             18 Pritchard Tr             11.11   1 
  9 Cibbs, Nigel              18 Club Elite               11.16   4 
 10 Wilson, Vashad            18 Fast Feet                11.26   1 
 11 Harris, Fred              18 Unattached               11.31   2 
 12 Beasley, Steven           18 East Montgom             11.57   1 
 13 Roberts, Ricardo          18 Bishop John              11.60   2 
 14 Grisby, Joseph            19 Pritchard Tr             11.69   2 
 15 Reynolds, Courtney        18 Club Elite               11.88   4 
 16 Myles, Victor             18 Pritchard Tr             12.05   2 
 17 Washington, Jaylin        17 Magic City R             12.12   4 
 18 Taylor, Demarcus          18 Pritchard Tr             12.21   2 
 19 Sawyer, Nathaniel         18 Speed City T             12.40   1 
 20 Strong, Adam              18 Bishop John              12.40   3 
 21 Crosby, Trey              17 Unattached               13.19   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Moore, Leroy              19 Alabama Heat             49.93   2 
  2 Toles, Ricky              18 Dream Team               50.39   3 
  3 Arnold, Louis             18 Club Elite               50.53   2 
  4 Johnson, Derrick          17 Speed City T             50.71   3 
 
Event 625  Discus Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stokes, Rachel            19 Unattached              19.66m      64-06 
 
Event 625  Discus Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Melissa          47 Unattached              13.68m      44-10 
 
Event 626  Javelin Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stokes, Rachel            19 Unattached              28.44m      93-04 
 
Event 627  Hammer Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Melissa          47 Unattached              16.77m      55-00 
 
Event 627  Hammer Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Gini                59 Unattached              12.14m      39-10 
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Devin            21 Unattached                6.61   2 
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bowles, Quann             30 Unattached                6.62  
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Gary            37 Unattached                6.95  
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Landon             47 Unattached                7.04   2 
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Holmes, Frank             59 Unattached                7.40  
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dittenhoefer, Allen       62 Unattached                8.12  
 
Event 650  50 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ganus, Jack               74 Unattached               11.47   2 
  2 Robinson, James           70 Unattached               16.52   2 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sunday, Corderyl          25 Unattached               11.29   2 
  2 Edwards, Arthur           23 Unattached               11.29   3 
  3 Byers, Daniel             19 Unattached               11.45   2 
  4 Jackson, Devin            21 Unattached               11.79   1 
  5 Puckett, Vince            27 Unattached               13.84   2 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor, Emmitt            31 Unattached               13.31   2 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Gary            37 Unattached               12.67  
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Landon             47 Unattached               12.56  
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Yelverton, William        51 Unattached               12.26  
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Frank             59 Unattached               22.01   2 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dittenhoefer, Allen       62 Unattached               15.72   2 
  2 Aldridge, Johnny          60 Unattached               24.31   1 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thompson, Charles         66 Unattached               16.59   3 
 
Event 651  100 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bertram, Golden           70 Unattached               14.53   3 
  2 Ganus, Jack               74 Unattached               21.95   3 
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sunday, Corderyl          25 Unattached               53.87  
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Goines, Roderic           38 Unattached             1:09.94   2 
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Yelverton, William        51 Unattached               55.87  
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, James              56 Unattached             1:07.45  
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aldridge, Johnny          60 Unattached             1:18.57   2 
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thompson, Charles         66 Unattached             1:28.16   2 
 
Event 653  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bertram, Golden           70 Unattached             1:11.17   2 
  2 Ganus, Jack               74 Unattached             1:48.06   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  4 Lee, Dontae               12 Speed City T           1:12.42   3 
  5 Davis, Mario              12 Alabama Heat           1:12.49   2 
  6 Cannon, David             12 Alabama Heat           1:13.49   3 
  7 Washington, Lashaun       12 Dream Team             1:13.95   2 
  8 Isom, Brock               12 Speed City T           1:14.35   3 
  9 Barnes, Emmanuel          12 Dream Team             1:15.58   2 
 10 Moneyham, Timothy         11 Magic City R           1:17.02   1 
 11 Haynes, James             11 Fast Feet              1:18.20   1 
 12 McCurdy, A'Mari           11 Magic City R           1:18.34   1 
 13 McMillan, Jaylen          11 Alabama Heat           1:20.22   2 
 14 Bounds, Zarrius           11 Bessemer Hea           1:22.95   1 
 15 Kelly, Joey               12 Magic City R           1:23.09   3 
 16 Muhammad, Ishmael         12 Magic City R           1:27.39   2 
 17 Williams, Matthew         11 Magic City R           1:30.49   3 
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayes, Dylan              12 Unattached             5:18.84  
  2 Haynes, James             11 Fast Feet              5:40.92  
  3 Jenkins, Jonathan         12 Unattached             5:43.12  
  4 Soles, Steven             12 Club Elite             5:50.60  
  5 Davis, Devin              11 SuMo Track C           6:13.22  
  6 Messick, Jacob            12 Dream Team             6:16.62  
  7 Ferrier, Jens             11 Alabama Stri           7:18.08  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Devin              11 SuMo Track C          12:50.61  
  2 Messick, Jacob            12 Dream Team            13:06.59  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muhammad, Ishmael         12 Magic City R          11:17.21  
  2 Howard, Christian         11 Alabama Stri          11:39.27  
  3 Young, Jaden              11 Alabama Stri          12:11.81  
  4 Cobb, Markeith            11 SuMo Track C          13:06.05  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Heat  'A'                                     57.01  
  2 Magic City Runners  'A'                               57.45  
  3 North Alabama Trackers  'A'                         1:04.70  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Austin             12 Unattached               1.27m    4-02.00 
  2 Sinelnikov, Aleksey       11 Hoover Parks             1.22m    4-00.00 
  3 Risher, Darryl            12 Alabama Trac             1.02m    3-04.00 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Gerrie             12 Bessemer Hea             4.17m   13-08.25 
  2 Holmes, Samuel            12 Magic City R             4.11m   13-06.00 
  3 Nelson, Reginald          11 Speed City T             4.09m   13-05.00 
  4 McCurdy, A'Mari           11 Magic City R             3.86m   12-08.00 
  5 Smith-Linds, Tyetus       11 Speed City T             3.78m   12-05.00 
  6 Kelly, Joey               12 Magic City R             3.36m   11-00.25 
  7 Singleton, Cameron        11 Speed City T             3.30m   10-10.00 
  8 West, Ma'Tai              11 Alabama Trac             2.97m    9-09.00 
 -- Smith, Jalon              11 Unattached                FOUL            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Nathan             11 Unattached               8.56m   28-01.00 
  2 Brooks, Eugene            12 Bessemer Hea             8.20m   26-11.00 
  3 Howard, Christian         11 Alabama Stri             6.32m   20-09.00 
  4 Houston, Ryan             11 Unattached               6.00m   19-08.25 
  5 Risher, Darryl            12 Alabama Trac             5.62m   18-05.25 
  6 West, Ma'Tai              11 Alabama Trac             5.27m   17-03.50 
 
Event 664  1500 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, James           70 Unattached            13:18.44  
 
Event 665  3000 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richards, Howard          53 Unattached            22:33.44  
 
Event 665  3000 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leigh, Tilden             61 Unattached            17:34.08  
 
Event 665  3000 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, James           70 Unattached            27:37.98  
 
Event 666  5000 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leigh, Tilden             61 Unattached            29:57.50  
 
Event 670  High Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murton, Gary              50 Unattached               1.46m    4-09.50 
 
Event 670  High Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Irion, Glenn              56 Unattached               1.60m    5-03.00 
 
Event 670  High Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madden, Michael           64 Unattached               1.22m    4-00.00 
 -- Smith, Alan               60 Unattached                  NH            
 
Event 671  Pole Vault Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Brad               29 Unattached               4.70m   15-05.00 
 
Event 672  Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rogers, Angelo            20 Unattached               5.67m   18-07.25 
  2 Jackson, Devin            21 Unattached               4.27m   14-00.25 
 
Event 672  Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Finley, Michael           33 Unattached               5.77m   18-11.25 
 
Event 672  Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murton, Gary              50 Unattached               4.17m   13-08.25 
 
Event 672  Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Irion, Glenn              56 Unattached               4.64m   15-02.75 
 
Event 672  Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madden, Michael           64 Unattached               3.39m   11-01.50 
  2 Smith, Alan               60 Unattached               2.87m    9-05.00 
 
Event 673  Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Courtney         33 Unattached               9.84m   32-03.50 
 
Event 673  Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Goines, Roderic           38 Unattached              10.00m   32-09.75 
 
Event 673  Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Irion, Glenn              56 Unattached              10.21m   33-06.00 
 
Event 673  Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madden, Michael           64 Unattached               7.63m   25-00.50 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Courtney         33 Unattached               4.70m   15-05.00 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seeley, Dave              44 Unattached               8.85m   29-00.50 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Evans, William            52 Unattached               7.73m   25-04.50 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Love, Harry               56 Unattached              11.66m   38-03.25 
  2 Irion, Glenn              56 Unattached               9.25m   30-04.25 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomason, Mike            62 Unattached              12.90m   42-04.00 
  2 Accardi, Jim              62 Unattached              11.60m   38-00.75 
  3 Smith, Edward J.          63 Unattached               9.66m   31-08.50 
 
Event 674  Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, James           70 Unattached               7.36m   24-01.75 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Eugene            12 Bessemer Hea            22.11m      72-06 
  2 Sinelnikov, Aleksey       11 Hoover Parks            14.80m      48-07 
  3 Jones, Nathan             11 Unattached              13.11m      43-00 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Nathan             11 Unattached              36.80m     120-09 
  2 Fox, Andres               11 Mobile Speed            36.76m     120-07 
  3 Isom, Brock               12 Speed City T            30.60m     100-05 
  4 Beard, Daniel             11 Mobile Speed            29.93m      98-02 
  5 Brooks, Eugene            12 Bessemer Hea            24.72m      81-01 
  6 Sinelnikov, Aleksey       11 Hoover Parks            21.77m      71-05 
  7 Houston, Ryan             11 Unattached              19.34m      63-05 
  8 Cobb, Markeith            11 SuMo Track C            19.11m      62-08 
  9 Young, Jaden              11 Alabama Stri            12.48m      40-11 
 10 Heptinstall, Tucker       12 Unattached              11.46m      37-07 
 11 West, Ma'Tai              11 Alabama Trac            10.60m      34-09 
 12 Singleton, Cameron        11 Speed City T            10.27m      33-08 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coulson, Kenysha          14 Unattached               13.01   1 
  2 Fluker, Autavia           14 Unattached               13.10   2 
  3 Brown, Britney            14 Speed City T             13.13   2 
  4 Taylor, Starr             13 Unattached               13.13   2 
  5 Palmer, Davia             13 Fast Feet                13.21   3 
  6 Jackson, Katie            14 Community Tr             13.29   3 
  7 Humphrey, Brittley        13 Speed City T             13.30   1 
  8 Posey, Evelyn             14 Magic City R             13.37   3 
  9 Hines, Erin               13 Alabama Heat             13.56   1 
 10 Baker, Anaya              14 Magic City R             13.67   2 
 11 Hall, Erykah              14 Speed City T             13.79   1 
 12 Harvey, Jalyn             14 Magic City R             13.91   1 
 13 Lewis, Mikayla            14 Club Elite               14.11   1 
 14 McCurdy, A'Landria        13 Magic City R             14.14   3 
 15 Mosley, Chloe             13 Alabama Heat             14.17   1 
 16 Thomas, Teana             13 Dream Team               14.29   3 
 17 Beard, Lauren             13 Unattached               14.41   3 
 18 Billingsley, Jaleen       13 SuMo Track C             14.81   2 
 19 Stephens, Harmony         13 Community Tr             15.17   3 
 20 Smith, Makaila            13 Unattached               15.40   2 
 21 Hasberry, Brittney        13 Unattached               15.43   2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Peoples, Destiny          14 SuMo Track C           1:04.40   1 
  2 Evans, Markeysia          13 Bessemer Hea           1:07.41   3 
  3 Hall, Erykah              14 Speed City T           1:07.46   1 
  4 Webster, Brianna          14 Speed City T           1:10.22   1 
  5 Billingsley, Jaleen       13 SuMo Track C           1:10.84   1 
  6 Thomas, Teana             13 Dream Team             1:11.56   1 
  7 Vaughn, Katherine         14 Unattached             1:11.84   3 
  8 Stephens, Harmony         13 Community Tr           1:13.90   3 
  9 Collins, Jonae            14 Magic City R           1:14.16   3 
 10 Harris, Lateisha          13 SuMo Track C           1:15.13   3 
 11 Spencer, Diana            13 Unattached             1:18.68   1 
 12 Smith, Makaila            13 Unattached             1:19.02   1 
 13 Latham, Daaiyah           13 Club Elite             1:19.70   3 
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Latham, Daaiyah           13 Club Elite             7:36.85  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Craig, Moriah             14 Bessemer Hea          28:54.62  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Markeysia          13 Bessemer Hea             31.97  
  2 Smith, Makaila            13 Unattached               38.97  
  3 Clower, Amanda            14 Hoover Parks             39.15  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Track Club  'A'                            51.37  
  2 Magic City Runners  'A'                               53.48  
  3 SuMo Track Club  'A'                                  56.06  
  4 Club Elite  'A'                                       59.82  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sok, Shelley              14 Speed City T             1.32m    4-04.00 
  2 Lewis, Mikayla            14 Club Elite               1.17m    3-10.00 
  3 Bigsby, Taylor            14 Club Elite               1.12m    3-08.00 
  3 Gramstad, Lydia           13 Hoover Parks             1.12m    3-08.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Starr             13 Unattached               4.92m   16-01.75 
  2 Jackson, Katie            14 Community Tr             4.36m   14-03.75 
  3 Brown, Britney            14 Speed City T             4.26m   13-11.75 
  4 Mosley, Chloe             13 Alabama Heat             4.25m   13-11.50 
  5 Hines, Erin               13 Alabama Heat             4.23m   13-10.50 
  6 Clower, Amanda            14 Hoover Parks             4.05m   13-03.50 
  7 Smith, Makaila            13 Unattached               3.78m   12-05.00 
  8 Beard, Lauren             13 Unattached               3.64m   11-11.50 
  9 McNeal, Shannon           14 Cullman Park             3.14m   10-03.75 
 10 Thomas, Teana             13 Dream Team               2.47m    8-01.25 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sok, Shelley              14 Speed City T             8.96m   29-04.75 
  2 Clower, Amanda            14 Hoover Parks             8.22m   26-11.75 
 -- Bigsby, Taylor            14 Club Elite                FOUL            
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fluker, Autavia           14 Unattached              13.92m   45-08.00 
  2 Tarver, Gabby             14 Speed City T             9.99m   32-09.50 
  3 Battle, Temera            14 Unattached               9.98m   32-09.00 
  4 Craig, Moriah             14 Bessemer Hea             8.81m   28-11.00 
  5 Jackson, Katie            14 Community Tr             7.09m   23-03.25 
  6 Megginson, Shimaiya       13 Alabama Stri             6.27m   20-07.00 
  7 Gramstad, Lydia           13 Hoover Parks             5.44m   17-10.25 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fluker, Autavia           14 Unattached              25.17m      82-07 
  2 Tarver, Gabby             14 Speed City T            23.92m      78-06 
  3 Battle, Temera            14 Unattached              22.13m      72-07 
  4 Craig, Moriah             14 Bessemer Hea            20.04m      65-09 
  5 Megginson, Shimaiya       13 Alabama Stri             8.64m      28-04 
  6 Gramstad, Lydia           13 Hoover Parks             7.44m      24-05 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Craig, Moriah             14 Bessemer Hea            13.67m      44-10 
  2 Megginson, Shimaiya       13 Alabama Stri            10.00m      32-10 
  3 Gramstad, Lydia           13 Hoover Parks             8.55m      28-01 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, Thomar           14 Alabama Heat             11.82   1 
  2 Simmons, Terell           13 Alabama Stri             11.96   2 
  3 Taylor, Jarek             14 Alabama Trac             12.08   1 
  4 Whitfield, Laderrius      14 Speed City T             12.60   2 
  5 Reeves, Alijiah           14 Unattached               12.60   2 
  6 Thomas, Mario             14 Dream Team               13.00   2 
  7 Milliner, Stacey          14 Unattached               13.57   1 
  8 Stevens, Carlos           13 Alabama Heat             13.71   2 
  9 Williams, Ta'Ron          14 Club Elite               13.75   1 
 10 Sanks, Kameron            13 Auburn Parks             13.86   1 
 11 Alexander, Benjamin       13 Community Tr             14.01   2 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Rickey             14 Mobile Speed             54.02  
  2 Adamson, Twylon           13 Club Elite               57.67  
  3 Harrell, Kyle             13 Speed City T             58.74  
  4 Thomas, Mario             14 Dream Team               59.50  
  5 Briscoe, Corey            14 Pritchard Tr           1:02.95  
  6 Perry, Nathan             14 Unattached             1:03.55  
  7 Thrash, Brandon           14 Speed City T           1:04.93  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klein, Nick               14 Unattached             5:08.54  
  2 Brumbeloe, Casey          14 Unattached             5:24.87  
  3 Aust, Thomas              13 Speed City T           5:55.70  
  4 Ellis, Vincent            13 Dream Team             7:42.84  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klein, Nick               14 Unattached            11:12.19  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Howell, Austen            14 Speed City T             30.08  
  2 Patterson, Timothy        13 Dream Team               30.49  
  3 Thomas, Mario             14 Dream Team               30.71  
  4 Williams, Ta'Ron          14 Club Elite               35.54  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Track Club  'A'                            50.25  
  2 Alabama Heat  'A'                                     51.45  
  3 Alabama Striders  'A'                                 51.49  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patterson, Timothy        13 Dream Team               1.42m    4-07.75 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bell, Jase                13 Alabama Trac             2.15m    7-00.50 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patterson, Timothy        13 Dream Team               4.78m   15-08.25 
  2 Sanks, Kameron            13 Auburn Parks             4.31m   14-01.75 
  3 Parker, Wade              13 Alabama Stri             4.07m   13-04.25 
  4 Williams, Ta'Ron          14 Club Elite               3.53m   11-07.00 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harrell, Kyle             13 Speed City T            10.55m   34-07.50 
  2 Stevens, Carlos           13 Alabama Heat             9.09m   29-10.00 
  3 Bell, Jase                13 Alabama Trac             7.86m   25-09.50 
  4 Williams, Ta'Ron          14 Club Elite               7.70m   25-03.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Avery, Kamaury            14 Unattached              13.32m   43-08.50 
  2 Whitfield, Laderrius      14 Speed City T            10.67m   35-00.25 
  3 Simmons, Terell           13 Alabama Stri            10.31m   33-10.00 
  4 Pharrams, Demetric        14 Community Tr             8.87m   29-01.25 
  5 Lewis, Mitchell           14 Auburn Parks             8.49m   27-10.25 
  6 Woods, Jermaine           13 Alabama Stri             8.16m   26-09.25 
  7 Jones, Jordan             13 Speed City T             7.42m   24-04.25 
  8 May, Lathan               13 Unattached               6.84m   22-05.25 
  9 Ellis, Vincent            13 Dream Team               6.56m   21-06.25 
 10 Bell, Jase                13 Alabama Trac             5.48m   17-11.75 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Long, Walker              13 Unattached              35.97m     118-00 
  2 Lewis, Mitchell           14 Auburn Parks            35.91m     117-10 
  3 Turner, Jacob             14 Hoover Parks            32.82m     107-08 
  4 Pharrams, Demetric        14 Community Tr            24.45m      80-02 
  5 Avery, Kamaury            14 Unattached              22.15m      72-08 
  6 Jones, Jordan             13 Speed City T            20.84m      68-04 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Jordan             13 Speed City T            22.25m      73-00 
  2 Thrash, Brandon           14 Speed City T            19.25m      63-02 
  3 Woods, Jermaine           13 Alabama Stri            17.28m      56-08 
  4 Whitfield, Laderrius      14 Speed City T            14.00m      45-11 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Moore, Shirlyncia         16 Speed City T             12.37   1 
  2 Milner, Alexxis           15 Unattached               12.76   2 
  3 Charley, Simone              Club Elite               12.97   1 
  4 Sanford, Sarah            15 Speed City T             13.02   1 
  5 Foreman, Jasmine          16 Bishop John              13.19   2 
  6 Tolliver, Jasmine         15 Speed City T             13.24   2 
  7 Stallworth, Quinterria    15 Unattached               13.57   1 
  8 Loggins, Brittany         15 Unattached               13.85   2 
  9 Wright, Paris             16 Alabama Heat             13.95   1 
 10 Gallardo, Amber           16 Speed City T             14.03   2 
 11 Penn, Naprea              15 SuMo Track C             14.25   1 
 12 Merritte, Brandi          15 Speed City T             14.31   2 
 13 Hilliard, Daijha          15 Speed City T             14.40   2 
 14 King, Keyla               15 Unattached               15.21   1 
 15 Brooks, Jamila            15 Unattached               15.39   1 
 -- Thompson, Jamesha         16 Unattached                  FS   2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Moore, Shirlyncia         16 Speed City T           1:00.32   1 
  2 Mathews, Briahnna         16 Alabama Heat           1:02.25   1 
  3 Foreman, Jasmine          16 Bishop John            1:02.28   1 
  4 Harris, Kentaria          15 Unattached             1:05.03   1 
  5 Dowdell, Kia              16 Club Elite             1:05.38   2 
  6 Canant, Laney             15 SuMo Track C           1:07.05   1 
  7 Houston, Jessica          15 Speed City T           1:07.89   2 
  8 Howard, Karlene           16 SuMo Track C           1:08.03   2 
  9 Farrow, Abigail           16 Unattached             1:09.85   2 
 10 Little, Deja              15 SuMo Track C           1:11.12   1 
 11 Hudson, Angel             15 Speed City T           1:16.23   2 
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Buckelew, Sarah           15 Alabama Trac           5:58.74  
  2 Harris, Brittany          16 Bishop John            6:44.10  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Farrow, Abigail           16 Unattached            13:31.98  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wimberly, Shykeya         16 Community Tr             48.08  
  2 Wright, Paris             16 Alabama Heat             53.22  
  3 Lorge, Moriah             15 Alabama Trac             54.06  
  4 Foreman, Jasmine          16 Bishop John              54.57  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Track Club  'A'                            51.35  
  2 SuMo Track Club  'A'                                  52.55  
  3 Prattville  'A'                                       53.51  
  4 Speed City Track Club  'B'                            58.03  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Failing, Kirsten          16 Unattached               1.42m    4-07.75 
  2 Selby, Katherine          16 Unattached               1.32m    4-04.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tarlton, Emily            16 Unattached               3.35m   10-11.75 
  2 Lorge, Moriah             15 Alabama Trac             2.90m    9-06.25 
  3 Failing, Kirsten          16 Unattached              J2.90m    9-06.25 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Simone              Club Elite               5.25m   17-02.75 
  2 Milner, Alexxis           15 Unattached               5.01m   16-05.25 
  3 Simmons, Summer           15 SuMo Track C             4.93m   16-02.25 
  4 Ernest, Aranique          15 Speed City T             4.35m   14-03.25 
  5 Cleavelin, Morgan         15 Hoover Parks             4.19m   13-09.00 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simmons, Summer           15 SuMo Track C             9.72m   31-10.75 
  2 Selby, Katherine          16 Unattached               9.71m   31-10.25 
  3 Cleavelin, Morgan         15 Hoover Parks             8.23m   27-00.00 
 -- Charley, Simone              Club Elite                FOUL            
 -- Ernest, Aranique          15 Speed City T              FOUL            
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Jamila            15 Unattached               9.96m   32-08.25 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gallardo, Amber           16 Speed City T            28.97m      95-00 
  2 Selby, Katherine          16 Unattached              20.36m      66-09 
  3 Brooks, Jamila            15 Unattached              16.30m      53-06 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Colby           15 SuMo Track C             11.41   3 
  2 Mix, Ronald               16 Mobile Speed             11.45   3 
  3 Humphrey, Marlon          15 Speed City T             11.48   2 
  4 Blackwell, Miles          16 Alabama Trac             11.55   3 
  5 Hawkins, Ahmad            16 Unattached               11.65   2 
  6 Hurley, Shawn             16 Club Elite               11.70   2 
  7 Jefferson, Deandre        16 Club Elite               11.72   1 
  8 Rush, Justin              15 Speed City T             11.91   2 
  9 Smoke, Jamicheal          15 Unattached               12.04   3 
 10 Cotton, Dominic           16 SuMo Track C             12.05   1 
 11 Robertson, Gregory        15 Mobile Speed             12.08   2 
 12 Taylor, Jacoby            16 SuMo Track C             12.31   3 
 13 Avery, Theodruss          15 Speed City T             12.44   1 
 14 Taylor, Kedric            15 Bessemer Hea             12.93   1 
 15 Kinstley, Miller          15 Speed City T             12.97   1 
 16 Ayokanmbi, Ayomide        16 Alabama Trac             13.34   1 
 17 Wren, D'Mitri             16 Speed City T             13.96   2 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Donnie               16 Speed City T             51.03   1 
  2 Blackwell, Miles          16 Alabama Trac             52.82   1 
  3 Hurley, Shawn             16 Club Elite               53.41   2 
  4 Beck, DeAndre'            16 Unattached               54.61   1 
  5 Gray, Stanley             16 Club Elite               54.81   1 
  6 Clarkson, Tremayne        16 Club Elite               54.83   2 
  7 Avery, Theodruss          15 Speed City T             56.02   2 
  8 Williams, Joerell         16 Alabama Heat             56.59   1 
  9 Tigner, Randell           16 Alabama Heat             56.98   1 
 10 Mix, Ronald               16 Mobile Speed             58.26   2 
 11 Taylor, Kedric            15 Bessemer Hea             59.60   2 
 12 Washington, Erick         15 Dream Team             1:02.33   1 
 13 Broadnax, Marcus          15 Speed City T           1:02.79   2 
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Donnie               16 Speed City T           4:23.96  
  2 Harvey, Jonathan          15 Unattached             5:03.05  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  5 Mason, Ricahrd            18 Dream Team               51.11   1 
  6 Peck, William             17 Alabama Heat             51.44   1 
  7 Hawkins, Hunter           18 Speed City T             51.44   2 
  8 Brown, Printis            19 Community Tr             52.23   1 
  9 Austin, Wesley            17 Speed City T             53.20   3 
 10 Snow, Bill                17 Speed City T             53.66   2 
 11 Beasley, Steven           18 East Montgom             54.12   3 
 12 Taylor, Demarcus          18 Pritchard Tr             55.55   1 
 13 Grisby, Joseph            19 Pritchard Tr             55.58   3 
 14 Wheat, Quinton            18 Unattached               55.67   2 
 15 Roberts, Ricardo          18 Bishop John              55.73   2 
 16 Richardson, Richard       18 SuMo Track C             56.15   1 
 17 Strong, Adam              18 Bishop John              57.47   3 
 18 Truett, Patrick           17 SuMo Track C             57.75   1 
 19 Brown, Ladarius           17 Club Elite               57.99   2 
 20 Westry, Cameron           18 Pritchard Tr           1:00.97   3 
 21 Sanders, Keith            17 Bishop John            1:04.70   1 
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew            17 Speed City T           4:24.87  
  2 Lepik, Bradford           19 Speed City T           4:29.90  
  3 Gray, Willie              18 Club Elite             4:35.95  
  4 Simpson, Stephen          17 Alabama Trac           4:48.11  
  5 Irion, Connor             17 Unattached             4:50.55  
  6 Dorsett, Levi             17 Speed City T           4:55.37  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beasley, Steven           18 East Montgom             40.41  
  2 Session, Damon            18 Alabama Heat             40.88  
  3 Knight, Christian         17 Club Elite               41.66  
  4 Blackwood, James          17 Club Elite               42.37  
  5 Coleman, Demetris         18 Club Elite               43.05  
  6 Mickens, Jordan           17 Unattached               43.39  
  7 Tabb, Frederick           17 SuMo Track C             43.48  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Club Elite  'A'                                       42.94  
  2 Pritchard Track Club  'A'                             43.57  
  3 Club Elite  'B'                                       44.32  
  4 Speed City Track Club  'A'                            44.42  
  5 Bishop John H. Shaw Track Club  'A'                   46.16  
  6 Prattville  'A'                                       47.17  
 -- Alabama Heat  'A'                                       DNF  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Devin              17 Unattached               1.92m    6-03.50 
  2 Brockington, Jamar        18 Magic City R             1.87m    6-01.50 
  2 Thomas, Ladarius          17 SuMo Track C             1.87m    6-01.50 
  4 Jones, Jordan             17 Speed City T             1.77m    5-09.75 
  5 Carr, Landen              18 Speed City T             1.67m    5-05.75 
 -- Sanders, Keith            17 Bishop John                 NH            
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foxworth, Richard         17 Unattached               4.55m   14-11.00 
  2 West, Peter               17 Alabama Trac             4.25m   13-11.25 
  3 Hussein, Ebraheim         18 Unattached               3.65m   11-11.75 
 -- McDonald, Myles           17 Unattached                  NH            
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rory, Kameron             18 Club Elite               6.91m   22-08.00 
  2 Jones, Jordan             17 Speed City T             6.48m   21-03.25 
  3 Thomas, Ladarius          17 SuMo Track C             6.34m   20-09.75 
  4 Jones, Devin              17 Unattached               6.27m   20-07.00 
  5 Henry, Jaylen             18 Pritchard Tr             6.06m   19-10.75 
  6 Coleman, Demetris         18 Club Elite               6.01m   19-08.75 
  7 Strong, Adam              18 Bishop John              5.72m   18-09.25 
  8 Myles, Victor             18 Pritchard Tr             5.66m   18-07.00 
  9 Brockington, Jamar        18 Magic City R             5.48m   17-11.75 
 10 Tabb, Frederick           17 SuMo Track C             5.46m   17-11.00 
 11 Sanders, Keith            17 Bishop John              5.00m   16-05.00 
 -- Monroe, Chris             17 Speed City T              FOUL            
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Monroe, Chris             17 Speed City T            14.09m   46-02.75 
  2 Tabb, Frederick           17 SuMo Track C            12.09m   39-08.00 
  3 Thomas, Ladarius          17 SuMo Track C            11.73m   38-06.00 
  4 Sawyer, Nathaniel         18 Speed City T            10.45m   34-03.50 
 -- Jones, Jordan             17 Speed City T              FOUL            
 -- Rory, Kameron             18 Club Elite                FOUL            
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Joseph          17 Unattached              15.69m   51-05.75 
  2 Edwards, Casey            19 Unattached              14.40m   47-03.00 
  3 Maye, Jarette             17 Alabama Heat            11.10m   36-05.00 
  4 Humes, Sequoah            18 Bishop John             11.02m   36-02.00 
  5 Snow, Michael             17 Hoover Parks            10.96m   35-11.50 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Joseph          17 Unattached              51.14m     167-09 
  2 Edwards, Casey            19 Unattached              43.91m     144-01 
  3 Snow, Michael             17 Hoover Parks            39.15m     128-05 
  4 Maye, Jarette             17 Alabama Heat            33.53m     110-00 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sparks, Adam              17 Unattached              48.62m     159-06 
  2 Westry, Cameron           18 Pritchard Tr            33.20m     108-11 
  3 Maye, Jarette             17 Alabama Heat            30.53m     100-02 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Snow, Michael             17 Hoover Parks            42.95m     140-11 
  2 Sparks, Adam              17 Unattached              42.60m     139-09 
  3 Edwards, Casey            19 Unattached              40.75m     133-08 
 
Event 600  50 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Delores            43 Unattached                8.73  
 
Event 601  100 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brooks, Brianne           21 Community Tr             16.65  
 
Event 601  100 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coleman, Jan              31 Unattached               14.23  
 
Event 601  100 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cook, Sherrie             35 Unattached               16.19  
 
Event 601  100 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Delores            43 Unattached               16.18  
 
Event 606  3000 Meter Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregson, Jill             44 Alabama Trac          13:01.53  
 
Event 614  1500 Meter Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Lacretia        35 Unattached            12:20.46  
 
Event 623  Triple Jump Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Nicole           20 Unattached              12.14m   39-10.00 
 
Event 624  Shot Put Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stokes, Rachel            19 Unattached               6.89m   22-07.25 
 
Event 624  Shot Put Masters Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Melissa          47 Unattached               6.34m   20-09.75 
 
Event 655  1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Puckett, Vince            27 Unattached             5:35.65  
 
Event 655  1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McKinney, Lee             41 Unattached             4:57.06  
 
Event 655  1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Drew                46 Unattached             5:57.96  
 
Event 655  1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Charles         66 Unattached             6:59.57  
 
Event 655  1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ganus, Jack               74 Unattached             7:59.93  
 
Event 656  3000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Ed               54 Unattached            12:03.39  
 
Event 656  3000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ganus, Jack               74 Unattached            13:30.12  
 
Event 657  5000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Ed               54 Unattached            21:30.33  
 
Event 657  5000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Charles         66 Unattached            26:03.69  
 
Event 657  5000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ganus, Jack               74 Unattached            30:33.69  
 
Event 664  1500 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richards, Howard          53 Unattached            11:04.12  
 
Event 664  1500 Meter Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leigh, Tilden             61 Unattached             8:29.09  
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Courtney         33 Unattached              24.22m      79-05 
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seeley, Dave              44 Unattached              27.41m      89-11 
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Evans, William            52 Unattached              19.56m      64-02 
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Love, Harry               56 Unattached              34.66m     113-08 
  2 Irion, Glenn              56 Unattached              28.50m      93-06 
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomason, Mike            62 Unattached              43.00m     141-01 
  2 Accardi, Jim              62 Unattached              35.40m     116-02 
  3 Smith, Edward J.          63 Unattached              27.70m      90-10 
 
Event 675  Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, James           70 Unattached              18.56m      60-11 
 
Event 676  Javelin Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Finley, Michael           33 Unattached              36.50m     119-09 
  2 Jackson, Courtney         33 Unattached              29.08m      95-05 
 
Event 676  Javelin Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fuqua, Jim                58 Unattached              50.62m     166-01 
  2 Irion, Glenn              56 Unattached              30.02m      98-06 
 
Event 676  Javelin Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Accardi, Jim              62 Unattached              33.00m     108-03 
  2 Smith, Edward J.          63 Unattached              24.44m      80-02 
  3 Smith, Alan               60 Unattached              24.26m      79-07 
  4 Madden, Michael           64 Unattached              18.60m      61-00 
 
Event 677  Hammer Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomason, Mike            62 Unattached              41.20m     135-02 
 
Event 767  4x100 Meter Relay Open Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       43.54  
  2 Unattached  'B'                                       45.61